Erdoğan'ın Gazze Ziyareti Rafa Kalktı

 > -

Erdoğan'ın Gazze Ziyareti Rafa Kalktı

Mısır'da ordunun Muhammed Mursi'yi devirmesinden sonra Gazze'nin dünyaya açılan tek kapısı olan Refah'ı kapatması, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın buraya yapacağı ziyareti de belirsiz hale getirdi.

Mısır'daki gelişmeler Başbakan Tayyip Erdoğan 'ın Haziran'dan bu yana ertelenen Gazze ziyaretini yine belirsiz bir hale getirdi. Ankara , Gazze'nin Refah Sınır Kapısı kapatılmadan önce de Erdoğan’ın ziyaretini bir süreliğine rafa kaldırma kararı almıştı. Erdoğan, Gazze’ye gitmek için Refah’ı kullanacağı için bu durumda Türkiye ’nin tepki gösterdiği darbecilerin iktidarda olduğu bir ülkeye gitmek durumunda kalacaktı. Hürriyet 'ten Uğur Ergan'ın haberine göre diplomatik kaynaklar, “Mısır’daki darbeden önce de Gazze ziyaretinin tarihi net değildi. Ancak son olaylardan sonra bu ziyaretin belli olmayan bir tarihe ötelendiğini söyleyebiliriz” dediler.

YENİ CUMHURBAŞKANINA GÜVEN MEKTUBU VERMEMEK İÇİN KAHİRE BÜYÜKELÇİSİ DEĞİŞMİYOR

Türkiye’nin daha önce Saraybosna’ya atanan Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı’nın Mısır’da kalma süresi ise uzatıldı. Botsalı’nın Kahire’deki görev süresinin bir süre daha uzatılmasına şunlar gerekçe gösteriliyor:

  • Botsalı 4 yıldan bu yana Kahire’de. Mübarek rejiminin yıkılmasına tanık oldu. Ülkedeki gelişmelere hakim. Kritik bir süreçte değiştirilmesi doğru olmaz.
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanGazzeMısırRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir