Erdoğan'ın Ankara il kongresi konuşması

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan'ın Ankara il kongresi konuşması

Erdoğan'ın Ankara il kongresi konuşması

Ankara il teşkilatımıza bugüne kadar ortaya koydukları samimi gayret sebebiyle, şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Ankara 3 Kasım 2002 seçimlerinde yüzde 38 oy oranıyla bize destek verdi. Ankara 22 Temmuz 2007 seçimlerinde yüzde 47.5 oy oranıyla AK Parti'ye destek verdi. Ankara 12 Haziran'da yüzde 49 oy oranıyla AK Parti dedi.

Yola çıkarken, uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece dedik ve hakikaten şu ana kadar yoğun bir yolculuğu sürdürüyoruz. Dağ taş demeden vatan topraklarını dolaştık.

Ankara bugüne kadar böyle bir kongreye şahit olmadı, böyle bir il kongresine şahit olmadı. AK Parti konferans salonlarına sığmıyor, kapalı sapor salonlarına sığmıyor. Artık onbinlerce kişilik stadyumlara sığmuyor.Bizi böyle bir sevdaya mazhar ettiği için rabbime binlerce kez şükrediyorum.

Dün Erzurum'daydım, yarın Kayseri'de inşallah 79 diyoruz. 14 Temmuz'da Kocaeli'nde olacağım. Son olarak Eskişehir'de olacağız. Bursa kongremizde başlayarak 18 kongremize katıldım. Bütün illerimizde demokrasi türküleri söyledik.

Mersin'de Sakarya'da, İstanbul'da yine statlara sığmadık. Kimi yerlerde sıcağa rağmen statları doldurduk. Partimiz Türkiye'nin umudu bir partidir. Partimiz Türkiye'nin birliğini beraberliğini kardeşliğini en güçlü şekilde muhafaza eden bir partidir. 11 geçti. İktidarı 9.5 yıl önce aldık. Bu teşkilatta, bezginlik, yıpranma yok. İlk günkü kadar coşkuluyuz. Öyle bir haykıracağız ki Orta Doğu'nun başkentleri sesimizi duyacak.

Ankara yanımızda mısın, Ankara arkamızda mısınız? Öyleyse durmak yok yola devam.. Ankara barışın başkentidir. Dostluğun kardeşliğin başkentidir. Ankara uzlaşmanın hoşgörünün başkentidir. Ankara hukuka, her ülkenin iç işlerine, toprak bütünlüğüne saygılıdır. Ankara'da Meclis Gazi'nin öncülüğünde Hacı Bayram Veli'de kılınan Cuma Namazı sonrası hatimlerle açıldı. Ankara milletimizle birlikte sınırlarımızın ötesindekilerin hayır dualarıyla kuruldu. Bu Ankara istiklal savaşımızı idare etmiş, topraklarımızı işgal etmeyeye çalışanlara en sert bir şekilde meydan okumuştur. Afganistan, Filistin, Mısır, Bosna Hersek bizim için dua etti. Ben de bugün Cumhurbaşkanlığı yeminini yapan Muammed Musri'yi buradan tebrik ediyorum, hayırlı olsun diyorum, başarılar diliyorum.

1940'lı yıllarda Gazi Mustafa Kemal'in ardından bu CHP Ankara'yı içine kapattı. Ankara'yı tepkisiz bir başkent yaptı. Ankara doğuya batıya kuzeye güneye sırtını döndü. Ankara yanıbaşındaki sorunlara kayıtsız kaldı. Ankara gündemi belirlenen başkent haline geldi. Ankara yanı başındaki Kırıkkale'nin Çankırı'nın Konya'nın sesini duyamaz hale geldi.

Şimdi CHP'nin Genel Başkanı çıkıyor, kendi ülkesini savunmak yerine kendi ülkesinin dış politikasını eleştiriyor. 1 haftadır bir laf öğrenmiş, 'Sıçan geçer yol olur'. Biz sizin gibi fareden korkmayız, fare korkusuyla uykusuz kalmayız. Bu ülkenin aslanları var. O farelere o kemirgenlere de haddini bildiririz. Bizim dışpolitikamızı eleştirecek son kişi CHP Genel Başkanıdır.

Yıllarca Yurtta Sulh Cihanda Sulh sözünü yanlış anladılar. Yıllarca Türk dünyasına, Orta Doğu'ya açılamadılar. Batıya ses çıkaramadılar. Korkaklar zafer abidesi dikemezler.

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu’na Yüklendi

Kılıçdaroğlu’na Yüklendi

“Bizim dış politikamızı eleştirecek en son kişi CHP Genel Başkanıdır.” Ak Parti Ankara İl Kongresi'nde konuşan Başbakan, "CHP'nin genel başkanı çıkıyor, kendi ülkesini savunmak yerine kendi ülkesini eleştiren bir politika izliyor" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki yoğun programını 19 Mayıs Stadyumu'nda noktaladı.

Başbakan, "Ankara, barışın başkentidir. Ankara, dostluğun dayanışmanın, uzlaşmanın, hoşgörünün başkentidir. Ankara, uluslararası hukuka, her ülkenin iç işlerine toprak bütünlüğüne saygılı bir başkenttir." dedi.

Partisinin il kongresine katılan Başbakan'ın gündeminde dış politika vardı.

Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dış politika eleştirilerine cevap verdi.

Başbakan şunları söyledi:

“CHP Ankara’yı içine kapattı. Kimsesiz, sessiz, tepkisiz bir başkent oldu. Şimdi CHP'nin genel başkanı çıkıyor kendi ülkesini savunmak yerine kendi ülkesini dışlayan politika izliyor. Bir kere bizim dış politikamızı eleştirecek en son kişi CHP Genel Başkanıdır. CHP yönetimi için dış politika ürkeklik, çekingenliktir. Hiç bir şeye karışmadan yerinde oturmaktır."

Türkiye'nin aktif dış politikasının bazı kesimleri rahatsız ettiğini söyleyen Başbakan, terör örgütüne yardım edenlere seslendi.

Başbakan Erdoğan, “Böyle bir dünya başkenti bazı çevreleri rahatsız ediyor. Savunma sanayisi ile ekonomisinden rahatsız olanlar var. Bu rahatsızlıklardan dolayı belli çevreler terör örgütünü besliyor üzerimize yürütüyorlar. Kukla diktatörlerle üzerimize geliyor. Terör örgütüne yardım edenlere Türkiye haddini, hukukunu bildirecek güçtedir" dedi.

Başbakan, terör örgütünün gerçek yüzünü de bir kez daha vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Terör örgütü hem Türkiye'ye hem Kürt kardeşlerimize nasıl açıkça ihanet ettiğini göstermiştir. Allah’ın izniyle, milletimizin desteğiyle hem bu terör örgütüne ve hem onu maşa olarak tutan çevrelere karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanBursaCumhuriyet Halk PartisiErzurumEskişehirFilistinİstanbulKayseriKemal KılıçdaroğluMersinMısırRecep Tayyip ErdoğanSakaryaTerör
Görüş Bildir