Başbakan Erdoğan'a 'Keskin' Soru

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan ile Keskin'in bayram sohbeti!

Erdoğan ile Keskin'in bayram sohbeti!

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Erdoğan'a 'Keskin' Soru

Ankara'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 90'ıncı yıldönümü kutlamalarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile sıcak sohbeti dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Başbakan'a "Şemdinli-Çukurca arasındaki 400 kilometrekarelik bölge PKK denetiminde mi?" diye sorduğunu söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, bir partilinin kızının nikah törenine katılmak için geldiği İzmir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 90'ıncı yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı uzun sohbette neler konuştuklarını anlattı.

Keskin, Başbakan Erdoğan'ın kendisine açtığı davanın sonuçlandığını ve birkaç gün önce 7 bin lira ödediğini de vurgulayarak, sohbette bunu gündeme getirmediğini söyledi.

Başbakan'a BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Şemdinli- Çukurca arasındaki 400 kilometrekarelik bölgenin PKK denetiminde olduğu yönündeki açıklamanın ne kadar gerçek olduğunu sorduğunu belirten Keskin, şunları söyledi:

"Demirtaş, orada da çok iddialı bir cümle kurmuştu. İnanmayanlara 'beraberce gidelim orayı izleyelim' demişti. Ben de bunu sordum. BDP'nin Genel Başkanı, Türkiye'de PKK'nın bir alan hakimiyeti kurduğuna ilişkin bir iddiası var. Bakanlarımızla beraber Hakkari ve Şırnak'ta bir inceleme yapmanız gerektiğini öngörüyor. Bu çok vahim bir iddia. İddialı bir söz' dedim. Başbakan bunun doğru olmadığını bunun hayali bir iddia olduğunu söyledi. O sayıdaki bir insanla hakim olmanın madden mümkün olmadığını BDP'nin, PKK ile aynı çizgide propaganda yapma amacıyla bunu söylediğini vurguladı."

"Tatlı tatlı sohbet ettik"

Keskin, MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu'nun cezaevinde yaşamını yitirmesiyle ilgili olarak 21 kasım 2011 tarihinde Aydınlık Gazetesi'nde yaptığı açıklamada, Başbakan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan davayı kaybettiğini; bunun için bir hafta önce de Başbakan'a 7 bin lira tazminat ödediğini hatırlatarak, bunu sohbette gündeme getirmediğini söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adnan KeskinAnkaraBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiHakkariİzmirRecep Tayyip ErdoğanSelahattin DemirtaşŞırnaktatlı
Görüş Bildir