Erdoğan’ı MİT mi Koruyacak?

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan’ı MİT mi Koruyacak?

Erdoğan’ı MİT mi Koruyacak?

ABDULLAH KARAKUŞ Ankara

Eski ve yeni korumalar arasındaki tartışma ve darp etmeye kadar uzanan olayla gündeme gelen Başbakanlık’taki koruma ekibi tamamen değişti. Koruma Daire Başkanı ile yakın koruma müdürünün değişmesinin ardından şimdi de Başbakanlık’ta 5 ekip amiri ve 4 emniyet müdürü görevden alındı. Ayrıca Başbakanlık’ta görevli 300 polis memurunun da başka görevlere atanacağı öğrenildi. Kulislerde ise MİT’in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın korumalığını üstlenmek istediği iddiaları konuşuluyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın koruma ekibindeki değişiklik devam ediyor. Başbakanlık Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel’in Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü’ne, Erdoğan’ın 5 yıldır yakın koruma müdürlüğünü yapan Zeki Bulut’un da Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne kaydırılmasının ardından alt kademeler de bütünüyle değişti. Yüksel’in yerine Ramazan Bal’ın, Bulut’un yerine de Muhsin Köse’nin atanmasının ardından şimdi de koruma ekip müdürleri ve polis memurlarının değiştirilmeye başlandığı belirtildi.

Erdoğan’ın yakın korumalığını yapan Ankara’da 4, İstanbul’da 1 olmak üzere 5 ekibin tamamının değiştirileceği kaydediliyor. İlk olarak Erdoğan’ın koruyan 5 ekibin amiri görevden alındı. Bu 5 ekip amirinin polis akademisine atandığı ifade edildi. 5 ekip amirinin yerine ise henüz bir atamanın yapılmadığı belirtildi. Ayrıca Başbakanlık’ta görevli olan 4 emniyet müdürü de başka görevlere atanmak için görevden alındı. Bu ekip amirlerinin ardından Erdoğan’ı koruyan 300 polis memurunun daha görevden alınıp başka görevlere atanacağı dile getiriliyor.

Yeni ekip eğitiliyor

Amirlerin ve polis memurlarının yerine atanacakların ise eğitimden geçirilmeye başlandığı ifade ediliyor. Yeni atanan Bal ve Köse’nin, Başbakanlık’a yeni gelecek polislerin atamasında titiz davrandığı öğrenildi. Yeni atanacak ekiplerin de güvenlik zaafiyeti oluşmadan önümüzdeki günlerde Başbakanlık’ta göreve atanacağı belirtiliyor. Kulislerde ise MİT’in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın korumalığını üstlenmek istediği iddiaları konuşuluyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanİstanbulPolisRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir