Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erdoğan: ‘Firuzağa'daki Saldırıyla İlgili Üzüntü Duyduk, İki Taraf da Hatalıdır'

 > 
36PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arda Turan'ın İspanya maçında ıslıklanmasının hiçbir şey ile izah edilemeyeceğini belirtti, "Bir anda ne oluyor da bu tür tezahüratlar yapılıyor? Utanmıyor musunuz?" dedi. Erdoğan, Fatih Terim'e yönelik eleştiriler ve kızıyla ilgili sosyal medyadaki hakaretleri ise 'bir baba olarak asla kabul edemeyeceğini' söyledi.

Firuzağa'daki saldırıya da değinen Erdoğan, 'hadiseden üzüntü duyduk' dedi ve ekledi: "Asıl üzüldüğüm husus, bu tatsız hadise yüzünden Koreli esnafın mağdur olmasıdır. Ramazan günü sokaklara taşan bu tarz bir etkinliğe kalkışmak ne kadar yanlışsa buna kaba güç kullanarak müdahale etmek de o kadar yanlıştır. Burada iki taraf da hatalıdır."

Erdoğan'ın açıklamalarının tamamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da sanatçı ve sporcularla düzenlenen iftar programında konuştu.

Erdoğan, EURO 2016'da A Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Arda Turan'ın İspanya karşılaşmasında ıslıklanmasıyla iilgili şunları söyledi:

"Takım kaptanımıza yapılan tezahüratları ben hiçbir şeyle izah edemiyorum. Bugüne kadar, bunca zamandır bu evladımız, bu kardeşimiz bu milli takımda oynamış, hep takdir etmişiz, hep alkışlamışız ve dünyanın en güçlü takımına transfer olmuş... Bir anda ne oluyor da dışarı çık diye bu tür tezahüratlar, yuhalamalar yapılıyor. Peki utanmıyor musunuz ya? Öbür tarafta İspanyol geliyor, sarılıp kucaklayıp arkadaşını teskin etmeye çalışıyor ve siz oradan yuhalıyorsunuz."

Türkiye-İspanya'ya Yenildi, Arda'nın Islıklanması Maçın Önüne Geçti! - onedio.com
Türkiye-İspanya'ya Yenildi, Arda'nın Islıklanması Maçın Önüne Geçti! - onedio.com

'Başarılarıyla övdüğümüz bir teknik direktöre ve onun hamile olan kızına sosyal medyada yapılanları asla kabul edemem'

Teknik direktör Fatih Terim'e yapılan eleştiriler ve kızı Buse Terim'e sosyal medya üzerinden edilen hakaretleri de asla kabul edemeyeceğini belirten Erdoğan, "Öbür tarafta bakıyorsunuz bugüne kadar başarılarıyla övdüğümüz bir teknik direktöre ve onun hamile olan kızına, sosyal medyada yapılanları ben bir baba olarak asla kabul edemem. Bunlar çok ciddi bir edepsizliktir, terbiyesizliktir. Bu milletin ne kültüründe vardır, ne ahlak anlayışında vardır, ne edep anlayışında vardır... Böyle bir şey olamaz. Sporda galibiyetle mağlubiyet eşittir" ifadelerini kullandı.

Maçı Kaybettik Ortalık Fena Karıştı: Buse Terim'e Sosyal Medyadan Kan Donduran Hakaretler! - onedio.com
Maçı Kaybettik Ortalık Fena Karıştı: Buse Terim'e Sosyal Medyadan Kan Donduran Hakaretler! - onedio.com

Firuzağa'daki saldırı: 'Ramazan günü bu tarz bir etkinliğe kalkışmak ne kadar yanlışsa buna kaba güç kullanarak müdahale etmek de o kadar yanlıştır'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Firuzağa'daki bir plakçıda İngiliz müzik grubu Radiohead'in yeni albümüyle alâkalı müzik etkinliğine yapılan saldırıya da değindi.

Hadiseden üzüntü duyduklarını belirten Erdoğan, Ramazan günü sokaklara taşan bu tarz bir etkinliğe kalkışmak ne kadar yanlışsa buna kaba güç kullanarak müdahale etmek de o kadar yanlıştır. Burada iki taraf da hatalıdır" dedi ve şöyle konuştu:

"Önceki kaşam Firuzağa'da Koreli bir esnafımızın dükkanında yaşanan hadiseden üzüntü duyduk. Esnafımız sosyal medyadan yaptığı çağrıyla plak dükkanına gelen ve dükkanın ufak olması nedeniyle sokaktada alkol alarak etkinliğe katılan 20-30 kişilik grup mahallenin tepkisiyle karşılanıyor.

Olaya karışanlar tespit edildi, çoğu da yakalandı. Benim asıl üzüldüğüm husus, bu tatsız hadise yüzünden Koreli esnafın mağdur olmuş bulunmasıdır. Ramazan günü sokaklara taşan bu tarz bir etkinliğe kalkışmak ne kadar yanlışsa buna kaba güç kullanarak müdahale etmek de o kadar yanlıştır. Burada iki taraf da hatalıdır.

Firuzağa'daki Saldırı ile İlgili Gözaltına Alınan 3 Kişi Serbest - onedio.com
Firuzağa'daki Saldırı ile İlgili Gözaltına Alınan 3 Kişi Serbest - onedio.com

'Duyarsızlıklarıyla bu tatsız hadiseye yol açanları ve kaba güç kullanarak olayın istismarına yol açanları da ayrıca kınıyorum'

Kendi milletinin, kendi şehrinin hassasiyetlerine saygı duymayanlar ve buna demokratik olmayan bir tepkiyle mukabele edenler, yol açtıkları arbedeyle maalesef misafirperverliğimize gölge düşürmüşlerdir. Oruç tutmayanlara saldırı efsanesi üretmek isteyenler art niyetlidir. Koreli esnafımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Duyarsızlıklarıyla bu tatsız hadiseye yol açanları ve kaba güç kullanarak olayın istismarına yol açanları da ayrıca kınıyorum."

Ajanslar, Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir