Erdoğan Ekvador'da Protesto Edildi, Korumaları 'Milletvekili Darp Etti'

 > 
368PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi ziyaret için gittiği Güney Amerika gezisi kapsamında, Ekvador'da yaptığı konuşma sırasında protesto edildi. Binanın dışındaki protestolarda ise bir milletvekili Erdoğan'ın korumaları tarafından darp edildiğini açıkladı. Ekvador Meclis Başkanı Gabriela Rivadeneira "Türk Korumaların meclis üyemize saldırısı kabul edilemez" dedi...

Resmi temasları çerçevesinde Ekvador'un başkenti Kito'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ulusal Yüksek Eğitim Enstitüsündeki "Türk Dış Politikası ve Latin Amerika" konulu konferansta konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşma yaptığı sırada Ekvadorlu üniversite öğrencileri tarafından protesto edildi. 

Protestocular yaka paça dışarı çıkarıldı.

Bina dışında da arbede yaşandı

Öte yandan, binanın dışındaki protestolarda da Türk korumaların müdahalesi sonucu arbede yaşandı.

Korumalar tarafından IAEN binası önünde darp edildiğini söyleyen milletvekili Vintimilla, Twitter hesabında paylaştığı fotoğraflarda darp izlerini göstererek “Türk korumalar IAEN önündeki gösteriyi sonlandırmamızı isteyerek bana saldırdı. Devletin bu konuda tepki göstermesini bekliyorum” mesajı yayınladı.

Ekvador Meclis Başkanı Gabriela Rivadeneira,  Meclis Başkan Yardımcısı Rosana Alvarado ve Meclis Egemenlik Komisyonu Başkanı María Augusta Calle de, Twitter hesaplarından milletvekili Diego Vintimilla’ya dayanışma mesajı gönderdi.

Gabriela Rivadeneira, "Türk Korumaların meclis üyemize saldırısı kabul edilemez" dedi.

Sputnik Türkiye ve Twitter

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir