İmam Hatiplerde Terörist Yetişmez İddiasına Ağır Cevap

 > -

Silah bırakırlarsa operasyonlar durur

Silah bırakırlarsa operasyonlar durur

Başbakan Erdoğan, son 1 ayda 500 teröristin etkisiz hale getirildiğini, terör örgütünün silah bırakması halinde operasyonların duracağını söyledi.

DENİZLİ

Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde, 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı ve toplu açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Silahların bırakılmasını isteyenler varsa bizler, devlet olarak zaten silahların bırakıldığı yerde operasyonları devam ettirmeyiz. Terörist, eğer silahı bırakırsa bilmelidir ki bu ülkede operasyonlar da durur. Ama devlet askeriyle polisiyle hiçbir zaman silah bırakmaz. Çünkü polisin de askerin de silah kendisinin demirbaş enstrümanıdır'' dedi.

Başbakan Erdoğan, ''Sadece son 10 gün içinde, Hakkari'de 123 terörist etkisiz hale getirildi. Şubat-Ağustos ayları arasında 373 terörist etkisiz hale getirildi. Son 1 ay içinde bölgede yürütülen operasyonlarda toplamda yaklaşık 500 terörist etkisiz hale getirildi'' bilgisini verdi.

İmam Hatip okulları

İmam hatip okullarına da değinen Erdoğan, ''Ne zarar gördünüz imam hatip okullarından da bunları kapattınız? Ne yaptı imam hatipliler size de bunları kapattınız? İmam hatip okullarından terörist yetişmediği için mi imam hatip okullarını kapattınız? Anarşistler yetişmediği içini mi imam hatip okullarını kapattınız? Vatana hizmet aşkıyla yandıkları için mi imam hatip okullarını kapattınız?'' şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, ''Açıkçası ben, evlatlarım, birçok bakan arkadaşlarım imam hatip lisesi mezunları olarak, bugün imam hatip okullarına itibarını iade etmenin bahtiyarlığını, bunun tarifsiz heyecanını yaşıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Torunum da okula başladı

Şu anda Türkiye'de 66 aylık çocukların hemen tamamını anne babaların okula gönderdiğini kaydeden Erdoğan, ''Benim torunum da bugün okula başlamış durumda, o da 66 aylık'' dedi.

Ey CHP bu millet size itibar etmiyor

Anamuhalefetin bir kampanya başlattığını, 66 ay ile bir sıkıntıları olduğunu belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şöyle devam etti:

''Gidip hastanelerden rapor alma kampanyası başlattılar. Yani bu raporları almak suretiyle çocuklarımızı okullara başlatmayacaklardı. Ne oldu? Yüzde kaç? Normalde daha azdı yüzde 3'tü, şimdi yüzde 4. Kampanyanızın neticesi bu. Ey anamuhalefet, ey CHP, bu millet size itibar etmiyor. Ne yaparsanız yapın bu millet size itibar etmiyor.''

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan'dan Sert İmam Hatip Çıkışı!

Erdoğan'dan Sert İmam Hatip Çıkışı!

Başbakan Erdoğan, "Ne zarar gördünüz imam hatip okullarından da bunları kapattınız? İmam hatip okullarından terörist yetişmediği için mi imam hatip okullarını kapattınız? Anarşistler yetişmediği içini mi imam hatip okullarını kapattınız? Vatana hizmet aşkıyla yandıkları için mi imam hatip okullarını kapattınız?" dedi.

Erdoğan, ''Açıkçası ben, evlatlarım, birçok bakan arkadaşlarım imam hatip lisesi mezunları olarak, bugün imam hatip okullarına itibarını iade etmenin bahtiyarlığını, bunun tarifsiz heyecanını yaşıyoruz'' şeklinde konuştu.

Erdoğan konuşmasında PKK terörüne de değindi, ''Silahların bırakılmasını isteyenler varsa bizler, devlet olarak zaten silahların bırakıldığı yerde operasyonları devam ettirmeyiz. Terörist, eğer silahı bırakırsa bilmelidir ki bu ülkede operasyonlar da durur'' ifadesini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: 'PKK Silah Bırakırsa Operasyonlar Durur'

Erdoğan: 'PKK Silah Bırakırsa Operasyonlar Durur'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Denizli'de yeni eğitim öğretim yılı açılış töreninde konuştu: Son bir ay içerisinde 500 PKK'lı öldürüldü. PKK Silah bırakırsa operasyonlar durur.

Erdoğan, Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Polisin de askerin de silah kendisinin demirbaş enstrümanıdır. Onunla asayişi terörü bertaraf etmek için mücadele eder. O onun her zaman sabit demirbaşıdır. Ama terörist eğer silahı bırakırsa bilmelidir ki bu ülkede operasyonlar biter. “Ama efendim silahlar sussun” silah teröristlerin elinde olduğu sürece silahlar susmaz. Bu alçakça saldırılara rağmen bölücü terör örgütüne karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Hakkari valiliğimiz de açıkladı, sadece son 10 gün içinde 123 terörist etkisiz hale getirildi. Şubat ve Ağustos ayları arasında 373 terörist etkisiz hale getirildi. Son bir ay içinde toplamda 500 terörist etkisiz hale getirildi. Bir yandan ülkeyi büyütecek bir yandan bu bölücü terör örgütüyle yılmadan mücadele edeceğiz.

REFORM GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Sadece 2012-2013 yılının açılışını yapmakla kalmıyor, çok büyük reformları gerçekleştiriyoruz. Türkiye genelinde millet artık imam hatip okullarıyla kucaklaşıyor. Bu okullarla hasret bugün sona eriyor. Milletin bu okullarından ürkenler, öcü gibi görenler maalesef bu okulların kapılarına kilit vurmuşlardı. Orta sınıfı kapattılar, katsayı getirdiler. İmam hatiplerin önünü kesebilmek için tüm meslek okullarına, vebalı muamelesi yaptılar.

İMAM HATİPLERİ TERÖRİST YETİŞMEDİĞİ İÇİN Mİ KAPATTINIZ?

İmam hatipleri neden kapattınız? İmam hatip okullarından terörist yetişmediği için mi imam hatip okullarını kapattınız? Anarşistler yetişmediği için mi imam hatip okullarını kapattınız? Bugün tekrar imam hatip okullarının milletimize hayırlı olmasını cenabı Allah’tan diliyorum. 4+4+4 demiyorum, artık 444 sistemi diyorum. Bugün de bu sistem start alıyor. Bu sistem yerine oturacak sorunsuz şekilde işleyecektir. Bu yıl eksiklerimiz, hatalarımız olabilir. Fiziki noktada da bazı sıkıntılar yaşayabiliriz. Bu ülkenin Abalıoğlu ailesi gibi hayırseverleri bu açığımızı da süratle devlet-millet el ele vermek suretiyle gidereceğiz ve 30 kişilik sınıflara da bir an önce kavuşacağız. Bitmedi, bakınız çok ilginç okula başlama yaşını 66 aya çektik. Bu yıl ilk kez yavrularımız okula başlıyorlar. Aslında çocuklarımız geçtiğimiz hafta okula başladılar. Bu haftadan itibaren de onlar için hazırladığımız özel müfredatla yeni sistemle eğitimlerini almaya başlayacaklar.

CHP 'NİN RAPOR KAMPANYASININ SONUCU YÜZDE 4

Haberin Tamamı İçin:

"Son 1 Ayda Tam 500 Terörist Etkisiz Hale Getirildi"

Erdoğan: "Son 1 ayda bölgede yürütülen operasyonlarda toplamda yaklaşık 500 terörist etkisiz hale getirildi"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadeleye kararlılıkla devam ettiklerini belirterek, “Son 1 ayda bölgede yürütülen operasyonlarda toplamda yaklaşık 500 terörist etkisiz hale getirildi” diye konuştu.

Denizli’deki Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen 2012-2013 Eğitim Öğretim yılı ve toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine öğretmenlere şükranlarını sunarak başladı.

Yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte 13 yeni eğitim kurumunu da eğitime kazandırdıklarını ifade eden Erdoğan, açılışını yaptığı Cedide Abalıoğlu İmam Hatip Lisesi’nin 8 milyon TL değerinde bir yatırımla tamamlanan “muhteşem bir eser” olduğunu belirtti ve “Görüntüsüyle örnek bir mimari, tam da imam hatipliye yakışır bir mimari var burada. En yakın zamanda Tatbikat Camii de bitirilecek. O da bitince buradaki konsepti tamamlamış olacağız” dedi.

Konuşmasında, toplu açılışını yaptığı eğitim kurumlarının yapımında katkısı bulunan hayırseverleri tebrik eden Erdoğan, son günlerde yaşanan terör olaylarına da değindi. Son iki günde Çukurca ve Bingöl’de yaşanan terör saldırılarında şehit olan polis ve askerler için Allah’tan rahmet dileyen Erdoğan, “Terörle mücadelemiz şüphesiz devam edecek. Şüphesiz bir bedel de ödüyoruz. Çünkü, bu mücadele bedelsiz olmuyor. Akan kanların durmasını istiyoruz. Eğer terör örgütüyle yan yana olanlar, terör örgütüyle ile ‘silahların susmasını değil, silahların bırakılmasını’ isteyenler varsa şunu bilmeli: Biz devlet ve hükümet olarak silahların bırakıldığı yerde operasyonları devam ettirmeyiz” dedi. Buna karşın devletin asla asker ve polisiyle silah bırakmayacağına dikkat çeken Erdoğan, “Silah güvenlik güçlerinin demirbaş enstrümanıdır” diye konuştu. Teröristler silah bırakmadıkça silahların susmayacağını ifade eden Erdoğan, “Tüm bu haince saldırılara rağmen bölücü teröre karşı en karalı şekilde mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

-“SON BİR AYDA 500 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”-

Haberin Tamamı İçin:

Siyasi cinayetlerde İHL izi

İmam hatip okullarının terörist ve anarşist yetiştirmediğini ileri süren Başbakan Tayyip Erdoğan'ı, Türkiye'deki önemli siyasi cinayetlerle ilgili dava dosyaları yalanlıyor.

Cumhuriyet gazetesi yazarları Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmeni ile yazar Turan Dursun’u öldürmekten hüküm giyenler ile Hizbullah davasından ceza alanlar arasında çok sayıda imam hatip mezunu yer alıyor. Hüküm giyen imam hatiplilerin çoğu “mevcut anayasal düzeni silah zoruyla yıkıp yerine din kurallarına dayalı devlet kurmayı amaçlayan silahlı çete üyesi olmak” suçundan cezalandırıldılar. Kimi dava dosyalarında yer alan ve mahkûm olan imam hatip mezunu hükümler şunlar:

Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok’un öldürülmeleri ile ilgili Umut davası dosyası (Kudüs Ordusu -Tevhid-Selam grubu- ile bağlantılı isimler)

  • Hasan Kılıç: Tokat İmam Hatip Lisesi mezunu, Türkiye’de mevcut anayasal düzeni silah zoruyla yıkıp yerine din kurallarına dayalı devlet kurmayı amaçlayan silahlı çetenin üyesi olduğu gerekçesiyle 18 yıl 9 ay ağır hapis ile cezalandırıldı.

  • Mehmet Ali Tekin: Fatih İmam Hatip Lisesi mezunu, Türkiye’de mevcut anayasal düzeni silah zoruyla yıkıp yerine din kurallarına dayalı devlet kurmayı amaçlayan silahlı çetenin üyesi olduğu gerekçesiyle 12 yıl 6 ay ağır hapis cezası ile cezalandırıldı.

  • Selçuk Şanlı: Adana İmam Hatip Lisesi mezunu, Türkiye’de mevcut anayasal düzeni silah zoruyla yıkıp yerine din kurallarına dayalı devlet kurmayı amaçlayan silahlı çetenin üyesi olmaktan 12 yıl 6 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı. Aynı davadan yargılanan ve Erzurum İmam Hatip Lisesi mezunu Şeref Dursun ise kanıt yetersizliğinden beraat etti.

• Gazeteci-yazar Çetin Emeç ve Turan Dursun ile İran rejim muhalifi Ali Akbar Gorbani’nin öldürülmesi dosyası: (İslami Hareket Örgütü bağlantılı isimler)

  • Ekrem Baytap: Batman İmam Hatip Lisesi mezunu, anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak suçundan ömür boyu ağır hapis cezası çarptırıldı.

  • Mehmet Ali Şeker: Batman İmam Hatip Lisesi mezunu, anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak suçundan ömür boyu ağır hapis cezasına çarptırıldı.

  • Mehmet Zeki Yıldırım: Batman İmam Hatip Lisesi mezunu, yasadışı örgüt üyesi olmak suçundan 12 yıl 6 ay ağır hapse çarptırıldı.

Bu davada yargılanan ve Batman İmam Hatip Lisesi mezunu olan Ayhan Usta hakkındaki dava ise zamanaşımına uğraması nedeniyle düştü.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4AdanaBaşbakanBingölCumhuriyet Halk PartisiDiyetErzurumHakkariHizbullahİranPolisRecep Tayyip ErdoğanŞehitTerörşeker
Görüş Bildir