Erdoğan'dan Demirtaş'a 'Gladyo' Yanıtı: 'Haddini Bilsin'

 > -

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın "Suruç'u Cumhurbaşkanlığı'na bağlı gladyo yaptı" iddiasına sert yanıt verdi. Erdoğan "Zaten abisi malum dağda yetişmiş ve halen de dağda olan birisidir. Kendisi de fırsatı bulunca herhalde oraya gider. Ülkenin refahı için çalışan bir cumhurbaşkanına bu tür ifadeler kullanmak, kendi karıştığı karanlık bulutları dağıtmak içindir. Haddini bilsin" dedi

Pekin’de Türk gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, bir gazetecinin, Demirtaş’ın, “Suruç katliamını Saray’a bağlı özel gladyo örgütü yaptı” sözlerini anımsatması üzerine, "Afedersiniz biraz ağır bir ifade olacak ama terbiyesizce, aslı astarı olmayan bir ifade" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle: 

"Cumhurbaşkanlığı makamı bu tür densizliklere düşmeyecek kadar yüksek bir makamdır. Bu ifadeleri kullanan şahıs 50'den fazla vatandaşımızın öldüğü 6-7-8 Ekim olaylarının baş sorumlusudur. Dokunulmazlık zırhı altında bu süreci getirmiştir. Kendisi AB'nin de terör örgütü diye nitelendirdiği terör örgütü PKK’ya karşı böyle bir yaklaşım ortaya koyamamaktır. Abisi dağda yetişmiştir. Kendisi de fırsat bulunca sanırım oraya gidecek. Ülkenin refahı için çalışan bir cumhurbaşkanına bu tür ifadeler kullanmak, kendi karıştığı karanlık bulutları dağıtmak içindir. Haddini bilsin."

Demirtaş ne demişti?

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 28 Temmuz Salı günü partisinin grup toplantısında şöyle demişti:

"Saraya bağlı gladyo örgütüyle kirli, bir savaş yürütüyorlar. Bütün devletle kirli işler yapar ama bu devleti de kullanmıyor. Kendi özel örgütünü kullanıyor. İstihbarat MİT’in tutanaklarına değil doğrudan kendine akıyor. Ona bağlı yargı, medya troller var maaşla çalışan. HDP’ye karşı tezgah yapıyorlar.

Bunu startı nerede verildi biliyor musunuz Suruç katliamında. Suruç katliamını yapan bu özel gladyo örgütüydü. IŞİD’in içine sokulmuş kendilerine çalışan bir zavallı aracılığı ile Türkiye’nin pırıl pırıl evlatları katledildi."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir