Erdoğan'dan Çarpıcı ÖYM Açıklaması

 > -

Erdoğan'dan Çarpıcı ÖYM Açıklaması

Erdoğan'dan Çarpıcı ÖYM Açıklaması

Ümit Çetin - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Özel Yetkili Mahkemelerle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Erdoğan özel yetkili mahkemelerle ilgili düzenlemenin 3. ve 4. yargı paketi içinde olmadığını açıkladı. Konuyla ilgili adalet Bakanlığı’nın çalışma yürüttüğünü ifade eden Erdoğan, ‘Yetkilerin kısıtlanması yoksa tamamen kaldırılması mı?’’ sorusu üzerine ‘’Her şey olabilir’’ yanıtını verdi.

Erdoğan açıklamalarını şöyle sürdürdü: “3. yargı paketinde böyle bir şey söz konusu değil. 4. pakette de böyle bir şey söz konusu değil. Ama 250 ile ilgili bir sıkıntı var. Ve bu sıkıntı konusunda şu andaki çalışmaların dışında bir olay. Buna yönelik olarak Adalet Bakanlığımız kendi bünyesinde bir çalışmayı yapıyor.”

Gazeteciler de konuyla ilgili Başbakan’a sorular sordu. İşte sorular ve Başbakan’ın verdiği cevaplar:

  • Bu dönem yetişir mi?

Bakalım yetişir mi yoksa sonraya mı kalır o artık hazırlıklara bağlı. Şu an Genel Kurul’un gündeminde olan önemli maddeler var. Onları önce bir halledelim.

  • Ses kayıtları çok tartışılıyor…

Bu durumların hepsi tartışılıyor, görüşülüyor, müzakere ediliyor. Bundan sonra TBMM Genel Kurulu’nda neyin kararı verilirse bizim kabulümüzdür.

  • Efendim dün Sayın Arınç’ın açıklamalarından sonra bazı yorumlar yapıldı. Sanki ÖYM’lerle ilgili bir geri adım söz konusu gibi. Böyle bir şey söz konusu mu?
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet Meclisiolay
Görüş Bildir