Bahçeli'den Erdoğan'ın 'Morg Nöbeti'ne Cevap

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan'ın Antalya İl Kongresi konuşması

Erdoğan'ın Antalya İl Kongresi konuşması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya İl Kongresi'nde konuştu.

Konuşmasında ağırlıklı olarak terör sorununa değinen Başbakan Erdoğan, CHP'li belediyeyi de topa tuttu. BDP'yi morg önüde beklemekle suçlayan Erdoğan, MHP'yi ise terör sorununu çözmek için atılan adımları engellemekle suçladı. Erdoğan, Bahçeli'ye seslenerek, 'Beni konuşturma, imzalar elimizde. Öcalan'ı idamdan sen kurtardın se..' dedi.

İŞTE ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI
Biz gönüller yaparak geldik, gönülleri feth ederek bugünlere geldik. Biz Antalya'da Korkuteli'ndeki yaşlı ninelerin hayır dualarıyla bugünlere geldik. Gazipaşa'da, Aydıncık Köyü'ndeki çocukların umudu olarak bu seviyelere ulaştık. Hiç bir zaman tamam demedik. Uzun ince bir yoldayız, Gidiyoruz gündüz gece,Yetişmek için menzile gidiyoruz gündüz gece. Menzile ulaşıncaya kadar gideceğiz gündüz gece.

Antalya 3 Kasım 2002'de yüzde 21 ile Ak Parti dedi, 2007'de yüzde 34 ile Ak Parti dedi. son seçimde yüzde 39 ile AK Parti dedi. Buradan Antalya'ya yürekten şükranlarımı sunuyorum. Dik duracağız, hep birlikte dik durmaya devam edeceğiz. İl Başkanımızı il yönetimimizi tebrik ediyorum. Elbetteki bu başarıda pay sahibi olan Kadın Kollarımız'ın değerli yöneticilerimizi tebrik ediyorum.

ANTALYA'DA OYUMUZU 2 KAT ARTTIRDIK
Bugün partimizin şu sarsılmaz ilkesini bir kez daha tekrar etmek istiyorum. Bizim istikametimiz milletimizin istikametidir. Rotamızı milletmiz çizdi, yol haritamızı milletimiz şekillendirdi. Biz milletin hissiyatını dikkate aldık. Millete mugayir hiç bir şey yapmadık. Biz Antalya'da 3 Kasım'a göre oy oranımızı 2 kat arttırmışız. İzmir'e bakın, Denizli'ye bakın aynı tabloyu göreceksiniz. BAtman'da da Ağrıda da aynı tabloyu göreceksiniz. Biz Türkiye'nin tüm milletimizin partisiyiz.

78 vilayetin tamamında milletvekilimiz var.

YAŞANAN DRAMA SESSİZ KALMAK EMANETE HIYANETTİR
Terör meselesi bu ülkenin milli meselesidir. Top yekün Türkiye'yi ilgilendiren bir meseledir. Al Bayrak içinde şehit düşen her asker bizim çocuğumuz. Samimiyetle bu meselenin üzerine gittik. Yeter ki millet kazansın diyerek her türlü riski aldık. Antalya'da çok açık söylüyorum; terör sorununda bizden öncekiler gibi idare-i maslahata başvurabilirdik. Sırtımızı dönebilirdik. Ama biz bunu emanete hıyanet olarak biliriz. Yaşanan drama sessiz kalmak milletimizin emanetine hıyanettir.

Biz bu çözüm sürecinde böyle milli bir meselede yanımızda görmek istedik. büyük destekler aldık. Seçimlerde halk oylamalarında milletimizden destek aldık.

HATİCE BELGİN'İ SERAP KIZIMIZI KONUŞMAZLAR
MHP'nin kapısını 3 defa çaldım randevu dahi alamadım. Medyaya çağrı yaptım, medya yöneticileriyle görüştüm maalesef yeterli desteği görmedim. Terör örgütü yöneticileriyle görüşen medya mensupları bunu başarı diye konuşuyor. Acaba siz bu sorun için ne yaptınız. Terör örgütü ile ideolojik ve meshepçilik noktasında ortak olanlar gerekli vicdani tepkiyi ortaya koymadılar. Gittiler Kandil'de terör örgütünün yöneticileriyle görüşüp teröre adeta oksijen verdiler. Nasıl ki şehitlerimizi sadece hükümeti yıpratmak için istismar ettilerse sivil kayıplarla da istismar etmeye çalıştılar. Bingöl'de canlı bombanın üzerine kapanan Hatice Belgin'i konuşmazlar. Molotofla katledilen Serap kardeşimizi konuşmazlar. Batman'da karnında bebeğiyle katledilen Mizgin Doruk kardeşimizi konuşmazlar. Terör örgütünün katlettiği kadın teröristleri konuşmazlar. Biz bu psikolojik operasyonlara asla boyun eğmedik. Bir yandan hizmet götürdük bir yandan da vargücümüzle çalışmaya devam ettik.

BAHÇELİ BENİ KONUŞTURMA ÖCALAN'I SEN İDAMDAN KURTARDIN
Atılması gerekn adım ne ise bu adımı atmaya hazırım dedim. Bizim derdimiz var, dertliyiz biz. Derdi olmayan bu işleri çözemez. Biz MHP'nin ve BDP'nin bu işin çözümüne samimi bir katkı yapmasını isteriz. Bahçeli çıkıyor bu bir şeytan üçgeni diyor. Bahçeli beni konuşturma, Öcalan'ı idamdan kurtaran sensin sen. Bu belgenin altında Ecevit'in, Mesut Yılmaz'ın imzası var. Bu belge bizim elimizde var. Ne kadar oyalarsanız oyalayın o belgeler elimizde.

BDP'liler artık morg önünde nöbet tutmayı bıraksın. Türkiye'nin artık buna tahammülü yok. Biz bu topraklar üzerinde biriz beraberiz. Kimse Kürt kardeşimi terörist diye anamaz.

Haberin Tamamı İçin:

Bahçeli'den 'Morg Nöbeti'ne Cevap

Bahçeli'den 'Morg Nöbeti'ne Cevap

Bahçeli, 'MHP, morg nöbeti tutmayı bıraksın' açıklamasına cevap verdi. Başbakan Erdoğan'ın "MHP, morg nöbeti tutmayı bıraksın" açıklamasına MHP Lideri Devlet Bahçeli, Meclis'te partisinin grup toplantısında cevap verdi.
Bahçeli, "Biz morgdaki aziz ruhlar için, nöbet tutuyoruz ve tutmaya devam edeceğiz" dedi.
Bahçeli, şunları kaydetti:
"Bu kafa yapısının şimdi kalkıp bizi morg önünde nöbet tutmakla itham etmesi, yapışık ikizi BDP ile aynı çizgiye getirme seviyesizliği ibretlik bir manzara ortaya çıkarmıştır. Doğrudur, biz morgdaki aziz ruhlar için tıpkı hiç bitmeyecek vatani görev gibi nöbet tutuyoruz ve tutmaya da devam edeceğiz.Bölünme arayışlarına 4. ayak olarak katılmamız önce milletimizi sonra da kendimizi inkar anlamına gelecektir. Dolayısıyla biz CHP'nin çağrı ve görüşme talebine esastan ve usulden kapalıyız ve bu tavrımızı da her şart altında sürdüreceğiz. "

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdalet ve Kalkınma PartisiAntalyaBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanBingölCumhuriyet Halk PartisiİzmirMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip ErdoğanŞehitTerör
Görüş Bildir