'CHP Genel Başkanı Derhal İstifa Etmelidir'

 > -

Erdoğan: 'Bilim CHP Gibi Düşünmüyor'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Erdoğan: 'Alkollü İçeceğini Al Evinde İç!'

Başbakan Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında alkol düzenlemesi hakkında konuştu. Erdoğan, "İki tane ayyaşın yaptığı yasa muteber oluyor da dinin emrettiği bir yasanın sizin için neden reddedilmesi gerekiyor" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin Meclis grup toplantısında konuştu.

Konuşmadan satırbaşları şöyle:

  • 27 Mayıs müdahalesinin ilk yasakladığı kutlama da maalesef İstanbul’un fethi kutlamaları olmuştu. Şimdi yarın üçüncü boğaz köprüsünün temelini atıyoruz. Köprü 2 bin 164 metre uzunluğunda olacak. Proje 60 km’den oluşuyor. Yatırım tutarı toplamda 2,5 milyar lira olacak. Fethin 560. yıldönümü nedeniyle burada birkaç önemli meseleye değinmek istiyorum. 2023’ü hedef olarak tespit ettik ve hedeflere kararlı adımlarla ilerliyoruz.

  • Yeni doğan ve doğacak çocuklarımız için de 2071’i bir hedef tarih olarak ilan ettik. 2053 yılını da gençlerimiz çocuklarımız için bir hedef tarih olarak ilan ettik. Geçmişten günümüze birçok fikir akımı insanı değişik şekillerde nitelendirmiştir. Kimileri haşa insanı düşünen bir insan olarak nitelendirmiştir. Kimleri düşünceden kimileri tüketiciden ibaret görmüşlerdir.

Kimi düşünceler insanı sadece akıl olarak görmüşlerdir. Bizlerin muhafazakar demokrat bir parti olarak insana bakışımız son derece nettir. Bizim için insan Allah’ın yeryüzündeki halifesidir. Yaratılmışların en şereflisidir. Bizim için insan aklı ruhu fıtratıyla bir bütündür. Biz insanı asla maddi ihtiyaçları olan bir canlı olarak göremeyiz. Biz insana maddi ihtiyaçları kadar manevi ihtiyaçları da sunmak bunları tesis edecek özgür atmosferi oluşturmakla da mükellefiz.

  • 2053’e giderken biz bu memlekette binlerce Fatih, binlerce Ulubatlı hasan binlerce Akşemsettin yetişsin istiyoruz. Biz tek Mimar Sinan’la yetinemeyiz. Biz Mimar Sinan’ın ruhunu içinde hisseden binlerce Mimar Sinan’a ihtiyacımız var. Biz bir tek Itri ile yetinemeyiz. Yüzlerce ıtri yetiştirmek zorundayız. Biz çocuklarımıza ufuk vermek zorundayız. Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştaki gençlerimize o iklimi teneffüs ettirmek zorundayız. Ama bu sadece devletin yapacaklarıyla olacak bir iş değil. Bütün STK’lar, medya, okullarla dayanışma içinde bunu yapmak zorundayız. Bir tarafta bu adımlar atılırken medya dizi filmleriyle gençlerimize düşünmeyi, okumayı değil de farklı uygulamaları telkin ederse biz bu aradığımız nesli bulamayız.

  • Maalesef son iki yüz yıldır gençlerimiz taklitçi bir anlayışla yoğrulmuştur. Gençlere dayatma yapılmış çocuklara formatlama yapılmak istenmiştir. Bizim yaptığımız istikamet ve ufuk çizmekten ibarettir. Biz dayatma yapmayız. Ortaya tercihler koyar bunu sonuna kadar savunuruz.

  • Hafta içi Meclis tarihi bir adım atarak bağımlılık yapan maddelere ilişkin düzenlemeyi yasalaştırdı. Fatih nesline böyle anlamlı bir hediye ettiğiniz için size çok teşekkür ediyorum. Ben il başkanları toplantısında ‘kafası kıyak nesil istemiyoruz’ dediğimde rahatsız olanlar var. Başta CHP ve uzantıları olan köşe yazarları var. Bilim sizin düşündüğünüz gibi düşünmüyor. Bilim bunu zararlı olduğunu çok net şekilde ortaya koyuyor. Bugün birçok rahatsızlığın kaynağı alkol. Şu basit gördüğümüz sigara insanı lime lime doğruyor.

  • Bunu farklı yerlere çekenler oluyor “efendim inancı gereği bunu yapıyor” diyorlar. Hangi din olursa olsun bir din yanlışı değil doğruyu emrediyor. Doğruyu emrediyorsa, bunu din emrediyor diye karşısında mı duracaksınız. İki tane ayyaşın yaptığı yasa muteber oluyor da dinin emrettiği bir yasanın sizin için neden reddedilmesi gerekiyor. Kaldı ki biz ortaya tercihler koyuyoruz. Ülkemizde alkol ve sigarayı kökünden yasaklama diye bir şey söz konusu değil. Biz bu düzenlemeyi gençlerimiz, çocuklarımız, sağlıklı nesiller yetiştirmek için yaptık.

Biz 10,5 yıldır iktidardayız. Kimsenin yediğine içtiğine karışmadık. Biz hiçbir şeyi yasaklamadık. Yasaklamayız da. Yasaklamak isteyene de müsamaha göstermeyiz.

  • Çocuk genç, kafayı buluyor bu şekilde yola çıkıyor. Bir başka arabayla çarpıştığında o arabadaki alkolik değil. Bu kaza neticesinde alkolik olmayan insanın ne günahı var. Bir devlet olarak biz buna karşı tedbir almak zorunda değil miyiz. Bu ülkede trafik terör denilen bir vahşet var. Bu trafik terörüne karşı önlemimiz almamız lazım. Bunlara biz seyirci mi kalalım. Bu tarihi bir adımdır. Trafik kazalarını ciddi zamanda azaltacaktır. Hastalıklarda ciddi bir düşüş kaydedilecektir. Biz ülkemizde öyle sokaklar, caddeler biliriz ki beli bir saatten sonra çocukların kadınların orada dolaşmasına imkan yoktur. Ben Kasımpaşa’da doğdum büyüdüm. Beyoğlu’nun caddelerini sokaklarını bilirim, bu konuda deneyimim iyidir.

  • Bu konuda ne tedbirler alınması gerekir. Bazı köşe yazarları yazıyor ''oldu-bittiye getirilmemeliydi'' diyor. Biz kaç senedir bunun hazırlığını yapıyoruz. Biz oldu-bittiye getirmedik. Gayet güzel şekilde bunların üzerinde çalışılmıştır. Aile içi şiddet boşanma geçimsizlik aklınıza hangi kötülük gelirse gelsin bakıyorsunuz altından bağımlılık çıkıyor. Zaten kafayı bulduğunda tekme, tokat evde hanımını duman ediyor. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Biz bataklığı kurutmaya çalışıyoruz.

  • Hiç kimse alkolü bir kimlik meselesi haline getirmemelidir. Çıkan düzenleme kimsenin yaşam tarzına müdahale anlamında değildir. İçeceksen yine alkollü içeceğini al evinde iç. Yine git ne içeceksen iç. Biz buna karşı değiliz. Ama biz belli saatlerde camilerin, okulların yüz metre mesafesinde bunlara müsaade etmiyoruz. Dünyada kiliselere 180 metre mesafe koyan ülkeler var. Bu konuda destek veren MHP ’ye de teşekkür ediyorum.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Erdoğan: 'İçeceksen Git Evinde İç'

Başbakan Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında alkol düzenlemesi hakkında konuştu. Başbakan Erdoğan, ''Kimsenin yediğine içtiğine karışmayız. Karışana da müsamaha göstermeyiz. İçeceksen yine alkollü içeceğini al evinde iç. Buna karşı değiliz'' dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları

27 Mayıs müdahalesinin ilk yasakladığı kutlama da maalesef İstanbul’un fethi kutlamaları olmuştu.

Şimdi yarın üçüncü Boğaz Köprüsünün yarın temelini atıyoruz. Köprü 2164 metre uzunluğunda olacak. Proje 60 km’den oluşuyor. Yatırım tutarı toplamda 2,5 milyar lira olacak.

Fethin 560. Yıldönümü nedeniyle burada birkaç önemli meseleye değinmek istiyorum. 2023’ü hedef olarak tespit ettik ve hedeflere kararlı adımlarla ilerliyoruz.

İNSAN ALLAH'IN YERYÜZÜNDEKİ HALİFESİDİR

Yeni doğan ve doğacak çocuklarımız için de 2071’i bir hedef tarih olarak ilan ettik.

2053 yılını da gençlerimiz çocuklarımız için bir hedef tarih olarak ilan ettik.

Geçmişten günümüze birçok fikir akımı insanı değişik şekillerde nitelendirmiştir.

Kimileri haşa insanı düşünen bir insan olarak nitelendirmiştir. Kimleri düşünceden kimileri tüketiciden ibaret görmüşlerdir.

Kimi düşünceler insanı sadece akıl olarak görmüşlerdir.

Bizlerin muhafazakar demokrat bir parti olarak insana bakışımız son derece nettir. Bizim için insan Allah’ın yeryüzündeki halifesidir. Yaratılmışların en şereflisidir.

Bizim için insan aklı ruhu fıtratıyla bir bütündür. Biz insanı asla maddi ihtiyaçları olan bir canlı olarak göremeyiz.

Biz insana maddi ihtiyaçları kadar manevi ihtiyaçları da sunmak bunları tesis edecek özgür atmosferi oluşturmakla da mükellefiz.

MEDYA GENÇLERE FARKLI UYGULAMALARI TELKİN EDERSE ARADIĞIMIZ NESLİ BULAMAYIZ

2053’e giderken biz bu memlekette binlerce Fatih, binlerce Ulubatlı hasan binlerce Akşemsettin yetişsin istiyoruz.

Biz tek Mimar Sinan’la yetinemeyiz. Biz Mimar Sinan’ın ruhunu içinde hisseden binlerce Mimar Sinan’a ihtiyacımız var.

Biz bir tek Itri ile yetinemeyiz. Yüzlerce ıtri yetiştirmek zorundayız.

Biz çocuklarımıza ufuk vermek zorundayız.

Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştaki gençlerimize o iklimi teneffüs ettirmek zorundayız. Ama bu sadece devletin yapacaklarıyla olacak bir iş değil. Bütün STK’lar, medya, okullarla dayanışma içinde bunu yapmak zorundayız.

Bir tarafta bu adımlar atılırken medya dizi filmleriyle gençlerimize düşünmeyi, okumayı değil de farklı uygulamaları telkin ederse biz bu aradığımız nesli bulamayız.

DAYATMA YAPMAYIZ, TERCİHLER KOYARIZ

Maalesef son iki yüz yıldır gençlerimiz taklitçi bir anlayışla yoğrulmuştur. Gençlere dayatma yapılmış çocuklara formatlama yapılmak istenmiştir.

Bizim yaptığımız istikamet ve ufuk çizmekten ibarettir.

Biz dayatma yapmayız. Ortaya tercihler koyar bunu sonuna kadar savunuruz.

ALKOL DÜZENLEMESİ... BİLİM SİZİN DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ DÜŞÜNMÜYOR

Hafta içi Meclis tarihi bir adım atarak bağımlılık yapan maddelere ilişkin düzenlemeyi yasalaştırdı. Fatih nesline böyle anlamlı bir hediye ettiğiniz için size çok teşekkür ediyorum.

Ben il başkanları toplantısında ‘kafası kıyak nesil istemiyoruz’ dediğimde rahatsız olanlar var. Başta CHP ve uzantıları olan köşe yazarları var.

Bilim sizin düşündüğünüz gibi düşünmüyor. Bilim bunu zararlı olduğunu çok net şekilde ortaya koyuyor. Bugün birçok rahatsızlığın kaynağı alkol. Şu basit gördüğümüz sigara insanı lime lime doğruyor.

İKİ AYYAŞIN YAPTIĞI YASA MUTEBER OLUYOR DA DİNİN EMRETTİĞİ YASA NEDEN REDDEDİLİYOR

Bunu farklı yerlere çekenler oluyor “efendim inancı gereği bunu yapıyor” diyorlar.

Hangi din olursa olsun bir din yanlışı değil doğruyu emrediyor. Doğruyu emrediyorsa, bunu din emrediyor diye karşısında mı duracaksınız.

İki tane ayyaşın yaptığı yasa muteber oluyor da dinin emrettiği bir yasanın sizin için neden reddedilmesi gerekiyor.

KİMSEYE KARIŞMAYIZ, YASAKLAMAK İSTEYENE DE MÜSAMAHA GÖSTERMEYİZ

Kaldı ki biz ortaya tercihler koyuyoruz. Ülkemizde alkol ve sigarayı kökünden yasaklama diye bir şey söz konusu değil.

Biz bu düzenlemeyi gençlerimiz, çocuklarımız, sağlıklı nesiller yetiştirmek için yaptık.

Biz 10,5 yıldır iktidardayız. Kimsenin yediğine içtiğine karışmadık. Biz hiçbir şeyi yasaklamadık. Yasaklamayız da. Yasaklamak isteyene de müsamaha göstermeyiz.

KAZALARI VE HASTALIKLARI AZALTACAK TARİHİ BİR ADIM

Çocuk genç kafayı buluyor bu şekilde yola çıkıyor. Bir başka arabayla çarpıştığında o arabadaki alkolik değil. Bu kaza neticesinde alkolik olmayan insanın ne günahı var.

Bir devlet olarak biz buna karşı tedbir almak zorunda değil miyiz.

Bu ülkede trafik terör denilen bir vahşet var. Bu trafik terörüne karşı önlemimiz almamız lazım.

Bunlara biz seyirci mi kalalım.

Bu tarihi bir adımdır. Trafik kazalarını ciddi zamanda azaltacaktır. Hastalıklarda ciddi bir düşüş kaydedilecektir.

Biz ülkemizde öyle sokaklar, caddeler biliriz ki beli bir saatten sonra çocukların kadınların orada dolaşmasına imkan yoktur.

Ben Kasımpaşa’da doğdum büyüdüm. Beyoğlu’nun caddelerini sokaklarını bilirim, bu konuda deneyimim iyidir.

BİZ KAÇ SENEDİR HAZIRLIĞINI YAPIYORUZ

Bu konuda ne tedbirler alınması gerekir. Bazı köşe yazarları yazıyor ''oldu-bittiye getirilmemeliydi'' diyor. Biz kaç senedir bunun hazırlığını yapıyoruz.

Biz oldu-bittiye getirmedik. Gayet güzel şekilde bunların üzerinde çalışılmıştır.

Aile içi şiddet boşanma geçimsizlik aklınıza hangi kötülük gelirse gelsin bakıyorsunuz altından bağımlılık çıkıyor. Zaten kafayı bulduğunda tekme, tokat evde hanımını duman ediyor. Bunları görmemezlikten gelemeyiz.

Biz bataklığı kurutmaya çalışıyoruz.

İÇECEKSEN AL EVİNDE İÇ

Hiç kimse alkolü bir kimlik meselesi haline getirmemelidir. Çıkan düzenleme kimsenin yaşam tarzına müdahale anlamında değildir.

İçeceksen yine alkollü içeceğini al evinde iç. Yine git ne içeceksen iç. Biz buna karşı değiliz.

Ama biz belli saatlerde camilerin okulların yüz metre mesafesinde bunlara müsaade etmiyoruz. Dünyada kiliselere 180 metre mesafe koyan ülkeler var.

Tekrar etmek istiyorum, bu düzenleme bir yasak değildir. Yaşam tarzlarına bir müdahale değildir.

MHP'YE TEŞEKKÜR

Bu konuda destek veren MHP’ye de teşekkür ediyorum.

REYHANLI ZİYARETİ: ORADA YÜZDE 72 OY ALDIK. BİNDİRİLMİŞ KITAYA İHTİYACIMIZ YOK

Reyhanlı’ya vardığımızda stadyumdan halkımızla buluşacağımız yere kadar vatandaşlarımızın teveccühlerine şahit olduk. Reyhanlı’ya yeniden geleceğimize söz vererek halkımızla buluştuktan sonra Kaymakamlığa geçtik.

Ana muhalefet partisi genel başkanı ‘bindirilmiş kıta’ diyor. O senin meşrebindendir.

Reyhanlı Ak Parti’nin yüzde 72 oy aldığı bir yerdir. Bizim bindirilmiş kıtaya ihtiyacımız yok.

Orada hissiyatımızı anlattık çalışmalarımızı aktardık.

Şehitlerimizin yakınlarının tam bir metanet içinde olduklarını orada gördük. Bu, Müslüman olmanın ortaya koyduğu bir vakadır. Eğer sizin kadere inancınız varsa bu metaneti gösterirsiniz.

Ahmet kardeşim bizden para istemedi. O şehit Oğulcan’ın isminin okuduğu okula verilmesini istedi. Orada hemen gerekli talimatları verdik.

4 tane şehit çocuğumuz var. Şehit olan çocuklarımızın isminin Reyhanlı’daki diğer okullara vermek suretiyle anılarını yaşatacağız.

CHP'YE YAKIN BİR GAZETENİN HATAY TEMSİLCİSİ AJANLIK SUÇLAMASIYLA TUTUKLANDI

Hatay bu alçakça saldırıyı büyük bir metanet ve sabırla karşılamış durumda. Hatay’daki bu durumu bozmak için başta CHP olmak üzere çok ağır tahrik girişimleri olduğunu biliyoruz ve bunu çok yakından takip ediyoruz.

Bu oyun Türkiye dışında tezgahlanıyor ve Türkiye Cumhuriyet vatandaşları kandırılmak suretiyle Türkiye’de oynanmak ,isteniyor.

Hatay’da gazeteci tüccar iş adamı kılığındaki bazı karanlık kişilerin ajanlık vatana ihanet derecesindeki faaliyetleri tespit edildi ve bunlar yakalanarak teslim edildiler.

CHP’ye yakın bir gazetenin Hatay’da temsilcisi ajanlık yaptığına dair kuvvetli delillerle tutuklanmış durumda.

Biz Suriye meselesine tamamen insani nazarla baktık ve bakıyoruz. Biz çok önemli adımlar attık ama bu önemli adımları Suriye’nin başındaki Diktatör Beşar babasının yaptıklarını aştı.

Babası Hama Humus’ta binlerce kişiyi öldürdü. Şimdi bu 90 bini aştı yüz bine gidiyor.

Suriye’de bizim herhangi bir mezhep lehine ya da aleyhine tavır takınmamız söz konusu olamaz.

CHP HEYETİNİN REHBERİ REYHANLI SALDIRISINI PLANLAYAN KİŞİ

Buradan CHP’yi Türkiye aleyhine oynana oyunlara konusunda dikkat etmesi konusunda uyarıyorum. CHP bizim Suriye politikamızı eleştirme hakkına sahiptir. Ancak CHP Türkiye düşmanı bir rejim için çalışamaz.

Buna biz de müsaade etmeyiz, millet de müsaade etmez, yargı da müsaade etmez etmemelidir.

CHP’nin başındaki zatın bize terörist başı diyebilecek kadar şuurunu kaybetmesi karanlık senaryolarda yer almasının suçluluk psikolojisidir.

Son dönemde CHP’de iki heyet Suriye’ye gidip Esed’le görüştü. Utanmadan fotoğraflar çektirdi.

Polisimiz Reyhanlı saldırıları ve plan aşamasındaki saldırılarla ilgili operasyon yaptılar.

Güvenlik güçlerimiz ve istihbarat birimlerimizin başarılı çalışmalarıyla bu saldırılar gerçekleşmeden önlendi. Bu saldırılar iş adamı görüntüsündeki karanlık bir kişi tarafından planlandı.

Bu zatın babası da Hafız Esed’in babasıyla yakın arkadaştı.

Maalesef Hatay’da ihanet içindeki bazı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları maşa olarak kullanıldı.

CHP’ye yakın bir gazetenin şu an tutuklu muhabiri bu karanlık şahısla ilişki içindeydi.

CHP vekilinin bir karabaşı bu karanlık senaryoda yer aldı.

İki kez Şam’a giden CHP heyetinin rehberi Reyhanlı saldırısını planlayan kişinin ta kendisidir.

CHP heyetlerini alan Lazkiye’ye götüren oradan Şam’a götüren hatta aynı fotoğraf karesinde yer alan şahıs Türkiye içindeki hain saldırıları planlayan şahıstır.

CHP GENEL BAŞKANI VE ARKADAŞLARI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR

İfadeler, fotoğraflar, delilleri şu anda yargının elindedir. CHP Genel Başkanı ve bazı arkadaşları boğazlarına kadar çamura batmış durumdadır.

CHP Genel Başkanı, benim istihbarat teşkilatının elinde deve fotoğrafları yok otomobillerin fotoğrafları var.

CHP Genel Başkanı’nın derhal tatmin edici açıklama yapmak zorundadır.

Haberin Tamamı İçin:

"Kılıçdaroğlu Derhal İstifa Etmelidir!"

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Başbakan Erdoğan, Reyhanlı saldırısını organize eden kişinin, CHP heyetine Suriye ziyaretinde rehberlik eden ve Esad ile görüüşmede yer alan kişi olduğunu söyledi. "CHP Genel Başkanı ve bazı arkadaşları boğazlarına kadar çamura batmış durumdalar" diyen Erdoğan, "CHP Genel Başkanı arkadaşlarıyla birlikte derhal istifa etmelidir" şeklinde konuştu.

İŞTE ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI

Mayıs ayının son haftalarında 27 Mayıs'ın yıldönümünü yaşıyoruz. 27 Mayıs müdahalesinin ardından tertip bir mahkeme suretiyle idama mahkum edilen Adnan Menderes'i, Hasan Polatkan'ı ve Fatin Rüştü Zorlu'yu rahmetle yad ediyorum.

"ÜÇÜNCÜ KÖPRÜNÜN TEMELİNİ ATACAĞIZ"

Merhum Menderes 1950'de iktidarı aldığında ilk olarak İstanbul'un fethinin kutlanması adımını atmıştı. 27 Mayıs darbesinin ardından 29 Mayıs'ı kutlamayı yasakladılar. Biz bunu çok önemsedik. Yarın da fetihin yıldönümünü kutlayacağız. Üçüncü Boğaz Köprüsü'nün yarın temelini atıyoruz. İstanbul ulaşımına inşallah yeni bir kolaylık ve zenginlik katacak.

Hükümet olarak 2023'ü bir hedef olarak tespit ettijk ve şu anda bu hedeflere kararlılıkla yürüyoruz. 2023'te doğan çocuklar için 2071'i de bir hedef olarak tayin etmiştik. 2053'ü de gençlerimiz çocuklarımız için bir hedef olarak ilan ettik.

"İNSAN, YARADILMIŞLARIN EN ŞEREFLİSİDİR"

Kimileri insanı haşa düşünen bir hayvan olarak ilan etmiştir. Kimileri insanı sadece emekten ibaret, kimileri de tüketiciden ibaret görmüşlerdir. Bir kere biz insana yönelik tüm bu nitelendirmelerin tamamen karşısındayız. Bizim için insan Allah'ın yeryüzündeki halifersidir. Eşref-i mahlukat yani yaradılmışların en şereflisidir. Biz insanı asla sadece maddi ihtiyaçları olan bir varlık olarak göremeyiz. İnsanı manevi ihtiyaçlarını giderdiğinde huzur bulabilen bir varlık olarak görürüz. Yollar, köprüler yapmak, çocuklara bilgisayar vermek, derslikler yapmak, ekonomik ihtiyaçları karşılamak elbette önemlidir ama yetmez. Biz insanlara manevi ihtiyaçlarını da karşılayacak hizmetlerde bulunmakla mükellefiz.

2053'e giderken biz bu ülkede binlerce Fatih, yüzbinlerce Ulubatlı Hasan Akşemseddin, Molla Gürani yetişsin istiyoruz. Biz tarihte kalmıştek bir Mimar Sinan'la yetişemeyiz. Bununla övünüp kendimizi teselli edemeyiz. Bizim yüzlerce, binlerce Mimar Sinan'a ihtiyacımız var. Bir tek Itri ile de yetinemeyiz. Yüzlerce Itri yetiştirmek zorundayız. Çocuklara sadece bilgisayar vererek, derslikler yaparak yeni Mimar Sinan'lar, yeni Itri'ler yetiştiremeyiz. Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştaki gençlerimize Fatih ruhunu teneffüs ettirmek zorundayız.

DİZİLERİ SUÇLADI

Bir taraftan bu adımlaa atılırken, medya farklı bir dünyayı yaşıyor. Dizilerle, programlarla gençlerimize çok daha farklışekilde uygulamalar getiriliyor. Malesef son iki yüzyıldır gençlerimiz özgüvensiz, ithalci ve taklitçi olarak yetiştirilmiştir.

Bu ülkede on yıllardır insanlara dayatma yapıldı. Biz hiçbir dayatmanın içinde değiliz fakat hiçbir zaman da dayatmaya müsamaha göstermeyiz. Biz ortaya tercihler koyarız. Çoğunluğun azınlığa tahakküm etmesine karşı çıkarız ama aynı zamanda azınlığın da çoğunluğa dayatmalar yapmasının önünde dururuz.

ALKOL DÜZENLEMESİ

Değerli kardeşlerim, hafta içinde TBMM tarihi bir adım atarak, bağımlılık yapan maddelerin kullanımıyla ilgili önemli bir düzenleme yaptı. Öncelikle Fatih nesline fethin 560. yıldönümünde böyle anlamlı bir düzenleme yapan sizleri kutluyorum. Siz bütün saldırılara göğüs gerdiniz, bütün hakaretlere sabırla tahammül ettiniz.

"ALKOL YASAKLANMADI"

Bilim bunun zararlı olduğunu kabul ediyor. Bugün birçok hastalıkların anası budur, bu ortada. Basit gördüğümüz sigara aslında insanı lime lime doğruyor. Bunu birçok yere çekenler olabilir. 'İnancı nedeniyle, İslam böyle emrettiği için yapıyor' diyebilirler. Bunu din emrediyor diye, doğrunun karşısında mı duracaksıınız. İki tane ayyaşın yaptığı yasa sizin için muteber oluyor da inancın emrettiği bir yasal düzenleme neden sizin için reddedilmesi gereken bir olay haline geliyor. Kaldı ki; biz ortaya tercihler koyuyoruz. Tamamen yasaklanması söz konusu değil. 58. madde, gençliğin korunması maddesi bizdenn önceki iktidarlar tarafından hazırlandı.

Biz bu düzenlemeyi gençlerimiz, çocuklarımız için, sağlıklı nesiller yetiştirmek için yaptık. Biz bu düzenlemeyi milli, manevi duygularla geleceğe yürümek için yaptık. Hiç kimse bunu farklı yerlere çekmesin.

Günlerdir Türkiye'de ve yurtdışında 'Türkiye'de alkol yasaklandı' diye propaganda yapılıyor. Bunu söyleyenler en hafif tabirle yalancıdır. Bizim yaptığımız sadece bir düzenlemedir. Biz hiçbir şeyi yasaklamadık. Bizim yaptığımız düzenleme, gelişmiş ülkelerden daha geride bir düzenlemedir.

"TRAFİK KAZALARI AZALACAK"

Trafikte trafik kazaları olduğu zaman şoför koltuğunun altında, yanında şişeleri polisler bulur. Evde anne feryat eder. Ama anne sen çocuğunun daha önce ne yaptığını biliyor muydun? Kafayı buuluyor yola çıkıyor. Bir başka arabayla çarpışıyor, çarpıştığı adam alkolik değil. Onun ne günahı var. Peki bir devlet olarak biz buna karşı tedbir almak zorunda değikl miyiz? Bu ülkede trafik terörü denilen bir vahşet var. Bunu da en önemli sebeplerinden bir tanesi alkollü olarak araç kullanmaktır. Buna tedbir almayalım mı? Eminim bu düzenlemenin ardından trafik kazaları azalacaktır, hastalıklar azalacaktır.

"BEYOĞLU'NU İYİ BİLİRİM"

Biz öyle sokaklar, caddeler biliyoruz ki belli bir saatten sonra çocuklar, kadınlar giremez. Ben Kasımpaşa'da yaşadım. Beyoğlu'nu iyi bilirim. Oralarda ne olup bittiğini iyi bilirim. Bazı köşe yazarları 'oldu bittiye geldi' yazıyor. Ne oldu bittisi yahu. Biz yıllardır üzerinde çalışıyoruz.

Şimdi soruyorum; aile içi şiddet, boşanma, geçimsizlik. Bakıyorsunuz altından bağımlılık çıkıyor. Kafa iyiyse evde tekme tokat hanımını duman ediyor. Bunlar vaka. Bunları görmezden gelemeyiz.

Ben CHP yönetimine şunu söylüyorum. Siz yine aynı şekilde devam edin. Ama CHP'ye gönül veren vatandaşlarımıza da diyorum ki; bu CHP'nin peşinden sakın gitmeyin.

"KİMSENİN YAŞAM TARZINA MÜDAHALE DEĞİL"

Hiç kimse alkolü bir kimlik meselesi haline getirmesin. Bu düzenleme hiç kimsenin kimliğine, ideolojisine, yaşam tarzına yönelik değildir. İçeceksen yine alkolünü al, evinde iç. Yine git ne içeceksen iç. Biz buna karşı değiliz.

Ben yeniden bu düzenlemede emeği geçen herkese teker teker teşekkür ediyorum. Düzenlemeye destek veren MHP'ye de teşekkür ediyorum.

"CHP'YE YAKIN GAZETENİN HATAY TEMSİLCİSİ AJANLIK SUÇUNDAN TUTUKLANDI"

52 kardeşimizi kaybettiğimiz Reyhanlı'da incelemelerde bulunduk.

11 Mayıs'ta Reyhanlı'da bu alçakça saldırıların hemen ardıından bize ve hkümetimize yönelik kampanya için start verildi. Başta CHP olmak üzere tahrik edici girişimlerde bulundular. Ne Reyhanlı'da ne de Hatay'da muhalefetin vebazı medya kuruluşlarının iddia ettiği gibi bir atmosfer yok. Hatay'da çok ağır ve tehlikeli tahrik girişimleri var. Bunları biliyoruz ve takip ediyoruz. Bu oyun Türkiye dışında tezgahlanıyor, Türkiye içindeki yandaşlarıyla organize edilmeye çalışılıyor. Hatay'daki gazeteci, tüccar, işadamı kılığındaki bazı vatana ihanet derecesindeki şahıslar tespit edildi. Bu şahısların CHP ile ilişkisi de tespit edildi. CHP'ye yakın bir gazetenin Hatay temsilcisi, ajanlık suçundan tutuklanmıştır.

Biz ne Suriye'deki ne de dünyanın herhangi bir yerindeki olaya etnik veya mezhepsel temelde bakmadık. Hiçbir zaman etnik milliyetçilik yapmak suretiyle bir ayrıma gitmeyiz.

"CHP GENEL BAŞKANI VE EKİBİ DERHAL İSTİFA ETMELİ!"

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir siyesi parti ucu dışarıda böyle karanlık bir ilişkinin içinde yer almamıştır. Son dönemde CHP'den iki heyet Suriye'ye gitti. Eli kanlı Esed ile görüştü. Utanmadan, sıkılmadan fotoğraf çektirip yayınladılar. Mayıs ayında hem Reyhanlı saldırısı hem de planlanan saldırılar için emniyet operasyonlar düzenledi. Bu eylemler Suriye içinde işadamı kılığındaki biri tarafındann planlandı. Bu zatın babası da Hafız Esed'in yakınıydı. Malesef Hatay'da ihanet içindeki TC vatandaşı da kullanıldı.. CHP'ye yakın gazetenin Hatay temsilcisi ve CHP milletvekilinin yakın akrabası bu karanlık tezgahın içinde yer aldı. CHP heyetinin Suriye'ye iki ziyaretinde de bu bahsettiğim şahıs, yani Reyhanlı saldırılarını ve saldırı girişimlerini planlayan kişi eşlik ediyor ve hatta görüşmelere katılıyor, fotoğraflarda da yer alıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBeşer EsadBilimCumhuriyet Halk PartisiDiyetHatayİstanbulKasımpaşaKemal KılıçdaroğluMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip ErdoğanReyhanlıŞehitSuriyeTerörTürkiye Büyük Millet Meclisidizihumuskadınlarolayoyun
Görüş Bildir