Erdoğan'dan Cerattepe Çıkışı: 'Bunlar Yavru Geziciler'

 > -

İstanbul'da Ensar Vakfı Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Artvin Cerattepe'de binlerce ağacın kesileceği maden projesine karşı direnen kişiler için Gezi Parkı olaylarına göndermede bulunarak "Şimdi de Artvin'de bir Cerattepe olayı çıktı. Bu Geziciler neyse bunlar da yavru Gezicilerdir" ifadelerini kullandı.

İstanbul’da Ensar Vakfı Olağan Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sözlerine, "Başbakanlığım döneminde 'Dindar nesil yetiştireceğiz' dedim, birileri çılgına döndü. 'Bir başbakan böyle konuşamaz' dediler. Neden konuşamayacağımı ben de anlamadım. Ben hedefimi böyle belirlemişim. Ama bu demek değil ki dinsiz olanlara hizmet vermeyeceğiz. Dindar olana da dinsiz olana da hizmetimizi verdik. Bize hakaret edenlere de hizmet verdik. Ama hedefimiz dindar nesildi. Çünkü biliyorduk ki bitaraf olan bertaraf olur, bu yolda böyle yürüdük" sözleriyle başladı.

Erdoğan, “İmam hatiplerdeki öğrenci sayısı bugün 1 milyon 200 bine yükseldi” dedi ve şöyle devam etti:

"İmam hatiplerde proje okullarımız var. Bunlardan seçim yapmak suretiyle bazı profesörlerimiz, doçentlerimiz, yardımcı doçentler ya da doktorasını yapmış hocalarımız, acaba imam hatiplere müdür olmazlar mı? Nerede çıktı bu diyebilirsiniz? Geçmişte bu ülkede bunun örnekleri başka okullarda var. Şimdi ben de teklif ediyorum, hadi bakalım."

'Bunlar yavru geziciler'

Artvin'in Cerattepe bölgesindeki madencilik faaliyetleri, hukuki süreç tamamlanıncaya kadar durdurulmuştu.

Ve Cerattepe'de 'Çalışmalar Hukuki Süreç Bitene Kadar Durdu' - onedio.com
Ve Cerattepe'de 'Çalışmalar Hukuki Süreç Bitene Kadar Durdu' - onedio.com

Erdoğan bununla ilgili, "Artvin’de bir Cerattepe olayı çıktı. Geziciler neyse bunlar da yavru Gezicilerdir" dedi ve şöyle devam etti:

"Son 3 yılda, 2013 yılı baharından beri yaşadıklarımızı şöyle bir gözünüzün önüne getirmenizi rica ediyorum. Önce İstanbul'da Gezi Olayları denilen park, ağaç bahanesiyle başlatılan ve çok ince planlanmış bir provokasyonla karşımıza çıktılar. Zannetmeyin ki bu İstanbul'da planlandı. Zannetmeyin ki bu Türkiye'de planlandı. Hayır, içerisi dışarısı bu işi beraber planladılar ve birçok yerlerde bunu gördük. O kadar enteresan ki yurt dışı seyahatlerimizde bunun ipuçlarını bulduk. Nereden planlandı bunlar, bunu gördük. İşte bakın şimdi de Artvin'de Cerattepe olayı çıktı. Bu Geziciler neyse bunlar da yavru Gezicilerdir, bunu böyle bilin. Çünkü bunlar Artvin’de alıştıklarını bulamadı, Rize’de bulmadı, Trabzon’da, Ordu’da bulamadı. Şimdi çılgına döndüler. Ne yapacağız? Onun için tekrar bu tür adımlar atmaya başladılar. Kardeşlerim şunu unutmayın hak her zaman galiptir. Görünüşte 3-5 ağacın kesilmesine karşı çıkmak için o başlatılan eylemlerde öylesine bir çevre tahribatına kendileri yol açtı ki, ne ifade ettiler, çıktılar yürüyüşlerde şunu söylediler; 'Yahu hâlen anlamıyor musunuz? Mesele ağaç değil' diyerek bunu ifade ettiler. Niyetlerini açıkça ortaya koydular. Milletimizle birlikte sergilediğimiz kararlı duruş sayesinde, bu provokasyon amacına ulaşmadan hızını kesti."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir