Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erdoğan: Akillere Top Atışı Başladı

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan: Akillere Top Atışı Başladı

Erdoğan: Akillere Top Atışı Başladı

Başbakan Erdoğan, İstanbul Gaziosmanpaşa'da halka seslendi. Erdoğan, akil insanlara bazı kesimlerden 'top atışının' başladığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, İstanbul Gaziosmanpaşa'da halka seslendi. Erdoğan, akil insanlara bazı kesimlerden 'top atışının' başladığını söyledi.**

Kentsel dönüşüm 2.etap çalışmaları için Gaziosmanpaşa'ya giden Erdoğan vatandaşlara seslendi. İşte Erdoğan'ın konuşmasının satır başları:

Tüm kardeşlerimin heyecanıyla, duasıyla adeta tarihi yeniden inşa ediyoruz. İstanbul genelinde 32 bin 905, Diyarbakır'da 370 Türkiye genelinde 33 bin bağımsız bölümün kentsel dönüşümünü gerçekleştirmiş olacağız. Hedefimiz 2013 yılında 200 bin 2014 yılının sonuna kadar 400 bin konutun dönüşümünü başlatmış olmak. Gördüğünüz gibi binaları yıkıyoruz ama yenilerini yapmak için.Kardeşlerim biz onarılması mümkün olmayan, büyüdükçe büyüyen sorunların üzerini örtmüyoruz.Daha sağlıklısını, modernini inşa ediyoruz.

GÖKDELENLER DİKMEYİN

Tüm belediye başkanlarıma duyuyorum, fevkalade bir hal olmadıkça bu tür yapılanmalarda gökdelenler dikmemeliyiz.İnsanoğlu toprağa yakın yaşamalı. Ve biz çocuklarımızın rahat rahat inip çıkabileceği konutlar inşa etmeliyiz.Şu Sarıgöl böyle inşa oldu. Çocukluğumda rahmetli babacığım beni buralara getirirdi.Tabi sizler bile bilmezsiniz belki. İşte biz bunları değiştiriyoruz.Hiç kimse kusura bakmasın biz aziz milletimizi kapısı penceresi dökük yerlerde oturtamayız.Türkiye büyürken, küresel bir güç haline gelirken vatandaşımızı sağlıksız yapılara mahkum edemeyiz.10 yılı aşkın süredir hizmetinizdeyiz. Biz size efendi değiliz.Biz tarihe kayıt düşüyoruz. Bu tarihi sizlerle birlikte inşa ediyoruz. Bu ülkede kentsel dönüşüme karşı çıkanlar da var. Biz çakma zihniyetlerle yürümüyoruz. Biz bu ülkede halkımın kökenine hitabeden zihniyetle yürüyoruz.

TEŞEKKÜR ETTİKLERİNİ DUYDUNUZ MU

Muhalefetin bir konuda çıkıpta teşekkür ederiz iyi yaptınız dediğinizi duydunuz mu. Dünya siz sessiz bir devrim yaptınzı diyor ama onlar defalarca yanılıyorlar. Bir kere olsun yüzlerinin kzıardığını gördünüz mü.

Bunların iktidar tasavvurları hiçbir şey yapmamak ve yaptırmamak üzerinedir.Her zaman yaptıklarını kentsel dönüşüme de yapıyorlar. Bilemeden anlamadan muhalefet yapıyorlar.Ben aziz kardeşlerimi beton yığınlarının arasında dolaştıran bir ülkenin Başbakanı mı olayım? Hayır..

İstanbul'da Belediye Başkanı'yken Haliç'in halini biliyordunuz değil mi? Kasımpaşa'da doğdum büyüdüm. Adacıklar oluşmuştu ne zamanki belediye başkanı olduk sorduk ne yapalım diye? Hocalar profesörler dediler ki Haliç'i dolduracaksınız başka çözüm yok dediler. Biz haliç'i yeniden kazanmak istiyoruz. Fatih Haliç'i fethettiğinde Haliç kokuyor muydu? Hayır. Bunu yapabilir miyiz dedik hayır dediler iki yaka çöker dediler. Daha sonra bir müteahhitle anlaştık. Amerika'dan bir firma geldi. Mimarlar hocalar geldi. Dediler ki biz bu işi çözeriz. Dediler bu çevrede buranın çamurunu boşaltacak yer verin dediler. O zamanlar Viyalan alanın yeri taş ocağıydı. Biz Haliç'ten buraya bir çamur boru hattı yaptık tam 9 km. Burada adeta bir tülbent gibi süzmenin yapıldığı suyun ise Haliç'e döndü. Sonunda 2.5 milyon küp çamuru taşıdık ve HAliç'te 650 dönüm alan kazandık. Orayı yeşil alan yapmıştık. Şimdi bu alan bir konsorsiyum talip oldu. Vİyaland şimdi burada meydana geldi. 29 Mayıs'a kadar gibi bitiyor ve açılışını yapıyoruz. Açılıştan önce bir gezeyim diyorum.

SİZİN HAYALİNİZ BİLE ULAŞAMAZ

Ben buradan sesleniyırum ey muhalefet; bizim yaptıklarımıza sizin hayaliniz bile ulaşamaz. Şu anda Haliç yaşanır hale geldi mi? Boğaz'ı sağolsun taa o zamanki projeler Topbaş kardeşim boğazları delerek su cenderesine bağladı mı? Şimdi Boğaz'dan tertemiz su geliyor ve su sirkilasyonunda bir sorun yok. Şimdi Haliç'te 48 balık çeşidi var. İnsanların yaşamakta zorlandığı yerde balıklar her geçen gün artyor. Şehrin sahibi tek başına hiç kimse değiildir. Şehir herkesindir ve Allah'ın bize bir emanetidir.

TERÖRLE MÜCADELE

Yaklaşık 30 yıldır Türkiye terörle mücadele ediyoruz. Sizlerle bunu özellikle paylaşmak istiyorum.Biz iktidara gelene kadar terörün istismar ettiği konulara göz yumuldu. Bakın burada bir şeyi açık açık söylemek istiyorum. Çünkü bizler size aşığız. İstanbul'un nice semtlerinde genç evlatlarımız yola çıkıyorlar, saatlerce yollarda gidip iş yerlerine ulaşıyorlar; kimileri sigaortasız kimileri asgari ücretle çalıştırılıyor. Elektrik kesik, evde sıcak yemek yok. Bunların üzerine televizyonu açıyor lüks hayatları görüyor. Lüks araçları görüyor. Umut yok heyecan yok yaşama sevinci yok. Bu çocuklarımıza kötü niyetliler musallat oluyorlar, uyuşturucuyla fuhuşla hırsızlıkla terörle musallat oluyorlar.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanDiyarbakırİstanbulKasımpaşa
Görüş Bildir