Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erdoğan: 'Ailemi Bu İşe Karıştırmak Ahlaki Değil'

 > 
419PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'nın kendisi ve ailesinin IŞİD ile petrol ticaretine karıştığı yönündeki iddialarına ilişkin 'Ailemi bu işe karıştırmak, o bu işin çok da ahlâki olmayan bir yanıdır. İftira, yalan, takiye üzerine kurulu sistemler bu işi daha çok kullanıyor.' dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-İş 22. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

'Önümüze açılan yeni dönemi fırsata çevirmeliyiz'

Türkiye tarihinde ilk defa, siyasetçilerin iradesiyle bir sivil anayasanın yapılabileceği dönemin açıldığını söyleyen Davutoğlu, "1 Kasım'da önümüze açılan yeni dönemi, hep birlikte en iyi şekilde değerlendirmeli ve fırsata çevirmeliyiz. Bu tarihi fırsatı değerlendirmek, yeni anayasanın altında imzası olan herkese, inanıyorum ki şeref kazandırır. Gelin bu şeref, 26. Dönem Meclisi'ne, bu Meclis'te görev alan milletvekillerine ait olsun" şeklinde konuştu.

'İftira, yalan, takiye üzerine kurulu sistemler bu işi daha çok kullanıyor'

Erdoğan, Rusya'nın iddialarına ilişkin, "Hele hele ailemi bu işe karıştırmak, o bu işin çok da ahlaki olmayan bir yanıdır ki bunu daha önce İran televizyonları yaptı. İran Devlet Başkanı ile bunu konuştum, dedim ki 'bak siz çok büyük bir yanlışın içindesiniz, eğer bu böyle devam ederse bunun karşısı çok ağır olur, bedelini siz İran olarak çok ağır ödersiniz'. On gün filan sürdü, daha sonra sitelerinden bunu kaldırdılar. Niye? Çünkü iftira, yalan, takiye üzerine kurulu sistemler bu işi daha çok kullanıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'de yasadığı satılan petrolün ana güzergahının Türkiye olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin de bu ticarete karıştığını öne sürmüştü.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan Zehir Zemberek Açıklama - onedio.com
Rusya Savunma Bakanlığı'ndan Zehir Zemberek Açıklama - onedio.com

'380 bin insanı öldüren katil Esad'ın davetine icabet etmek mecburiyetinde değilsiniz'

"Türkiye olarak nasıl Balkanlara, Kafkaslara, Akdeniz havzasına, Irak'a bigane kalmamız söz konusu olamaz ise Suriye'de yaşananları da kesinlikle yok sayamayız" diyen Erdoğan, "İşte onun için diyorum Rusya, Suriye'de ne arıyor? Onun için diyorum efendim neymiş; 'Birleşmiş Milletler'in kendilerine verdiği böyle bir yetki var'. Neymiş o yetki; 'Eğer o ülkenin yönetimi davet ederse gidilirmiş'. Oraya gitmek mecburiyetinde değilsiniz, 380 bin insanı öldüren katil Esad'ın davetine icabet etmek mecburiyetinde değilsiniz. O gayri meşru bir yönetimdir, meşru değildir bunu görmek durumundasınız, bunu ben sayın Putin'in kendisiyle çok konuştum" ifadelerini kullandı.

Suriye ile ilgili görüş farklılığı olan ülkelere karşı özel bir husumet bulunmadığını söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

Erdoğan, Ankara’daki Türk-İş 22. Olağan Genel Kurulu’nda konuştu. Erdoğan, programa gelişinde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile tokalaştı.

'Kesilen kol yerine gelmez ama kesilen sakal daha gür olarak yeniden çıkar'

"Bununla birlikte egemenlik haklarımızla ilgili hassasiyetimizden en küçük bir taviz vermemizi de kimse bizden beklemesin. Bu millet aç kalır, açıkta kalır ama asla istiklalinden vazgeçmez. Sokullu Mehmet Paşa, İnebahtı Savaşı ile ilgili, 'Biz Kıbrıs'ı almakla sizin kolunuzu kestik, sizse İnebahtı'nda bizim sakalımızı traş ettiniz' diyor. Kesilen kol yerine gelmez ama kesilen sakal daha gür olarak yeniden çıkar. Türkiye, bugün de kendisine dost olanlara kazandıran, husumet besleyenlere kaybettiren bir konumdadır"

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir