Erdoğan: 'Açtığınız Hendeklerde Yok Olacaksınız'

 > 
14PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sarin gazının hammaddesinin Türkiye'den Suriye’deki IŞİD kampına verildiğini iddia eden CHP milletvekili Eren Erdem’e tepki gösterdi ve "Bu nasıl ihanettir. Kendi partisinden niye ses çıkmıyor?  Bu şahsı partide barındıranlara yazıklar olsun" dedi. HDP'yi de sert sözlerle eleştiren Erdoğan, "Açtığınız barikatlarda, hendeklerde yok olacaksınız" ifadelerini kullandı. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da raylı sistem açılışı ve 72 adet tramvay taşıtının hizmete alım töreninde konuştu:

"Şehir içindeki raylı sistemleri yeniliyoruz. Şehir merkezi ile üniversite arasında modern bir metro sistemi yapılarak ulaşım yeraltına alınacak. Bölünmüş yollar konusunda da Konya adeta bir devrim yaşadı. 167 kilometrelik bölünmüş yol ağına 800 kilometre daha bölünmüş yol ilave ettik. Antalya, Mersin ile, Kapadokya ile bütünleşen Konya, İstanbul, İzmir ile bir adım mesafesine yaklaştı. Konya her alanda yeni Türkiye'nin her alanda lokomotif şehirlerinden biri olacaktır. Bugün de Türkiye'ye başbakan göndererek o şanlı günleri yaşattığını Konya göstermiştir. Değerli Başbakanımızla birlikte Konya'nın yanında olduğumuzu göstermeye devam edeceğiz.

"Başımıza Rusçu kesildiler"

Konya tarihin hiçbir döneminde başkentlik asaletini kaybetmeyen bir şehir olmuştur. Konya bugün de ülkemizin öncü şehirlerinden biridir. Hz. Mevlana'nın manevi mirasına başarıyla sahip çıkan Konya ile iftihar ediyoruz. Maalesef ülkemizde Konya duruşunun asaletinden nasibini almayanlar da var. Türkiye'nin başı hangi ülke ile sıkıntıya düşse gidip o ülkenin yanında saf tutanları ibretle izliyoruz. Rusya ile yakın ilişkiler kurduğumuzda bizi batıya sırtımızı dönmekle suçlayanlar vardı. Şimdi de Rusya ile bir gerilim yaşıyoruz. Bunlar hemen başımıza Rusçu kesildiler. Bizi İrancı olmakla itham edenler aramızda görüş ayrılığı olunca İrancı kesildiler. Aynı durum tüm dünyaya uyarlanabilir.

Figen Yüksekdağ: 'Görgü Tanıkları Kurşunlu Camii’nin Havadan Bombalandığını Söylüyor' - onedio.com
Figen Yüksekdağ: 'Görgü Tanıkları Kurşunlu Camii’nin Havadan Bombalandığını Söylüyor' - onedio.com

"Bir sözde Eş Başkan çıkıyor, devlet helikopteri ile bombaladı diyor"

Böyle dönemler herkesin eteğindeki taşları döktüğü günlerdir. Bu ülke ile bu millet ile hiçbir aidiyet bağı hissetmeyenlerin hezeyanlarını her gün duyuyorsunuz. Diyarbakır'da Fatih Paşa Camii'nin yakılması hadisesinde bir kez daha şahit olduk. Bir sözde Eş Başkan çıkıyor, devlet helikopteri ile bombaladı diyor. Bunlar bakar kör. Bu nasıl helikopter ki, minare yıkılmıyor, altta kapılar yanmaya başlıyor. Aynı zihniyet bölgede yaşayan insanların hayatlarını zindana çeviren hendeklere methiyeler düzüyor.. Biri de utanmadan ‘geri dönemezler’ diyor. Geri dönecekler. Ama siz açtığınız barikatlarda, hendeklerde yok olacaksınız.

Erdoğan'dan Eren Erdem'e tepki: Bu nasıl ihanettir?

Huzur tesis edilinceye kadar bu mücadele orada devam edecek. Durmak yok, aynı kararlılıkla devam edecek. Aynı şekilde Kurşunlu Camii'ni yakanlar bunun bedelini ödemeye devam edecekler. Yabancı bir devlet kanalında kendi devletini kimyasal silah satmakla suçlayanlar ihanet çemberine dahil oluyorlar. Kendi partisinden bir ses var mı? Bu nasıl bir ihanettir. Sen nasıl olur da Suriye gibi bir terör devletine sarin gazı vermekle suçlayabilirsin? Bunu partisinin içinde barındıranlara yazık.

"Başkanlık sistemini kendi ikbalim için istemiyorum"

Türkiye'nin topyekün değişime ihtiyacı var. Biz bunun için yeni Türkiye diyoruz. Önümüzdeki dönem yeni Türkiye'nin adım adım inşası olacak. Yeni Türkiye'de derken, yeni anayasa, başkanlık sistemi tartışılmalı derken asla kendi ikbalimizi düşünerek söylemiyoruz. Milletim hamdolsun bu fakiri bir faninin görebileceği bütün makamlara getirdi. Türkiye'yi doğrudan milletin oyuyla seçilen ilk cumhurbaşkanı olma şerefine nail oldum. Bir insan daha ne isteyebilir ki? Benim bu ülkenin daha iyi yönetilmesi gibi bir derdim var. Bu sistemle Türkiye daha fazla yoluna devam edemez.

 "13 yıldır sadece bizim ak dediğimize kara diyerek siyaset yapıyorlar"

Şu anda cumhurbaşkanıyım. Kurucusu olduğum parti iktidar partisi. Buna rağmen biz değişim diyoruz, yeni Türkiye diyoruz. Öte yandan 13 yıldır bu ülkenin yönetiminde esamesi olmayanlar mevcut sistemde direniyor. Normalde onlar sistemin değişmesini istemeliler. 13 yıldır sadece bizim ak dediğimize kara diyerek siyaset yapıyorlar. 2023 hedeflerine Türkiye'yi hep birlikte kavuşturacağız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir