Erdoğan ABD Seyahatini Neden İptal Etti?

 > -

Erdoğan ABD gezisini İptal Etti

Erdoğan ABD gezisini İptal Etti

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan ABD seyahatini iptal etmesinde etkili üç faktör

BİRLEŞMİŞ Milletler Genel Kurul toplantısına katılmak üzere Newyork’a gitmeye hazırlanan Başbakan Tayyip Erdoğan, son dakika kararıyla programını iptal etti. Genel Kurul’da Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu temsil edecek.

BM Genel Kurulu’na ilk olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılması planlanmıştı. Ancak Gül’ün kulak rahatsızlığı nedeniyle program iptal edildi ve Türkiye’yi Başbakan Erdoğan’ın temsil etmesine karar verildi. Erdoğan, 30 Eylül’deki AK Parti Kongresi’ne hazırlanmak için geziden planlanandan iki gün önce dönmeye karar verdi. Ancak bugün yola çıkması planlanan Erdoğan dün ani bir kararla programını iptal etti.

Üç faktör etkiledi

Alınan bilgiye göre Erdoğan’ın bu kararı almasında üç faktör etkili oldu. Buna göre son zamanlarda artan terör olayları nedeniyle uzun bir süre Türkiye’den ayrılmanın doğru olmadığı düşüncesi önemli bir etken olurken, 30 Eylül’deki AK Parti Kongresi’ne devlet başkanı ve başbakan düzeyinde katılımın çok olması nedeniyle çalışmalara verdiği önem ve BM genel kuruluna devlet başkanı düzeyinde katılımın az olması diğer nedenleri oluşturdu.

Resmi neden kongre

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAdalet ve Kalkınma PartisiAhmet DavutoğluAmerika Birleşik DevletleriBaşbakanBirleşmiş MilletlerRecep Tayyip ErdoğanTerör
Görüş Bildir