Erdoğan'a Sevgisini Yüzüğünü Öperek Gösteren Vatandaş: 'Beni ve Sevgi Gösterimi Karaladılar'

 > 
10PAYLAŞIM

AKP İzmir İl Kongresi'nde yüzüğünü öperek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sevgisini gösteren ve görüntüleriyle gündem olan Murat Kurt isimli vatandaş açıklamalarda bulundu. Kurt, "Beni ve sevgi gösterimi karaladılar" dedi.

Hafta sonu İzmir'de gerçekleşen AKP İzmir İl Kongesi'nde bir vatandaşın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sevgi gösterisi dikkatleri çekmişti. Görüntüleriyle gündem olan 42 yaşındaki Murat Kurt isimli vatandaş sevgisini, yüzüğünü öperek göstermişti. O vatandaş, o ana ilişkin açıklamalarda bulundu.

'Zengin olduğum iddia edildi'

Murat Kurt o anlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurt, “Cumhurbaşkanımız bir önceki İzmir ziyaretinde Bilal Saygılı Cami'nin açılışını yaptı. Cumhurbaşkanını görmek için alana gittim. Karşımda görünce sevgimden ağladım. Bunu fark eden Cumhurbaşkanı, ‘ağlama, ağlama’ dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a o zaman atkı hediye ettim. Kendisi de karşılığında bu yüzüğü hediye etti. Sosyal medyada, yüzüğü öpüp sevgimi gösterdiğim anlar bazı kişiler tarafından çarpıtıldı. Beni ve sevgi gösterimi karaladılar. Zoruma gitti, üzüldüm. ‘Para karşılığı yaptığımı hatta zengin olduğum’ iddia edildi. Oysa asgari ücretle çalışan, 43 yıldır Bayraklı'da gecekonduda yaşayan, vatan, bayrak, ezan sevdalısı bir gariban vatandaşım. Yaşadığım yer belli, isteyen gelip görebilir. Biri epilepsi hastası iki çocuğum var. Annem, babam vefat etti. Bu dünyada hiç kimsemiz yok, bir tek rabbimiz var. Para, pul benim için ikinci planda. Trilyonları verseler, İzmir'in tamamının tapusunu verseler, para için bu şekilde sevgimi göstermem. Recep Tayyip Erdoğan'a 'baba' dedim. Allah onun ayağına taş değdirmesin” diye konuştu.

'Allah, benim canımı alsın ona versin. İzmir'de manevi evladıyım'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgisini koluna yaptırdığı dövme ile gösterdiğini belirten Kurt, “Kendisini, Türkiye'ye hizmetlerinden dolayı çok seviyorum. Onu gördüğüm zaman duygulanıyorum, heyecanlanıyorum. Bu Allah tarafından geliyor. Allah, benim canımı alsın ona versin. İzmir'de manevi evladıyım. Yüzüğü hediye ettiği zaman; mutluluktan gece rüyalarıma girdi. Allah nasip etti, üç kere kendisiyle görüştüm. Beni seviyor, oğlu gibi görüyor. Koluma Recep Tayyip Erdoğan'ın resmini yaptırdım, dövme ile adını yazdırdım. İzmir'de 18 yıldır AKP için çalışıyorum" dedi.

Evinde Erdoğan'ın fotoğraflarından köşe var

Aslen Mardinli olduğunu ancak 42 yıldır İzmir’de yaşadığını söyleyen temizlik görevlisi Murat Kurt, evinde Erdoğan'ın fotoğraflarının olduğu bir köşe bulunduğunu da belirtti.

Erdoğan, Kurt'a 'Seni seviyorum, tamam' demişti.

Hilafet İsteyen Kadının Akılalmaz Kıyaslamasına Tane Tane İzah Yoluyla Gelen Fazla Mantıklı Tepkiler - onedio.com
Hilafet İsteyen Kadının Akılalmaz Kıyaslamasına Tane Tane İzah Yoluyla Gelen Fazla Mantıklı Tepkiler - onedio.com
Bazı Şeyleri Kafada Bitirmiş Koyun Kombini: 5 Yıl Başıboş Gezdi, Üzerinden 35 Kilogram Yün Çıktı - onedio.com
Bazı Şeyleri Kafada Bitirmiş Koyun Kombini: 5 Yıl Başıboş Gezdi, Üzerinden 35 Kilogram Yün Çıktı - onedio.com
Apple Üç Haftada Bir, Bir Şirketi Bünyesine Katmış - onedio.com
Apple Üç Haftada Bir, Bir Şirketi Bünyesine Katmış - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir