Erdoğan'a Makedonya'dan Destek Mitingi

 > -

Erdoğan'a Makedonya'dan Destek Mitingi

Erdoğan'a Makedonya'dan Destek Mitingi

Makedonya’daki bazı Türk sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler tarafından, Kosova, Bulgaristan ve Arnavutluk’tan gelecek olan Türkler’in de katılımı ile 14 Haziran Cuma günü, Gostivar şehrinde, Başbakan Erdoğan’a destek mitingi düzenlenecek.

TURAN KASAP (KOSOVA –PRİŞTİNE ) – DHA

Makedonya’daki bazı Türk sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler tarafından, Taksim Gezi Parkı’ndaki olayları protesto ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek için miting düzenlenecek.

Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Sekreteri Enver Hüseyin, yaptığı açıklamada, Balkan Türklerinin, son dönemde Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylar bahane edilerek, Türkiye’nin farklı kentlerinde ortaya konulan marjinal eylemleri kaygıyla izlediklerini belirtti.

Eylemlerin, çevreci amaçlardan uzaklaşarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef almasından rahatsızlık duyduklarını ifade eden Hüseyin, Makedonya’da yaşayan Türklerin, olayları protesto etmek ve Erdoğan’ın yanında olduğunu tüm dünyaya göstermek için 14 Haziran Cuma günü, Gostivar kentinde miting düzenleyeceklerini bildirdi.

Hüseyin, mitinge, Makedonya’daki 80 bin Türk’ün yanı sıra Kosova, Bulgaristan’da yaşayan Türklerin de katılmasını beklediklerini söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanGezi ParkıRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir