Erdal Beşikçioğlu ve Nur Fettahoğlu'nun Başrolünde Yer Aldığı Soluksuz İzleyeceğiniz Yeni Bir Dizi: Kağıt Ev

421PAYLAŞIM

Cemre'nin gözleri ne öyle ya?

Hadi toplaşın nur topu gibi yeni bir dizimiz daha oldu. Merak etmeyin bu sefer bizi psikolojik buhranlara sokacak ya da dakikalarca bakışmalardan ibaret olan bir dizi değil. Belki aranızda izleyen vardır. İsmi Kağıt Ev...

Öncelikle Star TV'de yayın hayatına başlayan dizinin karakterlerini ve başrol oyuncularını tanıtmakla işe başlayalım.

Bir süredir televizyon kanallarında göremediğimiz Erdal Beşikçioğlu Ceza Hukuku Profesörü Cihan Fırtına'yı; oyunculuğuna hayran kaldığımız Nur Fettahoğlu da başarılı bir avukat olan Aylin Fırtına'yı canlandırıyor.

Bu Aylin ve Cihan uzun süredir evli. 3 tane de çocukları var. Çocuklardan en büyüğü olan Mert Fırtına'yı Nejat Uygur oynuyor. Asıl karakterimiz olan Cemre Fırtına'ya da kısa bir süre önce 'Doğduğun Ev Kaderindir' dizisinde izlediğimiz Helin Kandemir hayat veriyor.

Küçük bir kız kardeşleri daha var. Maddi durumları yerinde, küçük derleriyle meşgul olan bir aile izledik bir süre.

Tuvana Türkay da 'Suçlu Peşinde' programının yapımcısı ve sunucu psikolog Azra İnce'yi oynuyor. Profesör Cihan Fırtına da uzun süredir Azra'nın programlarına katılıyor.

Her şey Cihan'ın Azra'nın programına katılmasıyla başladı zaten. Bir akşam programın ardından Cihan, Azra İnce'nin cazibesine yenik düşüp karısı Aylin'i aldattı.

Kanalda araba kalmadığı için Azra'yı Cihan evine bırakmayı teklif etti ve eve geldiklerinde Azra klasik "Ayağım burkuldu" numarasıyla Cihan'ı eve soktu. Ardından da Cihan ve Azra'nın dudakları bir güzel buluştu. Bu sırada kızı Cemre ve eşi Aylin Cihan'ı bekliyordu. Bu ihaneti hiçbir şekilde fark etmedi Aylin.

Şu fotoğraftaki 16 yaşındaki şeytan Cemre var ya hani. O işte Azra'nın ısrarlı aramaları ve mesajlaşmaları sayesinde babasının ihanetini yakaladı.

Babasının annesini birisiyle aldattığından emindi fakat bunun Azra olduğunu bilmiyordu. Bu arada Cemre de Azra'ya hayran. Büyüdüğünde onun gibi olmak istiyormuş. Bu kızımız biraz sorunlu. Psikopat tanımının vücut bulmuş hali diyebiliriz. İleride neden böyle dediğimi anlayacaksınız.

Cemre, bir süre sonra Cihan'ın öğrencisi ve evlerinde çalışan Gülsüm'ün kızı İnci'yi hedef aldı ve babasıyla olan ilişkilerini incelemeye başladı. Kafasında yanlış parçaları birleştire birleştire babasının telefonda konuştuğu kadının İnci olduğuna karar verdi.

Bu arada aile tarafından burslu okutulan İnci ve Cemre'nin abisi Mert sevgili. Bu ilişkiyi gizli tutuyorlardı.

Daha fazla dayanamayan Cemre, evlerinin yan tarafında İnci'nin kafasını duvara vurup öldürdü. Babası Cihan yetişse de İnci'yi kurtaramadı. Annesi Aylin de o şokla ne yapacağını şaşırdı derken Cemre, İnci'yi öldürdüğünü ailesine söyledi.

Cihan önce polise gitmek istese de Aylin kızının hapiste çürümemesi için bunu saklamayı tercih etti ve İnci'yi bir süre garajlarında kapalı tuttular.

Bu arada da İnci'nin öldüğü akşam Aylin eşi Cihan'ın profesörlüğünü kutlamak için küçük bir parti verdi. Her şey önceden planlandığı için partiyi iptal etmediler. Cemre'nin de bu partiye sanki gündüz kimseyi öldürmemiş gibi mutlu bir şekilde katılması hepimizin ağzını açık bıraktı.

Partiden sonra İnci'yi bahçelerine gömmeye çalışırken de Cemre gelip annesine babası ve İnci'nin ilişkisi olduğunu ve hak ettiğini söyledi.

Cemre, tavırları sorgulanması ve psikolojik anlamda tedavi alması gereken bir çocuk. Ailesine karşı davranışları normal bir ergen çocuk gibi değil. İzleyenler boğazlamak istedi Cemre'yi. En azından ben televizyona dalmamak için kendimi zor tuttum.

Bir de şımartılmış bir çocuk. Özellikle babası tarafından her isteği yerine getirilmiş.

Bu arada dizi Carlos María Domínguez'in orijinal ismi La Casa De Papel olan Türkçeye Kağıt Ev olarak çevrilen kitabından uyarlama.

Haber sitelerinde dizi için La Casa De Papel dizisiyle bağlantılı olduğuna dair başlıklar görebilirsiniz ama bu yalan. Kitabın orijinal ismi bu. Bildiğimiz diziyle alakası yok. Şimdiden söyleyeyim.

Ben hikayeyi de oyuncuları da beğendim. Gelecek bölümlerde neler olacağını aşırı derecede merak ediyorum. Umarım ki uzun soluklu bir dizi olur.

Aranızda izleyen var mı? Nasıl buldunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Psikopatlığı normalleştiriyor bu dizi!!! Hemen yayından kalksın hemennnn

agent-smith-official

Murat Soner söylemese çevirisini bildiğim halde dizinin adının "La Casa De Papel"in çevirisi olduğunu fark edemeyecektim.

burusk.

Ben beğenmedim

fleabag

merhaba dizinin gerilim heyecanını max tutup şu metresle Erdal beşikçioğlunun sahnelerini minimum düzeye indirirseniz izlenir.

fleabag

şu kadının yaşlı adamların metresi olmadığı bi rolü var mı, ya da bu rol dışında hiçbirini beceremediği için max metreslikle mi kalıyor

Görüş Bildir