Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

EPDK'dan Elektrik Fiyatlarına İlişkin Açıklama: 'Tüketicinin Faturasına Yansıyan Bir Zam Yok'

Anasayfa > Gündem

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik fiyatlarına ilişkin açıklama yaptı ve tüketicilerin faturasına yansıyan bir zam olmadığını duyurdu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi 👇

Açıklamada şu ifadelere yer verildi 👇

'Resmi Gazete’de yayımlanan tarifelerin tüketicilere zam olarak yansıyacağı şeklinde bazı medya organlarında haberler yer almıştır.

Bilindiği üzere elektrik fiyatlarını oluşturan çok sayıda unsur söz konusudur.

Bunlardan bazıları dönemsel olarak artış yönünde, diğer bazıları ise azalış yönünde değişebilmektedir.

1 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik fiyat bileşenlerinde bazı değişmeler olmakla birlikte vergi fon ve paylar dahil nihai fiyatlarda yani tüketiciye yansıyan fiyatlarda herhangi bir değişiklik veya zam kesinlikle söz konusu değildir.

Daha önce Kurumumuz tarafından yapılan açıklama doğrultusunda tekrar etmek isteriz ki, tüketicinin faturasına yansıyan bir artış, bir zam yoktur.'

Açıklama "Elektriğe yüzde 37 zam" haberleri ardından geldi.

Açıklama "Elektriğe yüzde 37 zam" haberleri ardından geldi.

EPDK, 1 Nisan 2019'dan itibaren geçerli olmak üzere Elektrik Üretim AŞ'nin aktif elektrik enerji toptan satış tarifesi belirlendi. EPDK'nın konuya ilişkin kararı Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlandı.

Bugünden geçerli olmak üzere EÜAŞ tarafından dağıtım şirketlerine kayıp enerji satışları ile görevli tedarik şirketlerine uygulanacak aktif elektrik toptan satış fiyatını kWh başına 17.2700 kuruş olarak belirledi.

Böylece 'dağıtım şirketlerine' yapılan satışların fiyatı zamlandı.

EPDK geçtiğimiz günlerde de, 1 Nisan'dan itibaren perakende elektrik satış fiyatlarında değişiklik yapılmayacağını açıklamıştı.

EPDK geçtiğimiz günlerde de, 1 Nisan'dan itibaren perakende elektrik satış fiyatlarında değişiklik yapılmayacağını açıklamıştı.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
8
4
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Berçem Keleş

Lan insanla dalga geçmeyin. Dağıtıcı firmalara verdiğiniz elektriğe %37 zam yaptınız. Bu bize zam olarak dönmeyecek mi şimdi ???

nukleerbaslikliterlik

Nasıl yok ya sen şimdi Sigaraya %37 zam yapınca şunu mu diyeceksin biz o zammı marketlere yaptık vatandaş direkt etkilenmeyecek mi diyeceksin? Dağıtım şirket... Devamını Gör

mak

tamamda 72 TL kullanım bedelim var, 39,97 TL sayaç okuma bedelim var. KDV vs diğer vergilerle faturam 139 TL. kullanım bedelini geçtim de sayaç okuma bu kada... Devamını Gör