Engin Çeber'i İşte Burada Öldürdüler

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Engin Çeber'i İşte Burada Öldürdüler

Engin Çeber'i İşte Burada Öldürdüler

Radikal / İsmail Saymaz - Engin Çeber'in gardiyanlar tarafından dövülerek öldürüldüğü koğuşun fotoğrafları gün yüzüne çıktı.

Engin Çeber’in gardiyanlar tarafından dövülerek öldürüldüğü koğuşun fotoğrafları gün yüzüne çıktı. Geçen ay yapılan keşifte çekilen fotoğraflarda, Çeber’in başının duvara vuruluşu, ardından koğuşun avlusunda dayağa devam edilişi, tanıklar ve sanıkların anlatımıyla tespit edildi.

Engin Çeber’in Metris Cezaevi’nde gardiyanlarca dövülerek öldürülmesine dair davada, eski cezaevi müdürü Fuat Karaosmanoğlu’nun talebi üzerine 14 Mayıs’ta keşif işlemi yapılmıştı. Bilirkişi Kaan Altındal’ın çektiği fotoğraflar nihayet dosyaya girdi. Bu fotoğraflarda, Çeber’in kaldığı D-8 koğuşu, koğuşun ortak kullanım alanı, avlusu ve ikinci kattaki yatakhaneye çıkan merdivenler görülüyor. Çeber’in sabah sayımına kalkmadığı için gardiyanlarca dövülüp başının duvara vurulduğu, daha sonra avluya çıkarılıp dövülmeye devam edildiği o anlar, tanık Şükrü Zeren ve Murat Gevrek’in anlatımlarıyla fotoğraflandı. Fotoğraflarda, Gevrek, Çeber’in başının duvara vurulduğu yeri parmağıyla gösteriyor.

Şükrü Zeren, 14 Mayıs’taki keşifte, “Çeber ilk darp edildiğinde ben yakınındaydım. Ancak darp olayı başladığında biraz uzaklaştım. Memurlar üst kattaki yatakhaneye çıkmamımızı söylediler. Engin’i darp eden kişiler içinde Selahattin Apaydın’ı hatırlıyorum” dedi. Murat Gevrek de o anları “Selahattin Apaydın ile yeni gardiyanlardan 2-3 kişi doğrudan sandalyede oturan maktule saldırdılar. Kafasını duvara vurdular. Üst kattaki yatakhaneden 15 dakika sonra indiğimde maktul koğuşun içinde yerde yatıyordu” diye anlattı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

memurlar
Görüş Bildir