Engellilere 100 Bin Tl Kosgeb Kredisi Geliyor!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Engellilere 100 Bin Tl Kosgeb Kredisi Geliyor!

Engellilere 100 Bin Tl Kosgeb Kredisi Geliyor!

Engellilere 100 Bin TL Kosgeb Kredisi Geliyor!

Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ’ndan gelen bu destek ile engelli vatandaşlar ilk olarak eğitim görerek , kuracakları iş konusunda yeterli bilgiye sahip olacaklar. Daha sonrasında ise 100 Bin TL kredi ile eğitimi verilen iş konusunda iş sahibi olmaları sağlanacak. Kendi işinin patronu olmak isteyen vatandaşlar Kosgeb Yeni Girişimci Desteği ’nden faydalanacak.

Engellilere özel verilecek bu destek kredisi 4 aşamadan oluşuyor. İşletmenin kuruluşu, malzeme alımı ve işletme gideri için verilecek destekler geri ödemesiz, sabit yatırım için verilecek 70 bin TL’lik hibe ise geri ödemeli olacak. Bu desteğin geri ödenmesi, engelli vatandaş işini kurup kâra geçtiği andan itibaren adım adım yapılacak.

Projeye başvurarak kendi işini kurmak isteyen tüm engelliler bulundukları ilden başvuruda bulunabilecekler. Alınan başvuruların ardından seçilen girişimciler , İstanbul, Ankara, İzmir şehirlerinde bulunan eğitim merkezlerinde Kosgeb Yeni Girişimcilik Eğitimi almaya hak kazanacak. Eğiitime katılarak projeleri kabul edilen girişimcilerin , kendi illerinde iş yeri kurma hakları olacak. Bu sayede Bakanlık hem engellilere iş sahası oluşturacak, hemde engelli maaşlarını düşürecek.

Girişimci olmak isteyenler Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ’nün internet sayfasında online başvuru formunu dolduracak. Türkiye genelinde elektronik olarak başvurular değerlendirilecek. Proje ilk olarak pilot il Ankara’da başlatılacak.

Aktifgirisimci.com kaynaklı alıntı haberimizi engelli okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu haberi beğendiyseniz RSS kaynağımıza abone olun, diğer haberleri kaçırmayın!

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraGirişimciİstanbulİzmir
Görüş Bildir