Engelli Üniversitelinin Üst Geçit Çilesi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Engelli Üniversitelinin Üst Geçit Çilesi

Engelli Üniversitelinin Üst Geçit Çilesi

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) öğrencisi doğuştan engelli Ozan Şahin, kampüs yolundaki üst geçidin arızalı asansörü nedeniyle her gün kilometrelerce yolu akülü arabasıyla gidip geliyor.

AÜ Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nde ikinci öğrenime kayıt yaptıran Ozan Şahin, üniversiteye kayıt yaptırdıklarında, kampüsün engelliler için düzenlendiğini, engelsiz kampüsle karşılaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Ozan Şahin, ancak kent içinde karşılaştığı engeller nedeniyle mutluluğunun kısa sürdüğünü söyledi.

Oğlunun ikinci öğrenimde, akşamları okuduğunu belirten anne Behice Eskici, “Her gün saat 17.00’de okula gidiyor. 22.00 sıralarında eve gelmek için tekrar yola çıkıyor. Fakat bu yol çile yoluna dönüşüyor” dedi.

Oğlunun saat 17.00’den sonra çalıştırılmayan üst geçit asansörlerinden birinin de arızalı olması nedeniyle otoyolu kullanmak zorunda kaldığından yakınan Eskici, “Sorun sadece arıza değil. Asansör tamir edilse dahi, sadece 07.00 ile 17.00 saatleri arasında çalışıyor. Oysa oğlum ikinci öğrenimde ve dersleri saat 17.00’den sonra başlıyor” diye konuştu.

Asansörün tamir edilebilmesi için Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne gittiğini, aldığı yanıtların kendisini şaşırttığını söyleyen Behice Eskici, şunları anlattı: “Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde yetkililer, Bayındır Mahallesi’nde kalan asansörün işletmesinin Büyükşehir Belediyesi’ne, karşı taraftaki yani arızalı asansörün ise Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne ait olduğunu söyledi. Arızanın giderilebilmesi için Karayolları yetkilileri ile temasa geçeceklerini belirttiler. 10 gün geçti hiçbir haber alamadık. Bilgi verilmedi. Oğlum gece vakti, trafiğin en yoğun olduğu saatlerde karayolunu kullanarak okula gidip, eve geliyor.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Antalya
Görüş Bildir