Engelli Öğretmen Adaylarına Müjde!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Engelli Öğretmen Adaylarına Müjde!

Engelli Öğretmen Adaylarına Müjde!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, engelli öğretmen adaylarının atama kurasının ağustos ayında gerçekleştirileceğini belirterek, 'Toplumun her alanında engelli yurttaşlarımızın görev almasını, kendisine hizmet edilmesini candan arzu ediyoruz' dedi.

Arınç, VakıfBank Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Zihinsel Engelliler Yatılı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin açılış törenine katıldı.

Manisa'da çok büyük bir ihtiyacı karşılayacak önemli bir tesisin açılışını yaptıklarını söyleyen Arınç, merkezi Manisa'ya kazandıran VakıfBank'ın köklü bir kuruluş olduğuna dikkati çekerek, 'Sermayesinde ecdadımızın vakıfları var. Vakıflar da hayır amacıyla Allah rızasını kazanmak maksadıyla kurulan eserlerdir. VakıfBank da bu amaca göre hareket ediyor' dedi.

Merkezin, 2,5 milyon liraya mal olduğunu belirten Arınç, şöyle konuştu:

'Hayır yapanlar kazanır. Hayır yapanlara dua edilir. VakıfBank'ın 2012 karı 1,5 milyar oldu. Bu karlı duruma geçmesinde sizin dualarınız var. Dua edelim ki daha da bereketli işler olsun, daha çok hizmet etsinler. Bu hem sosyal sorumluluğun gereğidir, hem de anlamını bulan hayırlı bir hizmettir. Milletvekili arkadaşlarımız da 'VakıfBank acaba kendi illerinde böyle bir hizmet yapabilir mi?' diye soruyorlar. Türkiye'nin her tarafına koşsunlar, yetişsinler.'

-'Artık engelli ailelerinin başı dik'-

Arınç, Türkiye'de her 8 aileden birinin engelli üyesi bulunduğunu, geçmişte engelli çocuklarının üzüntüsünü yaşayan ebeveynlerin son 11 yılda yüzünün güldüğünü bildirdi.

Engelli vatandaşların iş sahibi olabilmesi için her yıl yaklaşık 10 bin kadro verildiğini vurgulayan Arınç, şunları kaydetti:

'Bu yılın engelli kadroları daha fazla olacak. Engelli öğretmen adaylarının öğretmenlikleri de gerçekleşecek. Önümüzdeki Ağustos ayında, pek çok engelli öğretmen adayı, öğretmen olarak kura çekecek. Toplumun her alanında engelli yurttaşlarımızın görev almasını, kendisine hizmet edilmesini candan arzu ediyoruz. Bir de kanunumuz var. Özürlüler İdaresi kuruldu, ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kuruldu. Anayasadaki ifadesi ile özürlü kelimesi her yere yerleşti. Ancak geçtiğimiz yıl hükümetimiz özürlü kelimesinin yerine engelli kelimesinin daha doğru olacağına karar verdi. Komisyondan geçen tasarımızla tüm kanunlarda nerede özürlü kelimesi geçiyorsa anayasa dahil hepsi engelli olarak değiştirilecek. Bunun psikolojik olarak önemli olduğunu düşünüyorum. Mademki hayatı birlikte yaşıyor, birlikte paylaşıyoruz sorumluluğumuz da ortaktır. Böyle bir talihsizliği yaşamayanların, böyle bir kaderle karşı karşıya gelen insanlara karşı resmi ve özel sorumlulukları vardır.'

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Başbakan YardımcısıBülent ArınçManisaÖğretmen
Görüş Bildir