Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Engelli Genci Darbeden Sanık 6 Ay 7 Gün Hapis Cezasına Çarptırıldı

0PAYLAŞIM

Engelli Genci Darbeden Sanık 6 Ay 7 Gün Hapis Cezasına Çarptırıldı

İSTANBUL Anadolu Ajansı - Avcılar'da otizmli 18 yaşındaki Taha Alper Behrem'i darbettiği mazeretiyle suçlanan Okan Metin, "kolay tıbbi müdahale ile giderilebilecek biçimde isteyerek yaralama" kabahatinden 6 ay 7 gün mapus cezasına mahkum edildi.

Küçükçekmece 1. Asliye Ceza Duruşmasındaki mahkemeye, tutuksuz maznun Okan Metin ve müşteki Taha Alper Behrem ile annesi Zeliha Yıldırım katıldı. Tarafların avukatları da mahkemede hazır bulundu.

Mahkemede, maznun Metin'in korunması ve müşteki Behrem'in ifadesinin alınmasının ardından dominant kararını açıkladı.

Duruşma, maznun Okan Metin'i "kolay tıbbi müdahale ile giderilebilecek biçimde isteyerek yaralama" kabahatinden 10 ay mapus cezasına çarptırdı. Duruşma, maznunun mahkemedeki davranış ve tutumlarını dikkate alarak, haksız tahrik indirimi de uygulayarak cezayı 6 ay 7 güne indirdi.

Duruşma, "isteyerek yaralama" kabahatinin "beden veya ruh bakımından kendisini korunamayacak gidişatta bulunan bireye karşı" işlenmesi halinde cezanın artırılmasını öngören kararının koşul ve şartları oluşmadığından uygulanmamasına karar verdi.

Mahkemenin ardından konuşan anne Zeliha Yıldırım, sürecin kendilerini çok hırpaladığını ama eninde sonunda maznunun sabıka alacağını ve bu çocuklara bir daha değemeyeceğini söyleyerek, şunları kaydoldu:

"Biz elimizden geleni devam ettireceğiz. O şahıs ne Alper’in adını ne benim adımı hiçbir zaman unutamayacak zira ben oğlumu yarı yolda vazgeçmeyeceğim. Bu hukuk çerçevesi içerisinde olan savaşımı sonuna kadar devam ettireceğim. Benim tüm emelim onun siciline işlenmesi, en ağır cezayı alması. Bu çocuklar haykıramıyor, destek isteyemiyor, us edemiyorlar. Biz hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Oğlumun hakkı için sonuna kadar çaba edeceğim."

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddia belgesinde, maznun Okan Metin'in, Avcılar'da 8 Mart'ta otizmli Taha Alper Behrem'i darbettiği mazeretiyle "beden ve ruh bakımından kendisini korunamayan bireye karşı kolay yaralama" kabahatinden 1,5 seneye kadar mapus cezasına çarptırılması istenmişti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir