En Ünlü İsimlerin Bile Kraliyet Ailesiyle Aynı Ortamda Bulunurken Mutlaka Uyması Gereken 17 Kural

2PAYLAŞIM

Çok stresli bir an olduğu buradan anlaşılıyor!

1. Güvenlik görevlileriyle münakaşaya girmemelisiniz:

Protokolün çoğu kuralı güvenlikle ilgilidir ve kraliyet ailesinin güvenliği çok fazla iş yapmak zorunda olduğu için onlarla tartışmak ya da onların dikkatini dağıtacak şekilde hareket etmemeniz gerekir.

2. Her ihtimale karşı görüşme yerine erken gitmelisiniz:

Kurallara göre, bir etkinliğe en son gelen kişi kraliçe olmalıdır. Örneğin; kraliyet düğünlerinde bile kraliçe, seremoniden sadece beş dakika önce kiliseye gelir.

3. Kraliyet mensuplarına dokunmamalısınız:

Sohbetiniz ne kadar dostane olursa olsun, kraliyet ailesinden bir üyeye dokunmak ciddi bir protokol ihlalidir. Jennifer Lopez, Cambridge Dükü ve Düşesi ile tanıştığında bunu unutmuş gibi görünüyor.

4. Kraliyet üyeleriyle el sıkışabilirsiniz:

Kraliyet ailesinin web sitesine göre; nasıl selamlaşılacağına dair katı kurallar bulunmuyor. Kraliyet ailesiyle tanışırken başınızı sallayabilir, el sıkışabilir ve aileyle ilk defa bir araya gelmiyorsanız tokalaşabilirsiniz. Ancak bu da sadece kraliyet ailesi üyesi tarafından başlatılabilir.

5. Sizinle konuşulana kadar sessiz kalmanız gerekir:

Protokole göre, kraliyet ailesinin bir üyesiyle el sıkışana kadar konuşmaya başlamamalısınız. Aktör Billy Eichner bir programda, bu konuyla ilgili Prens Henry ve Meghan Markle ile tanışmadan bir gün önce tüm kuralları detaylı bir şekilde içeren bir mektup aldığını bile söyledi.

6. Konuşma sırasında göz teması devam ettirilmelidir:

Kraliyet ailesinin üyeleri genellikle bir konuşma sırasında insanlarla göz teması kurarlar. İşte bu yüzden saygı göstergesi olarak aynısını yapmalısınız. American Vogue'un editörü Anna Wintour'un güneş gözlüklerini çıkarmadan Kraliçe Elizabeth ile konuşurken görüntülenmesinin ardından medyadan birçok kişi bu kural hakkında konuşmuştu. Fotoğraf gayet keyifli bir konuşma imajı çizse de birçok kişi kraliçeye saygısızlık yapıldığını söyledi.

7. Hiçbir zaman isimle hitap edilmemelidir:

Konuşma sırasında 'majesteleri' tabirini kullanmanız gerekir. Konuşmanın ilerlemesinin ardından daha az resmi hitap kelimeleri olan 'hanımefendi' ya da 'efendim' kelimelerini kullanabilirsiniz.

8. Takma adları kullanmak yasaktır:

Muhtemelen kraliyet ailesinin üyelerinin birbirlerine takma adları olduğunu duymuşsunuzdur ancak ne kadar ünlü olursanız olun takma adları kraliyet ailesine söyleyemezsiniz.

9. Reverans yapmak zorunda değilsiniz:

Kraliçe ile görüşmediğiniz sürece reverans gerekli değildir ancak eğer bir kadınsanız reverans yapmak kraliçeyi selamlamanın en iyi yoludur. Kraliyet ailesinin diğer üyeleri bile majestelerini selamlamak için reverans yapmak zorundadır.

10. Yanınızda başka biri varsa bir adım arkanızda olmalıdır:

Çoğu zaman, kraliyet ailesi üyelerinin inanılmaz derecede sıkı programları vardır bu yüzden odadaki herkesi kişisel olarak selamlamak için yeterli zamanları olmayabilir. Başka birisiyle kraliyet etkinliğine katılıyorsanız o kişi arkanızda durmalıdır. Kraliyet ailesi üyeleriyle ancak önce onlarla konuşurlarsa konuşabilirler.

11. Bazı kelimeleri söylemekten kaçınılması gerekir:

Kraliyet ailesinin günlük hayatta kullandıkları bazı farklı kelimeler vardır ve siz de bunları söyleyerek güzel bir izlenim bırakabilirsiniz.

12. Kraliçe ayaktaysa sizin de ayakta durmanız gerekir:

Kraliçe ile aynı odadaysanız o ayağa kalktığında siz de ayağa kalkmalısınız. Majesteleri ile akşam yemeği yerseniz, yemeğini bitirdikten sonra sizin ve masadaki diğer kişilerin yemeğinize dokunmanız tavsiye edilmez.

13. Asla kraliçeye arkanızı dönmemelisiniz:

Görgü kurallarına göre; kraliçeye ve kraliyet ailesinin diğer üyelerine sırtınızı dönmek yasaktır. Aktris Emilia Clarke, bu konuyla ilgili Prens William'la tanışmadan önce bu konuda uyarıldığını söylemiştir.

14. Kraliçeden önce davetten ayrılamamasınız:

Bir etkinlikte öylece kraliçeyi görüp gidemezsin. Kraliçe ayrılmaya karar verene kadar orada kalmak zorundasınız.

15. Fotoğraf çektirme isteğinde bulunmayın:

Güvenlik kuralları, kraliyet ailesi üyelerinin hayranlarıyla fotoğraf çektirmesini yasaklar ve kraliyet ailesi üyeleri imza veremezler. Bu kural, herhangi bir skandal veya sahtecilikten kaçınmak için koyulmuştur.

16. Tevazu ve zevk son derece önemlidir:

Kraliçe ile tanışmak için muhafazakar kıyafet giyme dışında başka kural yoktur. Bununla birlikte, kıyafet kuralları gazeteciler için de geçerlidir. Görüşmelerde, belirgin renkler giymemeniz gerekir çünkü kraliyet ailesi üyeleri genellikle onları kolayca tanınmalarını sağlayacak renkleri tercih ederler.

17. Kraliçeden gelen davetleri geri çevirmeyin:

Kraliyet ailesinin bir üyesinin davetini geçerli bir sebepten dolayı kabul edememe ihtimaliniz bulunur ancak bu davranış saygısızlık olarak görülebilir. Bu konuyla ilgili aktris Hellen Mirren, bir film üzerinde çalıştığı için kraliçeyi ziyarete gelmeyi reddettiğinde medyada bir skandala neden olmuştu.

Siz bu konu hakkında hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Biz Yapınca Pişti Olmuş Derler: Kraliyet Ailelerinin Görenleri Şaşırtan Birbirinin Aynı Kıyafet Tercihleri - onedio.com
Biz Yapınca Pişti Olmuş Derler: Kraliyet Ailelerinin Görenleri Şaşırtan Birbirinin Aynı Kıyafet Tercihleri - onedio.com
Dillere Destan Kraliyet Düğünlerine Dair Asla Bilmediğiniz 16 Güzide Bilgi - onedio.com
Dillere Destan Kraliyet Düğünlerine Dair Asla Bilmediğiniz 16 Güzide Bilgi - onedio.com
Bu Kadar Kaos Bize Bile Fazla: Kraliyet Ailesi Mensuplarının Magazin Gündemine Bomba Gibi Düşen Birbirinden Skandal Olayları - onedio.com
Bu Kadar Kaos Bize Bile Fazla: Kraliyet Ailesi Mensuplarının Magazin Gündemine Bomba Gibi Düşen Birbirinden Skandal Olayları - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
brazian

Dünya savaşını biz kazansak aynısını ingiliz onedio su yapacaktı. Dünya böyle bir yer.

heineken

Altın kural: bir duruşunuz olsun. Bir topluluk bir kişiyi (nedense) ulu, üstün olarak görebilir. Bu size sorumluluk yüklemez. İnsan olarak; kimse kimseden üstün değildir. S.kerler kralı da kraliçeyi de.

Görüş Bildir