Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En Pahalı Savaş Uçakları

Anasayfa > Iq

Dünya Üzerindeki En Pahalı Svaş Uçakları

Dünya Üzerinde Bulunan En pahalı Savaş Uçakları Hangileridir ?

EA-18G Growler

Boeing firmasına ait bu uçak, ABD ordusu tarafından kullanılıyor. Fiyatı, 102 milyon Dolar. Düşman iletişimini kesecek jammer aletlerine de sahip.

V-22 Osprey

İlk olarak 2008 yılındaki Irak ABD Savaşı'nda kullanılan bir uçak, bir helikopter görünümünde fakat çok daha hızlı ve seri. 30 kişi taşıyabiliyor. Fiyatı , 128 milyon Dolar.

F-35 Lightning II

ABD İngiltere tarafından kullanılan bu uçak, 122 milyon Dolar fiyata sahip. Lockheed Martin firması tarafından üretiliyor.

E-2D Gelişmiş Hawkeye

Geliştirilmiş radar sistemi, herhangi bir savaş jetinden 300 kat daha iyi bir izleme donanımına sahip. Analistlere göre, 'Irak'ta yetişen bir fıstık tanesinin büyümesini bile izleyebilir'. Fiyatı 232 milyon Dolar.

VH-71 Kestrel

Bu uçak, ABD başkanını da taşıyor. Hatta Obama'nın kısa mesafeli uçuşlarda kullandığı bu aracın, onun Beyaz Saray'daki ofisinden daha fazla vaktini geçirdiği bir ofis olduğu analiz uzmanları tarafından belirtiliyor. 241 milyon Dolar fiyatı var.

P-8A Poseidon

Yine Boeing firmasının ürettiği bir uçak. Envai çeşit silah taşıyabiliyor. Roketler, misiller ve daha ağır bombalar. Bir destek uçağı. Fiyatı 290 milyon Dolar.

F-22 Raptor

İlk olarak Soğuk Savaş döneminde üretilmiş bu uçak, şu an geliştirilmiş hali ile dünyanın en iyi savaş uçağı olarak kabul ediliyor. Tek bir adedi 350 milyon Dolar. ABD ordusu tarafından kullanılıyor.

B-2 Spirit

Türkçesi 'ruh' anlamına gelen bu uçak gerçekten hiçbir radar, gözetleme sistemi tarafından kolayca görülemediği için müthiş bir silah olarak değerlendiriliyor. ABD ordusunun, Irak ve Afganistan'da en çok kullandığı uçaklardan biri. Fiyatına inanamayacaksınız, bir tanesi 2.4 milyar Dolar! ABD ordusunda 21 adet bulunduğu belirtiliyor.

Kaynak: http://www.mariskart.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?