Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En Miskin Nesil: 1980-2000 Doğumlu Bireylerden Oluşan Y Kuşağı Nereye Gidiyor?

-
Abone ol

Y Kuşağı, 1980-2000 yılları arasında doğmuş olan nesli tanımlamak için kullanılan bir tabir. 

Vice'in haberine göre, bu nesli bir önceki nesilden ayıran en önemli şey ise dışarı çıkmaktan ve sosyalleşmekten hoşlanmamaları. 

"En miskin nesil" olarak adlandırılan Y kuşağının yaşam tarzıyla ilgili yapılan araştırmaların detayları sizlerle:

Kaynak: http://www.vice.com/read/millennials-hav...

New York Post gazetesi tarafından "en miskin nesil" olarak tanımlanan Y kuşağı, kendisinden önce gelen X kuşağına göre sosyalleşmek konusunda oldukça isteksiz; en büyük eğlenceleri ise televizyon izlemek ve akıllı telefonlarının içinde kaybolmak.

Makale, gittikçe daha fazla genç insanın evde sessiz bir akşam geçirmeyi tercih ettiğini söylüyor. Alkol kullanımı da düşüşte: Heineken tarafından 2016 yılında yapılan bir ankete göre; Y kuşağı çocuklarının %75'i aşırıya kaçmadan içki içtiklerini ve sarhoş olmadıklarını dile getiriyor. Genç insanlar barların pahalı, kalabalık ve havasız olduğunu düşünüyor.

New York Post'a konuşan bir nörolog, genç insanlar arasında yorgunluğun had safhada olduğunu dile getiriyor.

Bunda büyük şehirlerde dışarı çıkmanın masraflı olmasının da etkisi var; ancak maddi durumu iyi olan kişiler de sosyalleşmenin geleneksel yollarını - örneğin bir bara gidip insanlarla sohbet etmek gibi - tercih etmiyor.

Evde oturup televizyon izlemek, internetten dizileri takip etmek, sosyal medya hesaplarında saatler geçirerek gezinmek Y kuşağına daha cazip geliyor.

ABD'de yapılan bir araştırma, bu kuşağın ebeveynlerine göre daha fazla para sıkıntısı çektiğini ortaya koyuyor.

Bu yüzden kimse dışarı çıkıp para harcamaya hevesli değil. X jenerasyonunda gözlenen yoğun uyuşturucu kullanımı ve rastgele cinsel ilişkilerin yaygınlığı da, Y kuşağında etkisini yitirmişe benziyor.

Y kuşağının ideal gecesi: Eve yemek söylemek ve televizyon izlemek.

Uzmanlar, fiziksel aktiviteden ve sanal ortam dışında iletişim kurmaktan kaçınmanın zararlarına dikkat çekse de; kimsenin telefonunu elinden bırakmaya niyeti yok.

Bugün bir değişiklik yapıp dışarı çıkın ve insanların fotoğraflarının üzerine çift tıklamak yerine, gerçekten onları tanımaya çalışın. Kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
m.-dursun

yalnızlık biraz soylu bir eylem midir?

m.-dursun

"bunca insan yalnızken neden bunca insan yalnız" kaybedenler kulubü

Gizli Kullanıcı

çağımızın en büyük sorunlarından biri yalnızlık zaten

viomatrix

ben bir sorun göremiyorum evrim bunu gerektiriyormuş demekki. belki bizden sonraki insan nesli robotlar. pardon homo robotiens ^^ safkan insan kalmayacak belki. değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. ne lan bu geçmişe duyulan özlem. gına getirdiniz yok nerde o eski ramazanlar yok nerde o eski bayramlar falan. bundan 20 sene sonra da bu zamanı özleyeceksiniz o yüzden tadını çıkarın enjoy your life lets go move up move up :D

vlknsn

iyi de sokaklar hep dolu

Görüş Bildir