Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En Kolay Hemoroid Tedavisi Yolları

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

En Kolay Hemoroid Tedavisi Yolları

En Kolay Hemoroid Tedavisi Yolları

Hemoroid insan hayatını olumsuz yönde etkileyerek yaşam standartlarını düşüren ve bu duruma bağlı olarak her dışkılamada ağrı ya da kanamaya sebep olan bir hastalıktır. Bu hastalığın oluşumu daha çok yanlış beslenme ve yanlış yaşam tarzına bağlı olarak kendini gösterir. Bazı kaynaklarda ırsiyete bağlı olduğu da söylenmektedir. Hemoroid in nedenlerine bakacak olursak: Ailede nesiller boyu olan bir hastalık ise nesilin devamı olan bireylerde de görülme olasılığı son derece yüksektir. Mesleki davranışlara bağlı görülen hemoroid de sürekli ayakta kalma ya da hareketsiz olarak sürekli oturmaya bağlı olarak hemoroid hastalığı görülmektedir. Hareketsiz kalan vücutta sindirim sistemi pasif çalışır ve kabızlığa bağlı olarak hemoroid hastalığı ortaya çıkar.

Gebelik ve doğum da çok sık görülen hastalıklardan biridir hemoroid, hamilelik döneminde anüs bölgesinde artan kanlanma ve basıncın artmasına bağlı olarak anne adayında hemoroide yatkınlık görünür bu durumda en iyi engelleyici yöntem doktorunuza danışarak alacağınız bitkisel hemoroid tedavisi yöntemlerini uygulamanız olacaktır. Bu yöntemleri uygulayarak hem bebeğinizi riske atmayacak hemde bu sıkıntılı dönemde birde hemoroidin meydana getirdiği diğer olumsuzluklar la uğraşmamış olursunuz. Hamileliğin 4. Ayından sonra rahmin ve bebeğin büyümesine bağlı olarak karın içi basınç artar. Diğer taraftan 6-7. aydan sonra büyüyen rahim ve bebek toplardamarlara direk basınç yaparak bu basınç artışını daha da artırır. Karın içi basıncın artması ve direkt bası toplardamarın geri dönüşünde güçlüğe ve damar içi basıncın artmasına sebep olur. Toplar damar içindeki basınç artışı damarda genişleme yaparak hemoroid oluşmasına ve var olan hemoroidin ilerlemesine sebep olur. bitkisel hemoroid tedavileri gebelik döneminde size çok büyük kolaylık ve dışkılama esnasında konfor sağlayacaktır. Beslenme alışkanlıklarının da hemoroid oluşumunda etkileri çok fazladır. Kabızlığa sebep olan besinler i tüketmemek gereklidir. Daha çok lifli besinler ve kepekli ekmek tüketmek gerekir. tanısı konmuş bir hemoroid rahatsızlığınız varsa acı besinler tüketmemeli ve makat çevresinde tahrişe neden olacak besinlerden kaçınmak gereklidir. Diğer bir hemoroid oluşum nedeni de düzensiz ve dengesiz dışkılama alışkanlıklarıdır. Bu konuda düzenli aralıklarla dışkılamaya çıkmak gerekir.

Bir önceki makalemizde Termal Sauna Şort başlığı altında; Termal Sauna Şort Fiyatları, Termal Sauna Şort Modelleri ve Termal Sauna Şort Ne Kadar konularına değindik. Bu konular hakkında detaylı bilgiler verdik.

hemoroid fotoğrafları hemoroid hastalarının sorunları Hemoroidden nasıl kurtulurum

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

hamilelik
Görüş Bildir