Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En İyi Saç Ekimi Sonuçları İçin Günlük Hayatta Dikkat Etmeniz Gerekenler

Anasayfa > Onedio Özel

En iyi saç ekimi sonucu almak herkesin hakkı ama hiçbir şey kendiliğinden oluşmadığı gibi en iyi saç ekimine ulaşmak da kendiliğinden olmuyor.

Saç ekimi yaptırmış pek çok kişinin saç ekimi sonuçları arasında farklılıklar görünmekte. Hatta saç ekimini aynı gün aynı uzman aynı teknikle yapsa dahi saç ekimi sonucu arasında farklıklar oluşmaktadır. Bu saç ekimi sonuçlarını etkileyen genetik ve uzman faktörleri dışında saç ekimi yaptıran kişilerin gündelik alışkanlıkları ve beslenme şeklidir. En iyi saç ekim merkezi, en iyi saç ekim doktoru hatta en iyi saç ekim tekniği dahi uygulansa saç ektiren kişi saçlarına gerekli önemi vermezse saç ekimi sonucundan başarı beklenilmemesi gerekir.

Not: Bu bir tanıtım içeriğidir.

Alkol Alınmamalı

Alkol Alınmamalı

Saç ekimi sonucunuzun iyi olması içtin alkolden uzak durmanız şart! Operasyon öncesi en az 1 hafta alkolü bırakmalısınız. Bu sayede operasyon sırasında herhangi bir komplikasyon oluşmasını engellemiş olursunuz. Operasyon sonrası da 10 gün alkol yok! Greftlerin iyi bir şekilde tutunması ve iyileşme sürecinin daha hızlı olması için alkole dediğimiz sürelerce ara vermelisiniz.

Sigara İçilmemeli

Sigara İçilmemeli

Aynı şekilde saç ekimi operasyonunun başarısını etkileyen bir diğer etmen ise sigaradır. Sigara kan akışını etkilediği için saç ekimi sonrası iyileşme sürecini doğrudan etkiler. Dolayısıyla hem saç ekimi öncesi hem de sonrası sigaradan uzak durmakta fayda var.

Cinsel İlişki

Cinsel İlişki

Saç ekimi yaptırmak isteyen pek çok kişinin aklındaki sorulardan biri de saç ekimi sonrası cinsel ilişki. Saç ekimi sonrası belli bir süre cinsel ilişikiye ve mastürbasyona ara vermeniz gerekiyor. Bu iki aktivite sırasında kan basıncının artacak olması operasyon bölgesinde kanamaya sebep olabilir. Dolayısıyla uzmanlar en iyi saç ekimi sonuçları için cinsel ilişkiye de 1 hafta ara vermenizi söylüyor.

Spor ve Aktiviteler

Spor ve Aktiviteler

Saç ekiminden sonra spora da ara vermek gerekiyor. Spor hafif spor ve ağır spor olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu her iki spor grubuna göre süreler değişmektedir. Yürüyüş gibi hafif sporlara 1 ay ara vermeniz gerekmektedir. Kafanıza darbe alma olasılığınız olan boks, futbol ve basketbol gibi sporlara ise uzmanlar 5 - 6 ay ara vermelisiniz diyor.

Güneş Işığı

Güneş Işığı

Saç ekimi sonrası direkt olarak güneş ışığına maruz kalmaktan kesinlikle kaçının. Güneş ışınları ekim olan bölgelerde terlemenize sebep olacaktır. Terlemeden ötürü yeni ekim yapılmış bu bölgede enfeksiyon riski olacaktır. Enfeksiyon olması da saç ekimi sonucunuzu doğrudan etkileyecektir.

Şapka Kullanımı

Şapka Kullanımı

En iyi saç ekimi sonuçları için ekimden sonra şapka kullanmayınız! Saç ekimi sonrası şapka kullanımı yeni ekilen saç köklerine zarar verebilmektedir. Ayrıca şapka taktığınız takdirde saç kökleri hava alamayacağı için iyileşme süreciniz de uzayacaktır.Eğer ki işinizden ötürü ille de şapka takmanız gerekiyorsa şapkanızı her yarım saatte bir çıkartarak 5 dakika havalandırın.

İlaç Kullanımı

İlaç Kullanımı

Operasyon sonrası saç ekimi yaptırdığınız merkez sizlere kullanmanız gereken birkaç ilaç verecektir. Bu ilaçları mutlaka size söylenilen şekilde kullanmalısınız. İlaçların içerisinde genel olarak ağrı kesici ve antibiyotikler bulunmaktadır. İyileşme sürecini daha sağlıklı atlatmak için ilaç kullanımına ekstra özen göstermelisiniz.

Beslenme Alışkanlığı

Beslenme Alışkanlığı

Saç ekimi sonrası beslenme olmazsa olmazlardan. Saç ekimine uygun sağlıklı bir diyet yapmanız, süreci çok daha sağlıklı atlatmanıza olanak sağlayacaktır. Vitaminler açısından zengin olan sebze ve meyvelere öğünlerinizde mutlaka yer verin!

Stres Yönetimi

Stres Yönetimi

Stres her zaman en azılı düşmanımız. Günlük hayatın hemen hemen her noktasında olan stres yönetimi birçok hastalığa sebebiyet verdiği gibi saç dökülmesine de sebep olabiliyor. Aynı zamanda stres saç ekimi sonrası da iyileşme döneminini daha sancılı geçmesine neden olup ekilen saçların dökülmesi gibi sorunlara yol açabilir. Dolayısıyla stresten olabildiğince uzak durmak yapılacak en iyi şey!

Ek Vitamin Takviyesi

Ek Vitamin Takviyesi

En iyi saç ekimi sonuçları için beslenme kadar önemli olan şey de gerekli vitaminler. Bundan ötürü operasyondan sonra ek vitamin takviyeleri kullanabilirsiniz. Ancak herhangi bir vitamin takviyesini alıp kullanmadan önce mutlaka saç ekimini yaptırdığınız saç ekim merkezini arayıp kendilerine danışmanız gerekmektedir.

İyi bir sonuç için en iyi saç ekim merkezi nasıl seçilmelidir?

İyi bir sonuç için en iyi saç ekim merkezi nasıl seçilmelidir?

Mutlaka birkaç saç ekim merkezi ile görüşülmesi ve kişinin kendisi için en uygun olan yere karar vermesi gerekir. Fakat maliyet her zaman önemli bir ekten olsa da başarısız bir operasyonun maliyeti çok ağır olabileceği unutulmamalıdır. 

Yaşadığımız dijital çağda arama motorları vasıtasıyla en iyi saç ekim merkezi araması yapılması sonucu tercih edilebilecek birçok seçenek karşımıza çıkar. Bu seçenekleri inceleyip kendiniz için en uygun olan saç ekim merkezini tercih edebilirsiniz.

Türkiye’nin Önde Gelen Saç Ekim merkezleri

Sağlık turizminin lokomotifi olan saç ekimi hizmetleri için Türkiye, dünyanın kalbi haline gelmiştir. Bu yoğun talep beraberinde yüksek kalite standardı ile birlikte en iyi saç ekimi sonucu ortaya çıkması için gerekli tüm zemini yanında getiriyor. Başarı için gerekli zemini oluşturmuş hem yerel hem de uluslarası düzeyde nam sağlamış Türkiye’nin önde gelen saç ekim merkezlerinden başlıcaları;

  • Ahd Klinik (Muratpaşa – Antalya)

  • Asmed (Ataşehir – İstanbul)

  • Hermest Saç Ekimi (Üsküdar – İstanbul)

  • HLC Saç Ekimi  (Çankaya – Ankara)

  • Nimclinic (Ataşehir – İstanbul)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?