En İyi 3 Koşu/Yürüyüş Uygulaması

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

En İyi 3 Koşu/Yürüyüş Uygulaması

Mobilite’nin artması ile birlikte artık sportif aktivitelerimizde dahi mobil cihazlarımızı yanımızdan ayırmaz olduk. Hal böyleyken uygulama geliştiriciler de pazarı doldurabilmek adına içerikler sunuyorlar. İnsanların en çok yaptığı sportif aktivite olan koşu/yürüyüş için geliştirilen uygulamalar ise, koşu sırasında ihtiyaç duyulacak tüm gereksinimleri karşılar içerikler sunuyor. Sizler için en iyi 3 koşu uygulamasını belirledik.

1: RUN KEEPER

RunKeeper ile her türlü fiziksel aktiviteyi kayıt altına alıp takip etmeniz mümkün. Egzersizleriniz sırasında ne kadar süre hareket halinde kaldığınız, yaktığınız kalori miktarı ve kalp atışlarınızı takip edebilen uygulama en çok tercih edilen uygulamalar arasındaki yerini aldı. RunKeeper koşu, yürüyüş ya da bisiklet aktiviteleriniz sırasında ne kadar mesafe aldığınızı da anlık olarak size gösterebiliyor.

Sürekli yürüyen, koşan veya hareket halinde olan biriyseniz, uygulama yaptığınız rutin egzersizleri hafızasına kaydedip sizin için özel bir karşılaştırma tablosu hazırlıyor. Bu sayede performansınızı takip etme olanağı buluyorsunuz.

Uygulama üzerinden müzik de dinleyebildiğiniz uygulamada aynı zamanda oluşturduğunuz tabloları arkadaşlarınız ve sosyal ağlarınızda da paylaşmanız mümkün.

2: NIKE+ RUNING

Koştuğumuz mesafeyi, hızı ve süreyi ölçümlemeyi amaçlayan Nike Runing, Outdoor ve Indoor olarak iki kategoriye ayrılmış. Outdoor seçeneğini seçtiğiniz zaman, GPS yardımı ile ölçümleri sağlarken, Indoor tarafta ise ölçüm cihazınızın titreşim dalgaları kullanarak sağlanıyor.

Bu uygulamada da müzik ön plana çıkan dinamiklerden biri olarak göze çarpıyor. Sizin önceden belirlediğiniz listeyi, siz spora başladığınız anda otomatik olarak çalmaya başlayan uygulama en çok tercih edilen koşu uygulamalarından biri.

Katettiğiniz mesafeyi tüm istatistiki bilgiler ile sakalyan uygulama, sunduğu grafik ve içerikler ile kendinizi takip etmenize olanak sağlıyor. Yaktığınız kalori miktarını da anlık olarak veren uygulama, sportif faaliyetinizi bitirdiğiniz zaman, özet olarak size yaptığınız sporun özetini sesli şekilde veriyor.

3: ENDOMONDO

Yürüyüş, koşu ve bisikletin yanında rugby’den yelken’e kadar bir çok spor dalında kendini geliştirmiş olan Endomondo , sade ara yüzü, kolay kullanımı ve Facabook entegrasyonu ile ön plana çıkmış diyebiliriz.

Ana ekrandan yapmak istediğiniz her şeye ulaşabildiğiniz uygulamada, dilerseniz asistan özelliğini aktif hale getirir her km’de veya her 100 mt’de (size kalmış) asistanınızın size sesli şekilde bilgi vermesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede telefon cebinizde koşarken, ekrana bakmadan performansınız ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kalori yakımını ve mesafeyi anlık olarak gösteren uygulamada, spora başlamadan önce girdiğiniz sportif faaliyeti, uygulama kendi algoritmasında çözümledikten sonra temponuzla orantılı şekilde size yaktığınız kalori miktarını aktarıyor.

Geçmiş aktivitelerinize de kolay şekilde ulaşma imkanı sunulan uygulamada, egzersiziniz bittikten sonra şayet sosyal ağlara bağlı ise otomatik olarak paylaşımı sağlanıyor. Aynı zamanda tüm datalarınıza endomondo.com üzerinden de ulaşma imkanı sunulmuş ve bu platformda arkadaşlarınız ile rekabet edebileceğiniz bir zemin hazırlanmış.

Bu 3 uygulama, İOS ve Android platformlarında en çok indirilen spor uygulamaları arasında yer alıyor, siz de sportif aktivitelerinizi eğlenceli ve paylaşılabilir hale getirmek isterseniz, bu uygulamaları kullanmanızı öneririz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidTercihmüzik
Görüş Bildir