En 'Havalı' Kareler Fotoğraf Yarışması Başladı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

En 'Havalı' Kareler Fotoğraf Yarışması Başladı

İGDAŞ, bu yıl ‘İstanbul’un Harikaları’nı gün yüzüne çıkaran kareleri bekliyor. Son başvuru tarihi 24 Mayıs

İGDAŞ’ın Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında düzenlediği ve geleneksel hale gelen En “Havalı” Kareler fotoğraf yarışmasının teması “İstanbul’un Harikaları” oldu. Bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen yarışmaya Türkiye’nin her köşesinden amatör veya profesyonel fotoğrafçılar başvurabiliyor.

İGDAŞ’ın En “Havalı” Kareler fotoğraf yarışmasına www.enhavalikareler.com adresinden online olarak başvuru yapılabiliyor. Başvurular ayrıca elden ya da posta ile “Yapıtların Gönderilmesi” başlığında açıklama ile İGDAŞ Genel Müdürlük Merkez adresine Kurumsal İletişim ve Medya İlişkileri Müşavirliği’ne teslim edilebiliyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 24 Mayıs 2013.

Her yıl birbirinden önemli isimlerin jüri üyeliği yaptığı yarışmanın bu yıl ki seçici kurulu; fotoğraf sanatçısı Merih Akoğul, fotoğraf sanatçısı ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral, fotoğraf sanatçısı İsa Çelik, öğretim üyesi Prof. Dr. Güler Ertan, öğretim üyesi Prof. Dr. Özer Kanburoğlu, AKUT Başkanı, fotoğrafçı ve dağcı Nasuh Mahruki, İGDAŞ Kurumsal İletişim ve Medya İlişkileri Müşaviri Gülaçar Hız’dan oluşuyor.

En “Havalı” Kareler 2013 fotoğraf yarışmasının sonuçları, jüri değerlendirmesinin ardından 3 Haziran 2013 tarihinde İGDAŞ’ın resmi internet sitesi www.igdas.com.tr adresinden duyurulacak. Yarışmann birincisine 5 bin TL, ikincisine 3 bin TL, üçüncüsüne 2 bin TL ödül verilecek. İGDAŞ özel ödülünü kazanan yarışmacı iki bin TL, mansiyon kazanan 3 kişi de her bir eseri için 500’er TL ödül kazanacak. Kurum, sergileme alan yarışmacılara da 200’er TL telif ödeyecek. En “Havalı” Kareler 2013 fotoğraf yarışmasının sergilenmeye değer bulunan eserleri Haziran ayı boyunca bir sergiyle fotoğrafseverler ile buluşacak.

Milliyet Sanat

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbul
Görüş Bildir