Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En Garip 7 Spor

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

En Garip Sporlar

Dünya ilginç insanlar dolu oldukça garip bir yer. Gün geçmiyor ki absürt spor türlerine bir yenisi daha eklenmesin. İşte bahsettiğimiz o sporlardan birkaçı..

Satranç Dövüşü

''Seni zekamla döverim'' sözü gerçek oldu. Aldığınız her taş sonucu rakibe güzel bir yumruk atmanın yanında şah-mat sonucu fatality de çekebilirsiniz.

Dipten Para Çıkarma

Yeterince zor olan havuz sporlarına bir yenisi daha eklendi. Hakemler tarafından havuza atılan 100 Euro değerindeki bozuk paraları çıt çıtlı naylon poşetlere koyarak yüzeye çıkaran takım kazanıyor.

Çamurlu Yakan Top

Bir çoğumuzun çocukluk yıllarından aşina olduğu yakan top oyunu çamurla sahalara taşındı. Bu sporla ilgilenen erkeklerin başlıca ortak noktası ise üstleri başları çamur içinde eve döndüklerinde eşleri ve anneleri tarafından kapı dışarı edilmeleri.

Kural basit. Kusmadan en yüksek hıza ulaşan sporcu kazanır.

Çamur Sıçratma

Çamur sıçratma sporunun amacı sanılanın aksine en yüksek noktadan çukura atlayarak mümkün olan en az çamuru sıçratmak.

Babaanne Koşusu

Yaşları 75 ile 115 arasında değişen sporcuların bastonları yardımıyla koştuğu bu spor, yüksek ölüm riskinden ötürü ''Ekstrem Sporlar'' kapsamında değerlendiriliyor.

Top Toplayıcılığı

Tenis, futbol, basketbol gibi popüler sporlarda sık sık denk geldiğimiz top toplayıcılar, gururla icra ettikleri mesleklerini bir spor dalı olarak dünyaya kabul ettirmeyi başardılar. Türkiye'nin bir milli takım çıkarıp çıkarmayacağı ise henüz merak konusu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

Milli Takımfutbol
Görüş Bildir