İstanbul Emniyeti'nde 25 Kişi Daha Görevden Alındı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Emniyet'te Gece Operasyonu

Emniyet'te Gece Operasyonu

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın akşam saatlerinde ziyaret ettiği İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde gece yarısı tasfiye yaşandı.

Yolsuzluk operasyonunu yapan şube müdürlerinin de arasında bulunduğu 11 polis şefinin tayininden sonra bu akşam 25 şube ve ilçe emniyet müdürü tasfiye edildi. Operasyonel şubeleri de kapsadığı belirtilen tayinlerde, daha önce tayin edilen bazı müdürlerin tekrar görev yerleri değişti. Tayin sarsıntılarının önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtiliyor.

Bozdağ, Emniyet ziyareti sonrasında herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Odatv.com

Haberin Tamamı İçin:

İstanbul Emniyeti'nde 25 Kişi Daha Görevden Alındı

Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın görevden alınmasıyla zirve yapan görevden alma sarsıntıları devam ediyor. Bu akşam da 25 şube ve ilçe emniyet müdürünün yerlerinin değiştiği iddia edildi.

Hürriyet’in haberine göre operasyonu yapan şube müdürlerinin de arasında bulunduğu 11 polis şefinin tayininden sonra bu akşam 25 şube ve ilçe emniyet müdürünün de yerleri değişti. Operasyonel şubeleri de kapsadığı belirtilen tayinlerde, daha önce tayin edilen bazı müdürlerin tekrar görev yerleri değişti. Tayin sarsıntılarının önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtiliyor.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra, operasyonu yapan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakub Saygılı ve yardımcıları, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç ve yardımcılarının da arasında bulunduğu 11 polis müdürü tayin edilmişti. Saygılı ve Ardıç müdüriyet emrine çekilmişti. Tayini çıkartılan müdürlerin yerine yeni müdürler atanmıştı.

Müdürlerin tayininin ardından ise İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın görevden alınmıştı. Çapkın’ın yerine de Aksaray Valisi Selami Altınok getirilmişti.

Zete

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Başbakan YardımcısıBekir BozdağİstanbulPolisRüşvet
Görüş Bildir