Ethem'i Vuran Polisin Adı Belli Oldu!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Emniyet, Ethem Sarısülük'ü Vuran Polisin İsmini Açıkladı

Emniyet, Ethem Sarısülük'ü Vuran Polisin İsmini Açıkladı

Gezi Parkı’na destek eyleminde Ethem Sarısülük’ün ölümüne neden olduğu iddia edilen polis memurunun kimliği savcılığa, silahı ise kriminal incelemeye gönderildi. Sarısülük’ün avukatı Kazım Bayraktar, A.Ş isimli polis hakkındaki soruşturmanın sürdüğünü, savcılığın ifadesine başvuracağını söyledi.

Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı Veli Dalgalı, ön otopsi raporu ve Jandarma bilirkişinin raporu ile görgü tanıkları, olay yeri MOBESE ve güvenlik kameralarının görüntülerini inceledi.

Avukat Bayraktar, ölümün silahla olduğunun kesinleşmesi ve raporların incelenmesinin ardından savcılığın emniyetten, polisin ismi ve silahını istediğini anımsattı. Bayraktar, Emniyetin, A.Ş, isimli polisin bilgilerini ve silahını savcılığa ilettiğini açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

Ethem'i Vuran Polisin Adı Belli Oldu!

Ankara'da Ethem Sarısülük'ü katleden polisi uzun süre saklayan ve hala hiçbir işlem yapmayan emniyet katil polisin ismini savcılığa bildirdi: Ahmet Şahbaz.

Ethem Sarısülük'ü katleden polisin ismi ortaya çıktı.

Alınteri 'nde yer alan habere göre, emniyet tarafından zanlı olarak ismi savcılığa bildirilen Ahmet Şahbaz, şu anda (18 Haziran sabah) savcılıkta ifade veriyor. Verilen ismin yanı sıra savcılığa teslim edilen silahın katilin o gün kullandığı silah olup olmadığı henüz belirsiz.

Jandarmadan çağrılan bilirkişilerin hazırladıkları olay yeri keşif tutanağını:

Ethem'in ağabeyinden oturma eylemi

Öte yandan, Ostim işçisi Ethem Sarısülük'ün ağabeyi Ethem'in vurulduğu yerde oturma eylemine başladı.

Kızılay Güvenpark yakınlarında vurulan Ethem’in ağabeyi Mustafa Sarısülük burada oturma eylemine başladı. Ağabey Sarısülük'ü oturma eylemini gören çok sayıda kişi Ethem'in vurulduğu yere karanfiller bırakıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraEthem SarısülükGezi ParkıKatilPolisTürk Kızılayıolay
Görüş Bildir