Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eminiz ki Yüzde 80'iniz Bu Zeka Testini Geçemeyecek!

5.4bPAYLAŞIM

Sizlere yöneltilen birçok zeka sorusuna 'kolay soru, çok basit bu' şeklinde gelen tepkilerden sonra, böyle bir genel zeka testi ile çıkıyoruz karşınıza ve çok da iddialıyız.

4 soru, 4 cevap! Süre kısıtlaması yok, kalem kağıt da serbest...

Hadi bakalım, HODRİ MEYDAN!

1. Bir matematik sorusu ile başlayalım! Sence '?' olan yere hangi sayı gelmeli?

20
30
33
49

2. Sırada görsel zekanı test eden bir soru var. Sence bu puzzle'da kimler ölür?

D, C, B
D, B, A
D, C, E
C, B, A
Kimse ölmez.

3. Sence soru işareti olan yere hangisi gelmeli?

1
2
4
5

4. Sağlam bir matematik sorusu ile de bitirelim. Sence hırsızın kırmızı burunlu olma ihtimali nedir?

%28
%41
%65
%80

Cahildin Dünyanın Rengine Kandın!

Soruların zor olduğu gerçeğini kabul ederek başlayalım. Ama sen de pek bi cahilmişsin be kardeşim! Matematiksel zekan biraz düşük olabilir ama merak etme, biraz beyin jimnastiğiyle bu işin üstesinden gelebilirsin.  Hem ne olmuş matematik zekan düşükse, belki de duygusal olarak bir dehasındır! Hayata kalp gözünle bakmayı tercih edenlerdensen, bırakma sakın. Devam et!

Cahillik Üstüne Master Yapmışsın!

Tamam cahilsin falan ama en azından master yapacak kadar da zekisin. Anladığımız kadarıyla analitik zekadan ziyade duygusal ya da ruhsal zekası yüksek bir insansın. Kendin için doğru alanı seçmeli ve kendini o yönde geliştirmelisin. ''Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir.'' Değil mi ama?

Denizde Kum Sende IQ!

Ortalamanın baya üstünde bir insan olduğun yadsınamaz bir gerçek! Somut ile soyut arasındaki bağı, mükemmel kurgu yeteneğin sayesinde oluşturabilecek ve hayatta her alanda başarılı olabilecek bir potansiyele sahipsin. Eğer yan gelip yatmazsan ve hayatın zorluklarına karşı planlı programlı bir insan olarak dimdik durmaya devam edersen, dünyaya adını altın harflerle yazdıracak kişilerden birisin!

Senin Zekan Boyut Atlamış!

Sen bu dünyadan olsan bile -ki bizce değilsin- zeka seviyen kesinlikle bu boyuta ait değil! Aşmışız birazcık buraları. Hem analitik hem de görsel zekası yüksek birisi olarak çoğu kişinin anlamadığı konuları, çözemediği problemleri sayısal zekan; sosyal hayattaki zorlukları ise duygusal zekan sayesinde rahatlıkla halledebilirsin. Senin gibiler için ayrı bir topluluk oluşturmak gerekli ki harcanmayasınız. Allah vergisi bu yeteneğini pek güzel yerlere harca, iyi değerlendir. Olur mu?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
brokendiamond

Sayfayı yenileyip doğru cevapları işaretleyince çıkan sonuç: "Senin Zekan Boyut Atlamış! Senin Zekan Boyut Atlamış! Sen bu dünyadan olsan bile -ki bizce değilsin- zeka seviyen kesinlikle bu boyuta ait değil! Aşmışız birazcık buraları. Hem analitik hem de görsel zekası yüksek birisi olarak çoğu kişinin anlamadığı konuları, çözemediği problemleri sayısal zekan; sosyal hayattaki zorlukları ise duygusal zekan sayesinde rahatlıkla halledebilirsin. Senin gibiler için ayrı bir topluluk oluşturmak gerekli ki harcanmayasınız. Allah vergisi bu yeteneğini pek güzel yerlere harca, iyi değerlendir. Olur mu?" Be ulan bende sayısal zekâ yok ancak analitik düşünce var. Analitik düşünmek için sayısal zekâ gerektiğini sanan beyninize sokayım. Veya bende de sayısal zekâ var ama matematiğim kıt ondan doğru cevap veremedim. laqrnasfkjbasfbfas

brokendiamond

"Soruların zor olduğu gerçeğini kabul ederek başlayalım. Ama sen de pek bi cahilmişsin be kardeşim! Matematiksel zekan biraz düşük olabilir ama merak etme, biraz beyin jimnastiğiyle bu işin üstesinden gelebilirsin. Hem ne olmuş matematik zekan düşükse, belki de duygusal olarak bir dehasındır! Hayata kalp gözünle bakmayı tercih edenlerdensen, bırakma sakın. Devam et!" Beynini siktiklerim madem bilemeyen cahil o zaman bu nasıl zekâ testi? Mal lan bunlar, yeminle mal.

efsun-ersu

1 yanlış dfgs

nur-kucukkurt

Senin Zekan Boyut Atlamış!

tc-meric-tensi

#1 49 da olabilir 33 de olabilir. Hangi kurali sectiginize bagli. #2 Sadece D olur. Boyle sacma bir testin diger sorularina bakmak gereksiz. Yapana selamlarimi sarkitayim e mi.

Görüş Bildir