Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Emeklilere Altın Ve Para!

Anasayfa > Iq

Emeklilere Altın Ve Para!

Türkiye’de 10.5 milyon emekliler için ödenen yıllık 120 milyar TL maaşın cazibesine kapılan bankalar, çeşitli kampanyalar düzenliyor

Bankalar, devletten her ay düzenli gelir garantisi olan emekli maaşlarının peşine düştü. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, Türkiye’deki 10.5 milyon emeklilere kamu bankaları aracılığıyla yıllık 120 milyar TL maaş ödemesi gerçekleştiriliyor.

SGK verilerine göre, emekli maaşları dışından devletten 112 bin 302 kişi malül, 3.04 milyon kişi ölen sigortalıların hak sahipleri, 61 bin 559 kişi sürekli iş görmezlik geliri alıyor. SGK, Kasım 2013 itibariyle 14.8 milyar TL’lik prim aylık gelirinin, yine aylık olarak 6.14 milyar TL’sini 4A, 1.7 milyar TL’sini ise 4B (bağımsız çalışan) emeklilere olmak üzere toplam aylık 9.91 milyar TL ödeme gerçekleştirdi.

Yıllık 120 milyar TL’ye ulaşan bu gelirin cazibesine kapılan bankalar, bu paraları kendi kuruluşlarına çekmek için adeta yarışıyor. Bunun için ‘para’ ve ‘altın’ kampanyasının yanı sıra, emeklilere telefon edip ‘maaşınızı bizden çekin’ talebinde bulunuluyor.

ALTIN VE PARA YAĞMURU

Bu kapsamda bankalar 12 ya da 24 ay emekli maaşlarının bankadan alınması koşuluyla çeşitli promosyonlar sunuyor. Bu kapsamda maaşını taşıyan emeklilere çeyrek altın, gram altın, 400 TL, 200 TL ve 450 TL nakit para ödülü, tek seferlik kredi kartı hesabına yatırılıyor. Bazı bankalar emekli maaşını eve kadar teslim ediyor. Ayrıca emeklilerin, maaşını transfer etmesi durumunda hesap işletim ücreti, EFT, kredi kartı yıllık aidatı ücretlerinden muaf tutuluyor. 

ATM’den ücretsiz para çekebilmenin yanı sıra, kefilsiz ve indirimli faiz oranlarıyla ihtiyaç, taşıt ve konut kredisinden yararlanabiliyorlar. Maaşını taşıyan emeklilere ayrıca, Ferdi Kaza Teminatı, Acil Sağlık Teminatı, ATM Hırsızlık Teminatı, Tıbbi Yardım, Konut Yardım, Hukuki Danışma gibi çeşitli hizmet ve sigorta poliçesi hediye ediliyor.

İŞTE BANKALARIN EMEKLİLERE ÖZEL SÜPER KAMPANYALARI

Kaynak: http://ekonomiekibi.com/haber/detay/1...
Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?