Görüş Bildir

Elazığ'da 4,9 Büyüklüğünde Deprem: Okullar 1 Gün Süreyle Tatil Edildi

Anasayfa > Gündem

AFAD yaptığı son dakika açıklamasında Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem çevre illerden de hissedildi. Saat 10.02'deki 4,9 büyüklüğündeki depremden yaklaşık 10 dakika sonda 3,8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Deprem çevre iller Malatya, Diyarbakır, Bingöl, Tunceli ve Malatya'da da hissedildi.İlk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Elazığ'da 20 dakikada dört deprem meydana geldi

Elazığ'da 20 dakikada dört deprem meydana geldi

Prof. Dr. Şükrü Ersoy: "Bu depremin ardından büyük deprem olabilir diyemem"

Prof. Dr. Şükrü Ersoy: "Bu depremin ardından büyük deprem olabilir diyemem"

Prof. Dr. Şükrü Ersoy CNN Türk'ün canlı yayınında deprem bölgesi hakkında bilgi verdi. Ersoy, 'Bu bölgede zaman zaman depremler oluyor. Bu büyüklükteki bir depremde ciddi bir yıkım olacağını sanmıyorum. İnsanlar korkmuş olabilir. Depremin ardından insanlar sakinleşmek için dışarı çıkabilir. Bu depremin ardından büyük deprem olabilir diyemem. Bölgede faylar canlı. Kuzey Anadolu'nun tersine çalışan bir fay var. Dinamik bir bölge burası. Takip içerisindeyiz.' ifadelerini kullandı.

Civardaki evleri yapısal durumunu değerlendiren Ersoy, 'Hazar Gölü'nün altında eski şehirlerin kalıntıları var. Tarihte büyük depremler olmuş. Buradaki yerleşim bölgelerinin ve yapı stoklarının bu duruma hazır olması gerekir.' dedi.

AFAD: "Deprem sonrası an itibariyle, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır"

Valilik kararıyla kentteki tüm okullar 1 gün süreyle tatil edildi

Valilik kararıyla kentteki tüm okullar 1 gün süreyle tatil edildi
img.egitimhane.com
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sıradan Biri

Depremin ne zaman olacağını bilmek önemli değil önemli olan o depreme dayanıklı evler yapabilmek. Saolsun vicdanı temiz müteahhitlerimiz o kadar güzel bina d... Devamını Gör

Özlem Ozlm

depreme uykuda yakalandim deprem oldugunu fark ettim ama ilk seferde kalkmadim ablam basimda ciglik atinca kalkmak zorunda kaldim 😂kalktigimda ablamìn disari... Devamını Gör