Ekranların En Genç ve En Umut Vaat Eden Jönü: Vatanım Sensin'in Ali Kemal'i Kubilay Aka

-

Dizi ve sinema oyuncularımız malum... İçlerinden yakışıklı olmayan yok!

İşte bu karizmatik ve yetenekli adamlarla dolu camiaya Kubilay Aka ile beraber taze bir kan geldi. Hem de resmen Külkedisi hikayesiyle!

Gelin bu gencoyu beraber tanıyalım!

Vatanım Sensin dizisi reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Bunda muhteşem yan karakterlerin başarısının da hatırı sayılır bir payı var!

Her bir yan karakterin ağırlığı, derinliği ve kendine has hikayeleri var. Genel Türk dizilerindeki gibi karikatürize edilip dekor gibi kullanılmaktan öte, üzerinde çok daha emek verilerek yaratıldıkları çok belli!

Dizinin en başarılı karakterlerinden biri de Ali Kemal...

Evet, bizce de çok yakışıklı! Hem de bu çocuğun yırtıcı, kıştırtıcı ve sert bir havası yok; yumuşak, huzur veren, hafif hüzünlü bir güzelliği var.

Daha dizinin ilk bölümünde çok ilgi çekti. Halit Ergenç'i olgun kategorisine aldığımızda, dizinin arzu nesnesi, biricik yakışıklısı Ali Kemal oluyor.

Ali Kemal, Vatanım Sensin'de, kimliksizliğin ve arayışın sembolü. Evlatlık olarak büyümüş ve kendisinin milliyetini dahi bilmiyor.

Dünyada nerede durduğunu, nereden geldiğini bilmeyen; varoluşsal sorunlarla boğuşan ve dizinin diğer orta yaşlı karakterlerine kıyasla dönemin ruhunu - modernizm ile gelen arayışı en iyi yansıtan karakterlerden biri. 

Kubilay Aka, öyle güzel bir oyunculuk çıkarıyor ki; gözlerinde o kaybolmuşluğu görebiliyorsunuz.

Küçük kız kardeşi vatanına ve kökenine, diğer kız kardeşi ise arzularına ve hayallerine sımsıkı bağlıyken; Ali Kemal'in bağlanacak bir şeyi yok.

Sadece kökenini ve kimliğini değil, kendi arzularını da arıyor. Çok derin, karmaşık bir karakter.

Sadece işgale ve zulme değil; hayatın ta kendisine isyan ediyor.

Duygusal derinliğinden dolayı onu mıymışık bir karakter sanmayın sakın. O bir delikanlı! Gençliğin verdiği öfke ile bazen kendini göz göre göre ateşlere atıyor. Kavgalara giriyor.

Aynı zamanda hüzünlü de bir aşık...

İmkansız bir aşkı var: aynı evde büyüdüğü fakat hiçbir kan bağı olmayan Yıldız'a deliler gibi aşık. Lakin asla ses çıkarmıyor. 

Sevdikleri için kendisini saniyesinde feda edebilecek kadar sevgi dolu ve aynı zamanda kendisinden de çoktan vazgeçmiş biri...

Biraz Hamlet, biraz Tyrion Lannister karışımı o...

Meyhanelerde içip içip, Yunan şarkıcı kadınlarla dertleşirken Hamlet; "evet ulan, piçim ben, piçim!" diye isyan edip elli kişiye saldırırken de Tyrion Lannister'ın o efsanevi konuşmasını hatırlatıyor.

Şahane bir karakter özetle! Gelecek bölümlerde de oldukça önemli bir karakter haline gelmeye başlayacak.

Şimdi gelelim bu karmaşık derin karakteri canlandıran oyuncunun gerçek kimliğine...

Böylesine bir karakteri canlandıran oyuncu hangi konservatuardan mezundur?

Ya da kaç yıllık oyunculuk deneyimi vardır dersiniz?

Cevap ilginç: Kubilay Aka hayatında ilk kez Vatanım Sensin'de oyunculuk yapıyor. Bu yönde hiçbir eğitim almamış henüz!

Daha önce kamera karşısına bile geçmemiş. Ufak reklamlarda rol almak, ajanslara kayıt olmak gibi şeyler özgeçmişinde yok!

Kubilay, Muğla-Milas Havalimanı’nda özel bir şirkette çalışırken seyahat işlemlerini yaptığı menajer Ufuk Ergin tarafından keşfedildi!

Ufuk Ergin gerçekten keskin gözlere sahip olmalı ki, Kubilay'daki cevheri dakikalar içerisinde fark edip ona bir teklif sunmuş...

Kubilay'ın Instagram hesabını alan menajer, genç adamı Vatanım Sensin dizisinin seçmelerine davet edince de Kubilay'ın hayatı değişmiş!

Öncesinde tıpkı "sen-ben" gibi sıradan bir hayat yaşayan gençti.

"İnanması çok zor, filmlerde görseniz “yok artık” dersiniz!"

Kubilay şansının bir anda böyle dönmesine hala şaşkın! Ama asla rehavete kapılmıyor ve yemesi gereken daha kırk fırın ekmek olduğunu düşünüyor. Gecesini gündüzüne katarak çok disiplinli bir şekilde çalışıyor.

"Görmesem, kim olduklarını bilmesem, birileri bana şaka yapıyor zannederdim. "

"Evim, işim, her şey yenilendi. Şimdi yolda yürürken tanımadığım insanların selamlarına, sevgi dolu bakışlarına tanık oluyorum. Ama biliyorum ki çok çalışmam gerek. Sadece kendime değil bana inanan herkese karşı sorumluyum..."

Kubilay Aka işte böyle sıradan bir hayat yaşayan gençti. Kick boks en büyük hobilerinden biriydi; şimdi dizideki dövüş sahneleri için özel eğitim alıyor.

"Bundan 30 yıl sonra ardıma baktığımda, bir günde değişen hayatıma ve bana sunulan armağana layık, iyi bir oyuncu olarak hatırlanmak istiyorum."

Ve sizi asıl şok edecek bilgiyi veriyoruz: Kubilay henüz 21 yaşında!

Yani 1995 doğumlu! 

Hem bu kadar deneyimsiz, hem bu kadar genç haliyle böyle bir rolün altından kalkabildiğine göre gelecekte çok daha güzel işler çıkaracağı aşikar!

Genç yakışıklıya bol şans diliyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz!

❤

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
katilicee

Nolur benide keşfedin ya :/ Ayrıca bu yakısıklıyı görür görmez ne bileyim cidden of çok karizmatik bakışları felan esmer... Şok oldum çok iyi performans gösteriyor. Bebegim tam da yaşın da bana göre gel bana

horusunsozu

Oğuz Yılmaz'ın bir şarkısı geldi aklıma "DÖKTÜR MUAZZEZ DÖKTÜR"... Yine Editörümüz Muazzez Beybituğ döktürmüş...

mr-nobadi

Bıktık aynı kasıntı tipleri başrollerde görmekten. güzel uşakmış.

witcher

Burak özçivit'in leğende çitilenmiş hali gibi.

mr-nobadi

Daha küçük, bir Burak Özçivit değil ama değişik bir havası var.

talha-alptekin1

ulan ben bu bebeden büyüğüm gel gelelim bebenin yeğeni gibi duruyorum where is adalet ya

fistikcisahap

hilalin dudaklarını büzüp ağladığı sahneler çok başarılı..

Görüş Bildir