Eğitimde Son Nokta: Anaokulunda Kuran Pastası!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Anaokulunda Kuran Pastası Kesiliyor, Lisede Namaz Ağacı Dağıtılıyor!

Anaokulunda Kuran Pastası Kesiliyor, Lisede Namaz Ağacı Dağıtılıyor!

Kuran kurslarına kayıt yaşının düşmesiyle ilgili tartışmalar sürerken MEB özel anaokullarında kaçak olarak Kuran dersi verilmesine göz yumuyor.

Cumhuriyet'in haberine göre, Bolu’da MEB onayıyla 3-5 yaş çocuklarına anaokulu eğitim öğretim hizmeti veren Özel Lale Bahçesi Anaokulu’nda öğrencilere kaçak olarak Kuran dersi verildiği öğrenildi. Her gün ayet ezberletilen, velilerine “evde de ezber çalışması talimatını” veren anaokulu öğretmenlerinin, öğrencilerin Arapça harf öğrenimi konusunda motivasyonunu artırmak için Kuran-ı Kerim pastası kestikleri belirtildi.

Eğitim-Sen’in aktardığı bilgiye göre, anaokulu öğretmeni ile öğrenci velileri arasında öğrencilerin defterleri üzerinde ayetlerin ezberlenmesine ilişkin bir iletişim kuruldu. Öğretmenlerin öğrenci defterlerine “derste ayetlerin kaç kez tekrarlandığını, evde kaç kez tekrarlanması gerektiğini” not aldı. Veliler de her gün yazılan notlara yanıt vererek ayet ve Arapça harf öğrenmeye talimatların yerine getirildiğini yazdı.

"Arkadaşlarına Kuran-ı Kerim pastası kestiğimi görünce isteği arttı"

Özel Lale Bahçesi Anaokulu öğretmeni, bir öğrencinin defteri üzerinden velisine her gün “Allahümme İnna Nesteinüke duasından 2 ayet yaptık. 3 defa tekrarlatalım”, “5 defa tekrar ettik, 3 defa tekrar ettirelim” gibi notlar iletti. Öğrenci velisinin her gün “Hocam hafta sonu hırçındı, 2 kez okuyabildik”, “Ben bilmiyorum diyor, okumuyor. Çok zorlarsam hiç okutamadım diye zorlamadım” gibi yanıtlar verdi.

Öğrenci defterinde veli öğretmene, “Hocam dersimizi yaptık. Harf öğrenmeye yaklaşımını bana bildirirseniz sevinirim. Hayırlı günler” notunu iletti. Öğretmenin ertesi gün verdiği yanıttaki “4 ayet yaptık, evde 4 defa tekrar ettirelim. Arkadaşlarına Kuran-ı Kerim pastası kestiğimi görünce isteği arttı” ifadeleri dikkat çekti.

Haberin Tamamı İçin:

Haberin fotoğrafı temsilidir, hobiriks.blogspot.com adresinden alınmıştır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir