Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eğitimde Haremlik Selamlık Dönem mi Geliyor?

-

Eğitimde Haremlik Selamlık Dönem Mi Geliyor?

Eğitimde Haremlik Selamlık Dönem Mi Geliyor?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz gün akil adamlarla yapılan toplantıda, Memur-Sen Genel Başkanı tarafından, çözüm süreci için Başbakan Erdoğan'a sunulan 36 maddelik rapordaki bazı maddeler tartışma yarattı.

Başbakan Erdoğan’a sunulan raporda dikkat çeken başlıklar arasında, ''Eğitim sisteminin, toplumun değerleriyle örtüşür bir uygulama içeriği kazanması adına karma eğitim mecburiyeti kaldırılmalı'' maddesi dikkat çekti.

Önce sivil itaatsizlik şimdi haremlik selamlık eğitm

Memur-Sen'in girişimleri ile başlayan ve yurt genelinde imza kampanyaları düzenlenen kıyafet özgürlüğü kampanyasının ardından sivil itaatsizlik uygulaması başlatan ve sendikaya bağlı memurlara kıyafet konusunda özgür olmaları talimatını veren Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'nun sunduğu raporda yer alan ''karma eğitim mecburiyeti kaldırılmalı'' maddesi bir çok tartışmayı da beraberinde getirdi.

‘Andımız retoriği uygulamasına son verilmeli’

Eğitimde karma eğitimin dayatma olduğunu savunan ve ‘haremlik selamlık’ bir sistemin toplumun değerleri ile örtüşeceğini öne süren raporda tartışma yaratan maddenin devamında; “eğitim kurumlarında 'Andımız' retoriği uygulamasına son verilmeli’’ ibaresi de dikkat çekti.

‘Okullarda mescid olmalı’

Kamuda kılık kıyafet özgürlüğü adına yurt çapında çalışmalar yürüten ve sendika üyesi memurları sivil itaatsizliğe yönelten Memur-Sen’in sunduğu raporda; “eğitim kurumları başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında namaz kılanların ihtiyacını karşılayacak yer tahsisi yapılmalıdır.’’ maddesiyle okullarda mescid tartışmasını tekrar gündeme getirdi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanRecep Tayyip Erdoğanmemur
Görüş Bildir