Eğer Bu Alışkanlıklardan 15/20 Yapıyorsan Kesinlikle Bir Daha Mutfağa Girmemelisin!

71PAYLAŞIM

Kendini iyi bir şef zannediyorsan yanılıyorsun!

1. Bu yanlış mutfak alışkanlıklarından hangilerini yapıyorsun?

Henüz kaynamayan suya makarnaları atarım.
Pişen bir yemeği kontrol etmek için fırının kapağını açarım.
Fırını önceden ısıtmadan yemekleri pişirmeye başlarım.
Pişirmeden önce etimi yıkarım.
Pişirmeden önce tavuğumu yıkarım.
Pişen makarnayı süzdükten sonra suyla durularım.
Bulaşık makinesine tahta kaşıkları atarım.
Bulaşık makinesine teflon tencere/tava atarım.
Lavaboya yemeklik yağları dökerim.
Tavayı yağsız bir şekilde önceden ısıtmam.
Eti dinlendirmeden işlem yaparım.
Yemek soğumadan buzdolabına direkt koyarım.
Aynı kaşıkla birçok yemeği aynı anda yaparım.
Makarna suyuna yağ koyarım.
Pirinci yıkamadan pilav yaparım.
Et pişmeden tuz atarım.
Mikrodalgada yumurta pişiririm.
Bir yemeği pişirmek için en yüksek ısı ayarını kullanırım.
Bütün tava çeşitlerinde metal kaşık kullanırım.
Beş saniye kuralına inanırım.

Eğer seçmek istediğin tüm şıkları seçtiysen,Sonucu görmek için yandaki butona tıkla!

Sonucu Göster

Adeta şef gibisin!

Seçtiğin alışkanlıklara göre sen adeta bir şef edasıyla mutfağını kullanıyorsun. Mutfakta uyulması gereken kuralların çoğuna hakimsin. Mutfakta vakit geçirmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve ortaya insanların seveceğini yemekler çıkarmayı çok seviyorsun. 

Bu işin okulunu okumasan da etraftan duydukların ya da okudukların kulağına küpe olmuş. Yemeğin aromasını nasıl sağlayacağını, ürünlerin tadlarını nasıl ağızda hissettireceğini çok iyi biliyorsun. Zararlı işlerden de kaçınıyorsun. Ne yapsan bir eğitim falan mı alsan? Ne dersin? :)

Olmasan da olur!

Seçtiğin alışkanlıklara göre sen kötünün iyisisin! Yani aslında mutfağa girsen de olur girmesen de arada kalmışsın. Mutfağa dair çok şey bilmiyorsun fakat bildiklerini de inkar etmemek lazım. Sadece daha çok bilgi edinmen ve mutfak kurallarına uyman gerekiyor. Her yerin kuralları ayrıdır. Öyle kafana estiği gibi yapamazsın. Değil mi? 

Birazcık mutfakta savruk gibisin. Yaptığın yemeğin üstüne çok düşmüyorsun. Karnının doyması senin için yeterli. Öyle "Her gün yemek yapayım, insanlar yemeklerimi beğensin." derdinde de değilsin sanırım. Neyse, mutfağa girmek istiyorsan biraz daha özenmelisin! Haydi görüşürüz. :)

Kesinlikle mutfağa adımını atma!

Seçtiğin alışkanlıklara göre sen mutfağın önünden bile geçme! Aman yarabbi senin gibi mutfaklara düşman olan birini daha görmedim. Bütün şefler şu an oturup kara kara mutfağı senin elinden nasıl alacaklarını düşünüyor. O derece kötüsün! Vallahi bana kızma. Ben buraya gerçekleri söylemek için geldim. Bir an önce ya mutfaktan çık ya da birilerinden birkaç bilgi öğren. 

Uğraştığın vakte, kullandığın yiyeceklere yazık yahu! Bırak güzel, bilgili ellerde yemeğe dönüşsünler. Acı biraz mutfağa lütfen. :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yaralikalp

Olmasan da olur!Seçtiğin alışkanlıklara göre sen kötünün iyisisin! Yani aslında mutfağa girsen de olur girmesen de arada kalmışsın. Mutfağa dair çok şey bilmiyorsun fakat bildiklerini de inkar etmemek lazım. Sadece daha çok bilgi edinmen ve mutfak kurallarına uyman gerekiyor. Her yerin kuralları ayrıdır. Öyle kafana estiği gibi yapamazsın. Değil mi? Birazcık mutfakta savruk gibisin. Yaptığın yemeğin üstüne çok düşmüyorsun. Karnının doyması senin için yeterli. Öyle "Her gün yemek yapayım, insanlar yemeklerimi beğensin." derdinde de değilsin sanırım. Neyse, mutfağa girmek istiyorsan biraz daha özenmelisin! Haydi görüşürüz. :)

queen_of_the_7_kingdoms

Ne sacma bi test!makarnanın arkasında bile soğuk suyla durulayın yazıyor,pismesinin durması ve hamur olmaması için,şimdiye kadar yapıyordum,top top yiyordum ayrica suyuna yağ da konur,bu da yazıyor ve gereklidir yapismaması,tane tane olması için.tavada yagla islem yapacaksam niye yagsiz isitayim ki,yagi dokerken beni yaksin diye mi?ayrica pirinci yikayip pilav yaptim,yumusadigi icin lapa oldu,gerek yok bence yikamaya.bence siz bilmiyorsunuz bu işi!..

ayse-erbas

5 saniye kuralına güvenim tam

merdanelisupurge

Olmazsam da olurmuşum demek ki ben yemek yaparsam zehirlenme olasılığı baya yüksek.

bronx_beats

Hiç birini işaretlemezsen şef oluyorsun.

Görüş Bildir