Görüş Bildir

etiket 'Efsanevi Lider Erdoğan, Yeni Lider Benim'

Anasayfa > Gündem

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dünkü bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti’nin liderinin kendisi mi Cumhurbaşkanı Erdoğan mı olduğu yönündeki soru üzerine “Evet, AK Parti siyasetinin 13 yıllık başarı hikâyesinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ben, efsanevi bir kurucu liderden liderliği devraldım' dedi. Konuşmasında muhalefeti eleştiren Davutoğlu, 'Külliyeyi tartışmaktansa 2019 seçimlerine iyi hazırlanın. Bu sefer cesaret gösterin, kendinize güvenin, meydana çıkın. Kazanın seçimi, orada siz oturun. Bu kadar basit' diye seslendi.

Başbakan Davutoğlu, dün Meclis Genel Kurulu’nda bütçenin tümü üzerindeki görüşmelerde hükümet adına konuştu. 

Hazırladıkları bütçenin odağında insan olduğunu kaydeden Davutoğlu, demokrasinin önemine vurgu yaptı. Ankara saldırısı sonrasında TBMM’nin açık kalarak çalışmasına ara vermediğine dikkat çeken Davutoğlu, insan ve adalet odaklı bir politika takip ettiklerini söyledi.

Kendisinin parti genel başkanlığına gelişinde kaset oyunlarının olmadığını söyleyen Davutoğlu, “Ben partimin bütün delegelerinin oylarıyla efsanevi bir kurucu liderden liderliği devraldım, liderliğin gereğini her an yaparım” dedi.

"Başarı hikayesinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır"

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ün, AK Parti grubuna yönelik “Lideriniz kim? Cumhurbaşkanı Erdoğan mı Başbakan Davutoğlu mu? Buna karar verin” yönündeki eleştirilerine cevap veren Davutoğlu, “Şimdi, bu vesileyle, yeri geldiği için, bakınız, ben herhangi bir arkadaşımın benim yanımda bir başka genel başkana nezaketsiz bir üslupla soru sormasına izin vermem. Zaten arkadaşlarımız böyle bir şey yapmaz -ben sizleri biliyorum- ama grup başkan vekiliniz döndü, ‘AK Parti'nin lideri kim?’ diye sordu ben buradayken. Haddi değil, bu soru onun haddi değil. Böyle bir şey söylemek istemezdim ama madem ki kapıyı siz açtınız, buyurun, meydan burası; evet, AK Parti siyasetinin 13 yıllık başarı hikâyesinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan.” ifadelerini kullandı. Davutoğlu’nun bu sözleri üzerine AK Parti grubu sıralarından ‘bravo’ sesleri yükselirken,AK Partili tüm milletvekilleri ve bakanlar, ayakta alkışladı.

'Liderliğe gelişimde kaset oyunları olmadı'

Davutoğlu, devamında “Ve ben 13 yıllık genel başkanlık görevinden sonra, kurucu liderlikten sonra parti liderliğini kendisinden ilk olağanüstü kongremizde -bizde öyle sık sık kongreye ihtiyaç kalmaz- ‘vefa kongresi’ adını verdiğim, benim kendisine ithafen ‘Bu bir veda değil, vefa kongresi’ dediğim kongrede onurla delegelerimizin tamamının oyunu alarak partinin yeni lideri olarak seçildim. Şimdi, şunun için bunu söylüyorum: Ben partimin bütün delegelerinin oylarıyla efsanevi bir kurucu liderden liderliği devraldım, liderliğin gereğini her an yaparım. Benim liderliğe gelişimde kaset oyunları olmadı, olmayacak.” diye konuştu.

"Seçimi kazanın Külliye'de siz oturun"

"Seçimi kazanın Külliye'de siz oturun"

Davutoğlu, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın maliyetini sorması üzerine ise şu şekilde cevap verdi: “Bu külliye, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi milletin malıdır. Biz hiçbir yere babamızdan miras gelmedik. Cumhurbaşkanımız bir reisin, bir kaptanın oğlu; ben bir esnafın oğluyum. Bizde aristokrat yollardan gelenler yok, biz milletten güven ala ala bu yolları kat ettik. Ve bir gün gelecek Cumhurbaşkanımız da kendisinden sonraki Cumhurbaşkanına orayı onurla devredecek. Şimdi, fark şu: Siz 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendiniz cesaret edemediniz, meydana çıkamadınız, bir çatı aday buldunuz, bir işe yaramadı. Şimdi size söylüyorum: Külliyeyi tartışmaktansa 2019 seçimlerine iyi hazırlanın, bu sefer cesaret gösterin, kendinize güvenin, meydana çıkın, kazanın seçimi, orada siz oturun, bu kadar basit.”

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
277
176
105
20
19
8
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Dawkins06

İngilizce Almanca bilen Profesör , beginner seviye ingilizce bile bilmeyen bir imamın elinde oyuncak oluyor.. Türkiye düzeninin özeti budur..

Tolga Eser

ingilizce bilmemek cok buyuk bır ayıpmı?

Ashirogi Muto

Lider dediğin Atatürk gibi olur. Sizden anca çoban olur.