Efsane Dizi Avrupa Yakası Oyuncularının Son Hallerini Görünce "Vay Be!" Diyeceğiniz Kesin!

751PAYLAŞIM

Yıllar ne kadar da çabuk geçiyor. Dizinin ilk yayınlanma tarihi 2004 desek inanır mısınız? O zamandan bu yana bazı oyuncular çok değişmiş, bazılarını ise yıllar teğet geçmiş. Gelin birlikte bakalım...

1. "Aslı yeeevrum" olarak tanıdığımız Gülse Birsel

Gülse Birsel'i ekranlarda Jet Sosyete ile görüyoruz aslında, kendisine çok uzak kalmadık. Ama kızıl peruk ve takma dişler sayesinde de gerçek halini görmeyeli epey olmuştu.

2. Volkan Sütçüoğlu olarak hafızamıza yer eden Ata Demirer

Ata Demirer'in Instagram hesabını takip edenler, ne kadar deniz sevdalısı olduğunu bilirler. Adam gerçekten güzel yaşıyor. Sakallara aklar düşse de bizim için hala aynı.

3. "Fotosentez Güzeli" Yaprak'ı canlandıran Hale Caneroğlu

Kızıl saçlı güzelimiz Yaprak'ı görmediğimiz zamanlarda hayatında çok şey değişti. Mesela artık bir kız annesi ve oyunculuğu bıraktı, yaşam koçluğu yapıyor.

4. Şuh Fatoş'u canlandıran Şenay Gürler

Şu kadının güzelliği için ne desek az. Şenay Gürler şu an hala oyunculuğa devam ediyor. Gördüğünüz gibi yıllar ondan neredeyse hiçbir şey götürmemiş.

5. Soldan soldan gelmeleriyle meşhur İfot'u canlandıran Hümeyra

Hümeyra bir okul, bir efsanedir. İffet Sütçüoğlu karakteri ona çok yakışmıştı ama ona ne yakışmıyor ki zaten? Hem ses sanatçısı hem de oyuncu olan Hümeyra şu aralar neler yapıyor bilmiyoruz ama ara ara ekranlarda görüyoruz kendisini.

6. Aslı'nın yakışıklı ve biraz da cins sevgilisi Cem'i canlandıran Levent Üzümcü

Levent Üzümcü'yü sosyal medyadan takip edenler mutlaka vardır çünkü kendisi aktif bir şekilde Twitter kullanıyor. Oyunlarına devam eden Üzümcü ayrıca yazdığı kitaplarıyla da gündemde.

7. "Esrarengiz gördüm kendimi" laflarıyla akıllara anlık durgunluk yaratan Kubilaylay ya da gerçek ismiyle Vural Çelik

Kubilay Peynircioğlu, hatırlarsanız Yaprak'ın kronik nişanlısıydı. Sürekli "... gördüm seni" şeklinde tanımlaları vardı. Hatta bir de onun ikizi Gülenay Abi vardı ve derdo bir insandı. Vural Çelik oyunculuk yapmaya devam ediyor bu arada.

8. Fatoş'un tutkulu ve ergen sevgilisi Tanrıverdi'yi canlandıran Sarp Apak

Sarp Apak neyse ki hep gözümüzün önünde de özlemeye fırsat bulamıyoruz. Onun da hafiften alnı biraz rahatlamış görünüyor. Olsun olsun, seviyoruz seni Sarp'cım.

9. Her ofiste mutlaka bulunması gereken Şesu'ya hayat veren Bülent Parlak

Bülent Parlak'ın ince bıyıklı, uzun saçlı Zorro görüntüsüne alışmışız, son halini görünce epey şaşırdık. O da hala oyunculuk yapmaya devam ediyor.

10. "Hormonlaaaar bebeğim" gibi laflarıyla 7/24 flört etme kapasitesine sahip Monşer Bülent Onaran ya da gerçek adıyla Rutkay Aziz

Fularıyla olsun, sağa sola "Moron bu" demesiyle olsun elindeki şarap kadehiyle en çok sevdiğimiz karakterlerden biridir Rutkay Aziz. Çok büyük bir oyuncu gerçekten, yaşayan efsanelerden. Tiyatrodan mutlaka kopmamıştır ama torun sevdiğinden de neredeyse eminiz.

11. İmkansız aşkını peşinden bir ömür koşan Tacettin Baklavacıoğlu'nu canlandıran Veysel Diker

Veysel Diker de yıllara şakaklarındaki beyaz saçlarla yakalanmış. Şu an kendisi tek kişilik oyunlarıyla sahnelere çıkıyor.

12. Ne iş yaptığı belli olmayan Sütçüoğlu'nın kuzeni Sacit Kral

Tolga Çevik'i kıvrak zekası ve hazır cevaplarıyla çok seviyoruz. Zaten o da Arkadaşım Hoşgeldin ile bizi mutlu etmeye devam ediyor.

13. "Akaaabinde" deyişi kulaklarımızdan gitmeyen Makbule Kral yani Hasibe Eren

Buran Altıntop'un bir türlü kabul edemediği nişanlısı Makbule'yi Hasibe Eren canlandırıyordu. Hasibe Eren'i Jet Sosyete dizisiyle ekranlarımızda hala görüyoruz.

14. Durmadan "Oha falan olan" zengin kızı Selin'e hayat veren Evrim Akın

Evrim Akın sanki yıllar geçtikçe daha da gençleşmiş gibi. Ocak 2019'da Güldür Güldür Show ekibine katıldı kendisi.

15. "Bir Burhan Altıntop kolay yetişmiyi" gerçeğini tokat gibi suratımıza çarpan Engin Günaydın

Ya bu adamı nasıl öveceğiz ben bilmiyorum gerçekten. Her karakterine, her haline siz de benim gibi hastaysanız elime mum dikin! Engin Günaydın'da şakaklarındaki beyazlıktan ve hafif saç dökülmesinden başka bir değişiklik yok ve zaten bunlar da kimsenin umrunda değil. Aşığız sana Reyiz!

16. "Rahat mısın sen angut!" gibi laflarla insanı dayak yemişten beter eden Şahika Koçarslanlı ve durup durup "Hoşşik" diyen Dilber Hala'yı canlandıran Binnur Kaya.

Ben gerçekten Binnur Kaya'ya sevgimi tarif edecek kelime bulamıyorum. Her rolü insan bu kadar başarılı mı oynar, hep mi kendine aşık eder! Gönlümüzün en güzel yerindeki Binnur Kaya da elbette oyunculuğa devam ediyor ama onu daha çok ekranlarda görmek istiyoruz, koşarak ona sarılmak istiyoruz.

Açıkçası bu zamana kadar gelmiş geçmiş en güzel yerli dizilerden biriydi Avrupa Yakası. Ne yalan söyleyelim, vallahi özledik!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oktay-yazici

:))))) "Sen şu YALAN DÜNYA'm da kurduğum en güzel hayalimdin AVRUPA YAKASI." - Gülse Birsel öyle iki dizi yaptı ki , bundan sonra ki tüm diğer dizilerin işi gerçekten çok zorlaştı. Bu iki dizi şayet İngilizce olsaydı , dünya rekorlarını alt-üst ederlerdi çoktan. :)))))

gamze-oznalbant

Bir Tatlı Hayat bir de Avrupa Yakası,abuk sabuk diziler yerine tv kanalları şu iki dizinin tekrarını verse,insanların da azıcık yüzü gülse...

Gizli Kullanıcı

aynen,tatlı kaçıklar da komikti,ayrılsak da beraberiz vs..

ahmet-attonu

gaffur bambaşka

hikmet-emin-aksoy

Bülent Polat olacak..PARLAK değil..

svep

şu dizi de en sinir olduğum cemdi.

Görüş Bildir