Efkan Ala'dan 1 Mayıs Açıklaması: 'Taksim Kutlama Yeri Değil'

 > 
54PAYLAŞIM
Efkan Ala'dan 1 Mayıs Açıklaması: 'Taksim Kutlama Yeri Değil'

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili "Taksim kutlama yeri değil. Esnafın ve şehrin zarar görmemesi önceliğimiz var. Taksim'de kutlama olduğu zaman 15 milyon insanın seyhat özgürlüğü kısıtlanıyor" dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala gazetecilerin sorularını cevapladı. Ala, 1 Mayıs kutlamaları ve MİT yasası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

1 Mayıs için Taksim'de kutlamaya izin verilmeyeceğini belirten Ala "1 Mayıs’ın doğru dürüst bir biçimde, Vali’nin belirlediği bir yerde kutlanmasını istiyoruz. Seçebilirler, Yenikapı var Maltepe var" dedi.

İşte Bakan Ala'nın açıklamalarından satırbaşları;

"1 Mayıs için yasaklama yok. Taksim kutlama alanı değil. Yenikapı, Maltepe’dir. Başka bir sendikamız da Kadıköy’de kutlayacak. Neden Yenikapı'ya gidilmiyor. Orası da merkez değil.  Planlar yapılırken onlarca şey göz önüne alınır. Taksim'de kutlama olduğunda bütün İstanbul duruyor. 15 milyonun seyahat özgürlüğünü kısıtlıyorsunuz Yenikapı da Maltepe’de.. Artık İstanbul’da şehrin merkezi diyemeyeceğimiz yer var mı.

"VALİ’NİN BELİRLEDİĞİ YERDE KUTLANACAK"

1 Mayıs’ın doğru dürüst bir biçimde, Vali’nin belirlediği bir yerde kutlanmasını istiyoruz. Seçebilirler, Yenikapı var Maltepe var.

MİT YASASI

Komisyon oluşturuldu. Bu komisyon istihbarat birimlerinin faaliyetlerini gözden geçirecek. Attığınız olumlu bir adımı sanki daha önce Türkiye açıkmış, şeffafmış gibi savunmaya geçiyorlar. Biz darbe mevzuatlarının ortaya koyduğu düzeni demokratikleştiriyoruz.
Bunu anlamakta bazı eskiye kodlanmış zihinler zorluk çekiyor ama anlayacaklar. Biz sistemin merkezine parlamentoyu oturtmak zorundayız

MİT TIRLARI SORUŞTURMASI

200’ye yakın, 198 konuda soruşturma devam ediyor. İdari ve adli süreçler devam ediyor. Her gün belki onlarcası oluyor ama sizin onlardan haber alma imkanınız olmuyor.

"ANA MUHALEFET LİDERİNE YAPILAN SALDIRI AĞIR BİR SALDIRIDIR"

Kılıçdaroğlu’na arayıp geçmiş olsun dileklerimi iletmiştim. Biz hassasiyetle üzerinde duruyoruz. Ana muhalefet liderine yapılan saldırı ağır bir saldırıdır. Bunu nefretle ve şiddetle kınıyorum. Son derece ciddiyetle, en ufak bir soru işareti kalmayacak biçimde araştırıyoruz. Aydınlanacak."

haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir