Edward Snowden'ı Anlatan 3 Kitap 1 Film Geliyor

 > -

Edward Snowden'ı Anlatan 3 Kitap 1 Film Geliyor

Edward Snowden'ı Anlatan 3 Kitap 1 Film Geliyor

Amerika Birleşik Devletleri istihbarat servislerinin telefon kayıtlarını ve internet faaliyetlerini izlediği yolundaki gizli bilgileri sızdıran eski CIA çalışanı 29 yaşındaki Edward Snowden’ın hayatına dair 3 kitap yayınlanacak. Kitapların yanı sıra bir de filminin yapılacağı konuşuluyor.

ABD’li istihbarat uzmanı Edward Snowden hakkında, üç yazar çalışmaya devam ediyor. ITAR-TASS ajansının verdiği habere göre önümüzdeki yılın mart ayında piyasaya İngiliz gazeteci Glenn Greenwald imzalı bir kitap çıkacak. Snowden, elindeki tüm gizli belgeleri The Guardian için çalışan bu gazeteciye devretmişti.

Snowden hakkında bir başka kitabı, The Guardian’ın köşe yazarı Luke Harding yazıyor. İngiliz basını, duruma yakın bir kaynağa dayandırdığı haberinde, Greenwald ve Harding’e ait eserlerin aynı zamanda basılacağını bildirdi.

Üçüncü kitabı ise blog yazarı ve The Washington Post gazetesinin eski muhabiri Barton Gillman yazıyor. The Washington Post, Snowden’ın sunduğu gizli belgeleri açıklayan bir diğer gazeteydi.

Snowden’ın hayatını anlatan filmi kimin çekeceği ise henüz belli değil.

Zete

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriİngiltereKitap
Görüş Bildir