Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Edebi Zevkine Göre Ruh Yaşını Söylüyoruz!

-

Kitap kurtlarının bayılacağı bir testle daha karşınızdayız! Olayımız şu; sorulara göre en uygun cevabı işaretleyin ve bakın ruh yaşınız kaç çıkacak! Şıklar arasında seçim yapmakta epey zorlanacağınızı şimdiden garanti edebiliriz.

1. Edebiyatın hangi türü daha çok ilgini çekiyor?

2. Şiirlerini okumaktan en çok keyif aldığın şair hangisi?

Nazım Hikmet
Cemal Süreya
Atilla İlhan
Necip Fazıl
Orhan Veli
Ahmed Arif
Can Yücel
Ahmet Telli
Özdemir Asaf

3. Ruhuna en çok hitap eden Rus Edebiyatı klasiği hangisi?

Suç ve Ceza
Anna Karenina
Babalar ve Oğullar
Ölü Canlar
Ana
Karamazov Kardeşler
Savaş ve Barış
Oblomov
Yüzbaşının Kızı

4. Çocukken okuduğun ve hala unutamadığın kitap hangisi?

Şeker Portakalı
Küçük Prens
Çocuk Kalbi
Pollyanna
Dünyanın Merkezine Seyahat
Pembe İncili Kaftan
Küçük Kara Balık
Don Kişot
Gulliver'in Seyahatleri

5. Bu yazarlardan en beğendiğin hangisi?

Sait Faik Abasıyanık
Sabahattin Ali
Rıfat Ilgaz
Nazlı Eray
Reşat Nuri Güntekin
Tomris Uyar
Adalet Ağaoğlu
Ahmet Büke
Yılmaz Güney

6. Şimdiye kadar yazılmış en iyi distopya eseri hangisi?

1984
Dava
Cesur Yeni Dünya
Ben Robot
Fahrenheit 451
Damızlık Kızın Öyküsü

7. Son olarak bu romanlardan sadece birini seçmeni istesek ilk tercihin hangisi olurdu?

Kırmızı Saçlı kadın
Kürk Mantolu Madonna
1984
Tutunamayanlar
Aylak Adam
Fareler ve İnsanlar
Yüzyıllık Yalnızlık
Puslu Kıtalar Atlası
Bizim Büyük Çaresizliğimiz

Senin ruhun 19 yaşında!

Verdiğin cevaplara göre senin ruh yaşın 19. Eline geçen her şeyi okumak, yeni ufuklar kazanmak için can atıyorsun. Her okuduğun hayatına yeni bir pencere açıyor, hayallerini genişletiyor. Gerçek yaşın kaç olursa olsun, "ne güzel şeysin sen hep yaşın 19" diyoruz!

Senin ruhun 21 yaşında!

Verdiğin cevaplara göre senin ruh yaşın 21. Edebiyata karşı boş değilsin. Sağlam bir edebiyat altyapın ve edebi zevkin var. Belli ki fırsat buldukça da üstüne koymak sana heyecan veriyor. Tam bir kitap avcısı olmalısın :)

Senin ruhun 25 yaşında!

Verdiğin cevaplara göre senin ruh yaşın 25. Yolu neredeyse yarılamışsın. Dünya klasikleri ve edebiyatımızda kilometre taşı olmuş birçok eseri okumuş olduğun su götürmez bir gerçek. Sana sorsak "Birkaç kitap okumuştum" diyecek kadar mütevazısın. Bu da öğrenme aşkını ve olgunlaşmaya başladığının göstergesi!

Senin ruhun 27 yaşında!

Verdiğin cevaplara göre senin ruh yaşın 27. Edebiyat konusunda belli bir seviyenin üstündesin. Klasikleri belki de birkaç defa okumuş olabilirsin çünkü her kitabı birkaç yılda bir okumanın verdiği hazzı çok iyi biliyorsun. Arkadaşların senden epeyce kitap tavsiyesi istiyor olmalı!

Senin ruhun 33 yaşında!

Verdiğin cevaplara göre senin ruh yaşın 33. Yaşadıklarının seni yormasının yanı sıra edebiyat hayatına o kadar hakimsin ki edebi bir tartışma hakkında saatlerce aralıksız konuşabilecek kadar materyale ve fikre sahipsin. Arkadaş çevrende edebi zevkine ve görüşlerine fazlasıyla güveniliyor!

Senin ruhun 41 yaşında!

Verdiğin cevaplara göre senin ruh yaşın 41. Artık neredeyse okumadığın kitap kalmamış olsa da sürekli öğrenmeye açık birisin. Artık o kadar demini almışsın ki belki de yavaş yavaş bir şeyler yazmaya ve yazdıklarını beğenisine güvendiğin arkadaşlarına sunmanın vakti geldi!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
4hunnid

bunların hiç birini okumadım lan işaretleyecek şey bulamadım :D

pnbulut

27 yaş

aliyeffa

Helall. Dogru ) >>>>>>>>>> Senin ruhun 19 yaşında! Verdiğin cevaplara göre senin ruh yaşın 19. Eline geçen her şeyi okumak, yeni ufuklar kazanmak için can atıyorsun. Her okuduğun hayatına yeni bir pencere açıyor, hayallerini genişletiyor. Gerçek yaşın kaç olursa olsun, "ne güzel şeysin sen hep yaşın 19" diyoruz!

irem-ayaz2

ne güzel şeysin sen hep yaşın 19

rewad-memmedov

Verdiğin cevaplara göre senin ruh yaşın 21. Edebiyata karşı boş değilsin. Sağlam bir edebiyat altyapın ve edebi zevkin var. Belli ki fırsat buldukça da üstüne koymak sana heyecan veriyor. Tam bir kitap avcısı olmalısın :)

Başlıklar

Kitap
Görüş Bildir