Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

E-Ticaret Siteleri İçin Seo 2013

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

E-Ticaret Siteleri İçin Seo 2013

E-Ticaret Siteleri İçin Seo 2013

E-ticaret siteleri için seo 2013

2013 yılı için güncellenmiş Seo ipuçları bu yazının ana konusu oalcaktır. E-ticaret dendiğinde başarının iki kritik etken SEO ve SEM’dir. bu ikisi atbaşı giderler bir çok SEO uzmanı SEM’in faydasız ve maliyetli olduğunu düşünse de ben aynı kanıda değilim. E-ticaret siteniz varsa ADwords kullanmalısınız. Hatta Sertifikalı tam zamanlı adwords danışmanı çalıştırmalısınız. Peki işin SEM kısmını marketingçilere bırakalım:) biz işimize bakalım!

Bizim için yeni nelerin var dediğinizi duyar gibiyim! Hemen başlayalım

e-ticaret siteleri için seo 2013 Ürünleriniz için videolar ekleyin kullanıcı satın alacağı ürünün videosunu sizin sitenizden çıkmadan incleyebilsin böylece müşteri şöyle bir gezip geleyim derdinden kurtulacak ve müşteri kaçırma riskiniz azalacak aynı zamanda müşteri satın alacağı ürünü izleyip dinleyebileceği için kendini daha iyi ve güvende hissedecek Tabi her ürün için video kim uğraşır onla diyorsanız en azından sizin için dönüşümü yüksek önemli ürünlere odaklanabilirsiniz. Sitenizde online bir müşteri temsilcisi bulundurmanız ve alıcının anlık olarak onunla yazışabilmesi sitenize + puan kazandıracaktır. Ayrıca üyeler arasında canlı sohbet imkanı sunarsanız da hiç fena olmaz. Sanalpazar.com bunun güzel bir örneğini yapmış. Hız önemli ydi ancak 2012′den sonra çok daha önemli hale geldi. ne olursa olsun sitenizin hızlı açılmasını sağlamak zorundasınız. bu konuda taviz vermemelisiniz. Çünkü hız konusunda verilen tavizler hep birikir ve siteyi daha da yavaş hale getirir. her şeyi optimize edin. minicik bir butonu bile… Anahtar Kelime oranı’ na dikkat edin. Yabancıların Keyword Density dedikleri bu kavram da oldukça önemli Çünkü sattığınız ürün neyse onu anlatan bir içerik ve onu tam olarak ifade eden bir başlık kullanmanız gerekiyor. aksi takdirde – Puan alırsınız. Fazla anahtar kelime kullanımı sitenizi yükseltmez düşürür. Bu 2 sene önce böyle değildi Ama artık sitelerin sadece kullanıcılar için yapılması gerekliliğini Google örümcekleri algılayabiliyor. Mobil ve tabletten uzak kalmayın . alışveriş artık mobile ve tablete kayıyor bu alanda kendilerini geliştiremeyenler ve altyapılarını bu gelişim sürecine göre entegre edemeyenler oyundışı kalacaklardır. Sosyal Medya manyağı olun. Ticareti güzel kılan şey alınan şeyin yeni olmasıdır. İnsanlar yenilerii yani cicilerini başkalarına göstermek ister. Bu içgüdüsel duyguyu kullanmalısınız. her resmi her ürünü her markayı sosyal medyada kullanın. Ancak milleti bezdirmeden hediyeler dağıtarak bu işi yapın. kolay katılabilinen yarışmalarla site hesaplarınızı güncel ve sistematik kümülatif ilerleyen bir dev bir profile dönüştürün. Site gezilebilir , birkaç tıkla istenilen yere gidilebilir olsun. müşteri kıyaslama yapabilsin Müşteri kaydı alırken çok fazla bilgi istemeyin mail isim soyisim gibi öz bilgileri alın satış gerçekleşmeden önce adres bilgisi isteyin. bu üye sayınızın hızlı artmasına neden olacaktır. Müşteriyi anlayın, ne alır ne ister farkına varın. Bedava kargo, Morhipo’nun yaptığı gibi minik bir lokum hediyesi. mail hesaplarına tanımlanmış 10 liralar vb işe yarayacak yöntemlerdir. Ucuz olmayın ama pahalı da olmayın Son birkaç maddeSEO’nun dışına çıktı ama olsun Alıcı eğilimlerinin işlenmesi de bir nevi seodur diyebiliriz. Ayrıca sürekli belirttiğimiz içeriklerin özgün olması, link yapıların, SEF link olması, nofollow tagının canonical url’nin kullanılması, resimlerin ve CSS’nin optimize edilmiş olması gibi önemli faktörleri de önceden olduğu gibi işimdi de sıralayabiliriz.

umarım “ e-ticaret siteleri için seo 2013″ yazımızı beğenmişsinizdir. Sizin de SEO Fikirleriniz varsa hemen aşağıdan paylaşınız. Bol satışlar.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindSosyal Medya
Görüş Bildir