Duyu Dışı Algı Analizine Göre Altıncı Hissinin Ne Kadar Geliştiğini Söylüyoruz!

4.4bPAYLAŞIM

Hemen hemen hepimiz hayatımızın bir evresinde olacakları önceden hissettiğimize dair bir izlenime kapılmışızdır, peki sen altıncı his kavramının alanına giren bu konuda ne kadar iyisin?

1. Duyusal Sızıntı Analizi

Duyusal sızıntı analizleri sırasında incelenen temel konu başlıkları şöyle:

  • Aklıma gelen birinin tam aynı günde aradığı olmuştur.

  • Zaman zaman dejavu yaşarım.

  • Yolda yürürken arkamdan birinin geldiğini doğru hissedebildiğim olmuştur.

  • İnsanların iyi veya kötü olduğunu rahatlıkla anlayabilirim.

  • Rüyalarım sık sık doğru çıkar.

  • Karar almadan önce mantığıma değil, duygularıma güvenirim.

Bu yargılardan kaç tanesi senin için de geçerli?

2. "Gelecek" kavramı senin için ne ifade ediyor?

3. Şimdi sağ beyninizi kullanmada ne kadar iyi olduğunuzu analiz edelim, bu görseli 10-15 saniye detaylı şekilde inceleyin.

Görsele bir nevi gizlenmiş olan kuru kafa figürü ne kadar sürede dikkatinizi çekti?

4. En eski ve en güçlü duygularımızdan olan korkuya yönelip bilinçaltını analiz edelim. Bunlardan hangisi seni daha çok korkuturdu?

Tek bir kişi tarafından bile sevilmeme, yalnız kalma
Bilinç açık şekilde komaya girme, zihinde sıkışıp kalma
Sevdiğin bir insanın ölümü
Bir sabah uyanıp sevdiğin herkesi ve her şeyi unutmuş olmak

5. Hareket Yanılsaması

Bir okçu hayal edelim. Bu okçu, oklarından birini atıyor olsun. Fizik kurallarına göre okun hareket ediyor olarak nitelendirilebilmesi için sürekli olarak konumunu değiştirmesi gerekir. Yaydan çıkan ve ilerleyen bu ok, zaman içindeki her anda belirli bir konumdadır. Eğer an belirli, tek bir nokta ise o anda okun hareket etmeye zamanı yoktur ve durağandır. Bu nedenle gelecek anların hepsinde de durağan yani hareket etmeyen şekilde olması gerektir. Böylece ok her zaman durağandır ve hareket etmez; dolayısıyla fiziksel açıdan hareket imkânsız bir kavramdır.

Bu paradoksu nasıl açıklarsınız?

6. Zihinsel yönlenimizin nasıl işlediğini anlamaya çalışalım. Durdurulamaz bir cisim hareket ettirilemez bir cisme çarparsa ne olur?

Hareket ettirilemeyen cisim hareket eder
Durdurulamaz olan cisim durur
Durdurulamaz cisim durur, hareket ettirilemez cisim hareket eder
Birbirlerini nötrleyerek yok olurlar

7. Zihni biraz serbest bırakalım. Bu görsel en fazla hangi rengi çağrıştırıyor sana?

8. Son olarak, senin zihninde his kavramının tanımı nasıldır?

Fiziksel duyu sınırlarını yerle bir etmişsin!

Karşımızda 6. his konusunda adeta doktora yapmış bir bünye görüyoruz! Hislerin oldukça güçlü, bu nedenle de öngörülerinin pek çoğu harfi harfine doğru çıkıyor. Sana yakın olan insanlar da sık sık senin fikirlerine başvuruyor ve söylediklerine güvenme eğiliminde oluyorlar. "Ben demiştim", "Böyle olacağını biliyordum", "İçime doğmuştu zaten" gibi cümleler adeta hayatının özeti olmuş. Geleceği resmen herkesten bir adım önce yaşıyorsun. Tüm bu özelliklerin nedeniyle de hislerin çoğu zaman mantığından ve düşüncelerinden önce geliyor.

Duyusal algıların üst boyutlara ulaşmış!

İşte huzurlarınızda geleceği adeta şimdiye taşıyan bir kişi! Bir şeyleri hissetme konusunda senden iyisi yok, bu sadece gelecekteki olacak olayları kapsamıyor üstelik; etrafında gerçekleşen olayların perde arkasını veya çevrendeki insanların gerçek yüzlerini de çok net şekilde hissedebiliyorsun. Bu özelliğin sayesinde çoğu olayı lehine çevirebiliyor, kimlerden dost kimlerden düşman olacağını kusursuz şekilde sezebiliyorsun. Seni kandırmak da bir hayli zor, en keskin yalanları bile 5 km öteden yakalayabiliyorsun! Bu inanılmaz güçlü hislerini hayatına tamamen yerleştirmişsin, içine doğan şeylere son derece güveniyorsun!

Somut algılamanın uzmanı olmuşsun!

Senin için 6. his kavramı soyut olmaktan ziyade tamamen mantıksal temellere dayanıyor. Bu nedenle bilinenin aksine çok daha özel bir 6. his geliştirdiğini söyleyebiliriz; nitekim senin için bu kavram apayrı bir durum olmaktan ziyade, temel fiziksel duyuların en iyi şekilde kullanımının mantık ile sentezlenmiş hali durumunda. Zihinsel olarak olaylara bakış açını son derece geliştirebilmişsin, bundan dolayı da çevresel etkenler üzerinde yapabildiğin keskin gözlemlerini yorumlayarak olabilecek olası gelişmeleri neredeyse kusursuz şekilde tahmin edebiliyorsun. Bu da insanlara senin çok güçlü hislerinin olduğunu düşündürtüyor, gerçekte ise tüm bu öngörülerin çok üst düzey bir mantıksal eleme süreci ve keskin bir zekanın birleşimi!

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
clark_kent

İşte huzurlarınızda geleceği adeta şimdiye taşıyan bir kişi! Bir şeyleri hissetme konusunda senden iyisi yok, bu sadece gelecekteki olacak olayları kapsamıyor üstelik; etrafında gerçekleşen olayların perde arkasını veya çevrendeki insanların gerçek yüzlerini de çok net şekilde hissedebiliyorsun. Bu özelliğin sayesinde çoğu olayı lehine çevirebiliyor, kimlerin dost kimlerin düşman olacağını kusursuz şekilde sezebiliyorsun. Seni kandırmak da bir hayli zor, en keskin yalanları bile 5 km öteden yakalayabiliyor sun! Bu inanılmaz güçlü hislerini hayatına tamamen yerleştirmiş sin, içine doğan şeylere son derece güveniyorsun!

yagmur-colak2

Fiziksel duyu sınırlarını yerle bir etmişsin! Fiziksel duyu sınırlarını yerle bir etmişsin! Karşımızda 6. his konusunda adeta doktora yapmış bir bünye görüyoruz! Hislerin oldukça güçlü, bu nedenle de öngörülerinin pek çoğu harfi harfine doğru çıkıyor. Sana yakın olan insanlar da sık sık senin fikirlerine başvuruyor ve söylediklerine güvenme eğiliminde oluyorlar. "Ben demiştim", "Böyle olacağını biliyordum", "İçime doğmuştu zaten" gibi cümleler adeta hayatının özeti olmuş. Geleceği resmen herkesten bir adım önce yaşıyorsun. Tüm bu özelliklerin nedeniyle de hislerin çoğu zaman mantığından ve düşüncelerinden önce geliyor.

osuran-boga03

Fiziksel duyu sınırlarını yerle bir etmişsin!

seviname

duygusal algıların üst boyutlara ulaşmış ki bu doğru

yarligan

#6 cevapları arasında; durdurulamaz cismin, hareket ettirilemez cisme çarpıp, geldiği yönde geri gitmesi, o çarpma ve geri dönme sırasında durdurulamaz cisim çok kısa bir süre için duruyor olması. O durma süresi kadar, hareket ettirilemeyen cisimde hareket etmiş olması olsaydı bence daha mantıklı olurdu.

Görüş Bildir