Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Duygusal Olmayan Kadınlarla Birlikte Olmanın Çok İyi Bir Fikir Olduğunu Gösteren 11 Madde

Anasayfa > Gündem

Herkesin aşina olduğu ve aslında 'kötü' bir üne sahip olan bir kadın tipi vardır. Dışa dönük olmadıkları ve duygularını herkesle paylaşmadıkları için sık sık eleştirilere maruz kalırlar. Evet, bu kadınlar genellikle 'duygusuz' olarak nitelendirilirler ama aslında yalnızca 'duygularını belli etmeyen' kadınlardır. Fakat ilginçtir ki, bu kadınlar, kalplerinin derinliklerinde saklı tuttukları çok güçlü duygulara sahiptirler. Onların duyguları daha saf ve karşılıksızdır. Açıkçası ben bu kadınlara tapıyorum çünkü onları diğerlerinden farklı kılan harika özelliklere sahipler. İşte 'duygularını açıkça belli etmeyen kadınların' 11 mükemmel özelliği;

Kaynak: http://elitedaily.com/women/unemotion...

1. Sizinle duyguları hakkında konuşmak istemezler.

1. Sizinle duyguları hakkında konuşmak istemezler.

Duygusal olmayan insanlar da aslında duygusaldır ama sizinle oturup duyguları hakkında uzun uzun konuşmak istemezler. Duygularını kendilerine saklarlar ve bu yüzden siz de onları duygusuz olarak nitelendirirsiniz. Duygularını kendine saklayan ve karşınızda güçlü bir şekilde duran bu kadınlar, kendinizi daha güçlü hissetmenizi sağlar ve duygusal zırvalıklarla başınızı ağrıtmazlar.

2. Poz takınarak kendilerini daha iyi hissetmeye çalışmazlar.

2. Poz takınarak kendilerini daha iyi hissetmeye çalışmazlar.

Bu tip insanlar, diğer insanlar etraflarındayken hava atma ihtiyacı hissetmezler ve hayatlarında çok önemli şeyler oluyormuş izlenimi yaratmak için uğraşmazlar. İlgi odağı olmak gibi bir amaçları yoktur çünkü çoğu insan, iç dünyalarındaki karşılık duygulardan uzaklaşabilmek için ilgi görmek ister. Duygularını belli etmeyen kadınlar ise, iç dünyalarında yaşadıkları savaşı gayet iyi kontrol edebilmektedirler ve bu nedenle bir takım pozlar takınarak daha iyi hissetmeye ihtiyaçları yoktur.

3. İnsanların, kendileri hakkında ne söylediklerini umursamazlar.

3. İnsanların, kendileri hakkında ne söylediklerini umursamazlar.

Bu tip bir insan, insanların onu nasıl tanımladığına değil, kendi kendini nasıl gördüğüne önem verir. Bu nedenle, duygusuz gibi görünen kadınlar kendilerinden daha emindirler ve birçok konudan yara almadan sıyrılmayı başarabilirler.

4. İnsanları teselli etmek konusunda iyi değildirler.

4. İnsanları teselli etmek konusunda iyi değildirler.

Bunun sebebi, karşılarındaki insanın duygularını hiçe saymaları değildir elbette. Yalnızca bu tarz duygusal durumlarla nasıl başa çıkılacağını bilmezler. Teselli etmeye çalışırken genellikle yanlış şeyler söylerler fakat bunun arkasında kötü niyet aramak anlamsız olur. Aklınızdan hiçbir zaman çıkarmamalısınız; karşınızdaki bu kadının sizi incitmek gibi bir niyeti yok. Konuşmayarak ama varlığıyla sizin yanınızda olarak aslında sorunlarınızın en büyük paylaşımcısı onlardır.

5. Sizden onları rahatlatmanızı beklemezler.

5. Sizden onları rahatlatmanızı beklemezler.

Duygularını açıkça belli etmeyen kadınların sergiledikleri eylemler düşünceleriyle tamamen paraleldir. Duygularının eylemlerine yansıdığı pek görülmez. Kendilerini size açmak konusunda oldukça zor zamanlar yaşarlar ve size bağımlı hale gelmeleri imkansız gibi bir şeydir. Bu nedenle onları rahatlatmanıza da ihtiyaçları yoktur. Eğer böyle bir kadın size bağımlı hale geldiyse, bilin ki onun için dünyadaki en değerli insan sizsiniz.

6. Sevdiklerini -gerçekten- tüm kalpleriyle severler.

6. Sevdiklerini -gerçekten- tüm kalpleriyle severler.

Duygusal olmayan kadınların genellikle güvenli bölge ilan ettikleri bir daireleri vardır ve yalnızca bu dairenin içine aldıkları insanları gerçekten tüm kalpleriyle severler. Asosyal olduklarından veya sosyal ortamlara girmekten korktuklarından değildir bu, yalnızca onlar için değerli olan insanlara özel bir önem vermeyi seçerler, hepsi bu.

7. Sorunlarını yapıcı bir şekilde çözmek konusunda onların üstüne yoktur.

7. Sorunlarını yapıcı bir şekilde çözmek konusunda onların üstüne yoktur.

Bu tip insanlar duygu krizlerine grip kendilerini yerden yere atarak ağlama seansları düzenlemezler veya sorunlarını görmezden gelip yaşadıkları gerçeklikten kaçmazlar. Onlar için sorun varsa vardır ve çözülmesi gerekiyordur. Tüm enerjilerini pozitif bir şekilde sorunun çözümüne verirler ve akıl yoluyla mantıklı bir çıkar yol bulmaya çalışırlar. Derin konuşmalardan kaçınabilirler ama bu demek değildir ki derin meseleleri kendi içlerinde düşünmüyorlar.

8. Açık bir şekilde yapılan sevgi gösterileri onları rahatsız eder.

8. Açık bir şekilde yapılan sevgi gösterileri onları rahatsız eder.

Eğer insanların içinde bu tip kadınlara sevgi gösterileri yaparsanız, onları kucaklar ve öperseniz oldukça utanırlar ve rahatsız olurlar. Çevredeki insanlardan çekindikleri için değil, yalnızca yapılarına ters olduğu için rahatsız olurlar. Aslında ruhlarının herkesten gizli tuttukları derinliklerinde, onların da size söyleyeceği romantik şeyler vardır fakat oraya ulaşmak için bu tip bir kadınla uzun bir süre birlikte olmalısınız.

9. Hayatta attıkları adımların onaylanması için yalnızca birkaç kişiye ihtiyaç duyarlar.

9. Hayatta attıkları adımların onaylanması için yalnızca birkaç kişiye ihtiyaç duyarlar.

Eğer o kişilerden biriyseniz bunu zaten biliyorsunuzdur. Özsaygılarını arttırmak için hiç tanımadıkları insanların pohpohlamalarına ihtiyaç duymaz bu kadınlar. Güçlüdürler ve bu nedenle özsaygı konusunu kafaya takmazlar bile. Eğer hayatta değer verdikleri insanlar yaptıkları davranışları onaylıyorlar ise, onlar için sorun yoktur.

10. Baskı altında kalarak, binlerce düşünce arasında kıvranmazlar.

10. Baskı altında kalarak, binlerce düşünce arasında kıvranmazlar.

Bir mevzuyu çok detaylı bir şekilde değerlendirerek kendilerini strese sokmazlar. Duygusal insanlar derin düşüncelere dalarak her şeyi enine boyuna düşünürken, bu tip güçlü kadınlar doğru bildikleri şeyi yaparlar ve mevzunun yükü altında ezilmezler. Eğer bir sorununuz varsa, böyle bir kadına danışabilir ve sizin için resmin tamamını görmesini isteyebilirsiniz.

11. Aslında onların da duyguları vardır ama bu duyguları açık bir şekilde ifade etmezler. Bu da, onların duygularını daha değerli kılar.

11. Aslında onların da duyguları vardır ama bu duyguları açık bir şekilde ifade etmezler. Bu da, onların duygularını daha değerli kılar.

Bu kadınların duyguları yok sanmayın, yalnızca doğaları gereği duygularını ifade etmezler. Ağlamasına ağlarlar fakat bunu sizin yanınızda yapmazlar. Başlarını omzunuza koyarak göz yaşları dökmeye ihtiyaçları yoktur. Bu güçlü görünümlerine karşın, kalplerinin derinliklerinde yaşadıkları bir takım duygular vardır. Eğer böyle bir kadın size kalbinin en derinliklerini gösteriyorsa, bunun değerini bilin ve adam olun.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
907
395
247
48
47
37
30
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
1Sosyolog

Askerlik arkadaşı değil sevgili arıyoruz :) Kadın dediğin azıcık nazlı olur, yerine göre trip atar, sevimli olur, küser küstüğünü belli etmez bunun için bir ... Devamını Gör

Belphegor

Genel olarak Ankara 2.Sulh Ceza Mahkemesi gibi bi suratım var.Nadir de olsa güldüğümdeyse Jeff The Killer'ın anime versiyonu gibi oluyorum.Henüz ağladığımı g... Devamını Gör

Donnie Darko

akşam 8 de batak oynayacaz gelsene benim karşımdakı stres yapıyor yuzunden okunuyor kagıtları mahkeme duvarı suratı olan açık vermıcek bırı lazım

Apollonia corleone

Genelde telefonda nereye gittigini haber vermiyorsun diye bile 10 saat trip atabilen kadın tercih ediliyor boşuna kasmayın tecrübeyle sabit